کتاب آموزش ماساژ
۲۳
خرداد

6کتاب آموزش ماساژ + دانلود کتاب ماساژ

کتاب آموزش ماساژ امروزه می تواند به ماساژور ها کمک شایانی نماید تا نکات و تکنیک های بهتری را از این این حرفه بیاموزند. در حال حاضر کتاب های بسیاری در حیطه ماساژ تدوین شده اند اما ما در این مقاله قصد داریم تا برخی از مهمترین انواع کتاب آموزش ماساژ را برای شما لیست نماییم که طرفداران بسیاری در جهان دارد. 

کلاس آموزش ماساژ

معرفی برخی از انواع پرطرفدار کتاب آموزش ماساژ:

با در نظر گرفتن این موضوع که گزینه های بسیار و انواع کتاب آموزش ماساژ در دنیا وجود دارد، انتخاب یک کتاب خوب و کارآمد ممکن است طاقت فرسا و دشوار باشد. اگر به نوع خاصی از ماساژ علاقه دارید، کتابی را که انتخاب می کنید باید روی آن موضوع تمرکز داشته باشد. اغلب افراد به دنبال کتاب آموزش ماساژی هستند که برخی از جنبه های مهم و کاربردی ماساژ را برجسته کند. پس از آشنایی با کتاب های معرفی شده در این مقاله، می توانید اطلاعات کافی در حوزه ماساژ به دست آورید و اشتباهات خود را کم نمایید.

A Practical Guide to Self-Massage Over 50 Simple Exercises and Relaxation Techniques to Improve Your Health and Well-Being by Mary Atkinson

در ادامه شما می توانید با نام برخی از مهمترین کتاب های آموزش ماساژ آشنا شوید. 

1-   راهنمای کامل ماساژ مدرن: اصول و تکنیک های ماساژ از سراسر جهان به صورت گام به گام 

اولین کتاب در لیست معرفی کتاب آموزش ماساژ، کتاب راهنمای کامل پیشنهادات ماساژ مدرن است که در واقع یک مرجع به روز شده برای کمک به شما در درک تکنیک های محبوب و آشنایی با مزایای جسمی و عاطفی ماساژ است. در مورد تاریخچه و اصول اساسی ماساژ و نحوه ارتباط آنها با عملکرد بدن در این کتاب می توانید اطلاعات جامعی را کسب کنید.این کتاب شامل سبک های کلاسیک مانند سوئدی یا شیاتسو، در مورد علاقه های جدید مانند آیورودا و تایلندی و همچنین دستورالعمل های گام به گام ماساژ به صورت تصویری و ساده می باشد. شما می توانید روش هایی را برای کمک به بهبود دیگران که به بیماری هایی نظیر(سردرد، گردن درد، PMS، کمردرد و غیره) دچار شده اند را فراگرفته و بر روی آنان پیاده سازی نمایید.

معرفی کتاب آموزش ماساژ بدن
معرفی کتاب آموزش ماساژ بدن

 2-   کتاب ماساژ: راهنمای کامل گام به گام تکنیک های شرقی و غربی

همانطور که ممکن است از عنوان این کتاب آموزش ماساژ متوجه شده باشید، کتاب مذکور، که توسط یک ماساژ درمانی معروف تدوین شده است، یک راهنمای گام به گام و کامل از ماساژ سنتی، شیاتسو و رفلکسولوژی را ارائه می دهد. عکس ها و نقاشی های بی شماری  در این کتاب وجود دارد که به نشان دادن صحیح حرکت ها و تکنیک های ماساژ درمانی کمک می کند. علاوه بر این، این کتاب شامل فصل هایی با اطلاعات مربوط به ایجاد جو مناسب برای ماساژ، ایجاد موقعیت راحت برای گیرنده ماساژ و استفاده صحیح از روغن های مربوطه است.  

معرفی کتاب آموزش ماساژ دست
معرفی کتاب آموزش ماساژ دست

 3-   کتاب کاربردی ماساژ: راهنمای کامل ماساژ درمانی

اگر تازه شروع به یادگیری ماساژ نموده و وارد این حرفه شده اید، The Massage Bible اصول اولیه را برای شما فراهم نموده و آموزش می دهد. این کتاب آموزش ماساژ از ماساژ چینی گرفته تا ماساژ سر از نوع هندی را پوشش می دهد. عکس هایی که در این کتاب وجود دارند به راحتی قابل درک هستند. در این کتاب، عکس ها همراه با متن وجود دارند که دقیقاً نحوه استفاده از دست های شما را توضیح می دهد. فهرست دقیق، یافتن اطلاعاتی در مورد چگونگی درمان انواع بیماری های معمول روزمره از جمله درد معده، درد مفاصل، و چگونگی تنظیم روش های درمانی متناسب با افراد مختلف توضیح و شرح می دهد.

کتاب آموزش ماساژ از صفر تا صد
کتاب آموزش ماساژ از صفر تا صد

آموزش ماساژ کامل بدن + تصویر 

 4-   کتاب مهم رفلکسولوژی: راهنمای قطعی برای بهبود نقطه فشار و ماساژ

اگر به دنبال بهترین کتاب آموزش ماساژ در مورد رفلکسولوژی هستی ، این کتابچه 400 صفحه ای بسیار مفصل است و تمام جنبه های استفاده از رفلکسولوژی را در مورد انواع مختلفی از مسائل بهداشتی و درمانی ارائه می دهد. عکس ها و تصاویر کتاب فوق تماما رنگی بوده به قابل فهم بودن موضوع کمک می کنند لذا فهم آن را آسان تر می نمایند. شما در این کتاب یاد خواهید گرفت که چگونه رفلکسولوژی می تواند بر روی بدن اثر بگذارد و مشخصات خاصی در مورد رفلکسولوژی پا و دست را آموزش خواهید دید.

مطالعه کتاب آموزش ماساژ
مطالعه کتاب آموزش ماساژ

5-   رفلکسولوژی دست

در حالی که کتابهای زیادی در زمینه رفلکسولوژی پا نوشته شده اند، این کتاب آموزش ماساژ یکی از معدود منابع جامع در مورد رفلکسولوژی دست است. برخی از مطالب مندرج در این کتاب راهنما شامل موارد زیر است:

–       تاریخچه مختصر رفلکسولوژی

–       چگونه می توانید با رفلکسولوژی، درد دست را تسکین دهید

–       راهنمای گام به گام نمودارهای رفلکسولوژی دست

–       استفاده از تکنیک های رفلکسولوژی آسان

–       آموزش ماساژ نقاط رفلکسی در انگشتان و دستان خود    و …. 

این کتاب به وضوح با تصاویر نوشته شده است و آنها را توضیح می دهد که نشان می دهد کدام قسمت از دست باید برای طیف گسترده ای از مسائل جسمی و سلامتی تحریک شود. 

آشنایی با کتاب آموزش ماساژ
آشنایی با کتاب آموزش ماساژ

6-   ماساژ بافت عمیق، نسخه اصلاح شده: راهنمای تصویری روش هااین کتاب آموزش ماساژ

در ابتدا با اصول ماساژ آغاز می شود، سپس راهکارهایی را پوشش می دهد و در آخر به محدودیت های موجود می پردازد. در این کتاب شما با ضرورت لمس و چگونگی یافتن موقعیت درد برای درمان طیف وسیعی از درد ها و پیاده سازی انواع استراتژی ها برای درمان تمام بیماری های با ماساژ عمیق بافتی را پوشش می دهد. اطلاعات به وضوح با بیش از 250 عکس و 50 نقشه تشریحی ارائه شده است.این نسخه جدید به طور کامل تجدید نظر شده است و اکنون شامل بخش های گسترده در مورد ادغام ماساژ بافت های عمیق در تمرینات بدن و روانشناسی درمان آسیب ها است. 

معرفی کتاب آموزش ماساژ
معرفی کتاب آموزش ماساژ

جمع بندی:

آموزش ماساژ علمی است که با تمرین و تکرار به دست می آید. البته برای آنکه شما با اصول اولیه آن آشنا شوید، لازم است تا حتما دانش لازم را داشته باشید. دانش فوق از طریق شرکت در دوره های آموزشی و همچنین مطالعه کتب کاربردی به دست می آید. با توجه به اینکه ماساژ دارای گرایش های بسیاری است لذا کتاب های متعددی نیز در این راستا تهیه شده اند. برای اینکه شما بتوانید به تمام اصول آن تسلط داشته باشید لازم است تا کتاب های متعددی را مطالعه نمایید. مهم ترین این کتاب ها در بالا معرفی گردیدند.

https://www.massagegearguru.com/best-books-about-massage-for-beginners/

http://www.rmtedu.com/blog//7-books-that-will-change-the-way-you-look-at-the-body 

4.8/5 - (18 امتیاز)