کلاس آموزش ماساژ
۳۰
فروردین

کلاس آموزش ماساژ

کلاس آموزش ماساژ امروزه طرفداران بسیاری دارد. با توجه به اینکه زندگی ماشینی امروزی امکان ورزش و صرف زمان برای سلامت بدن را از افراد سلب نموده است لذا افراد از طریق ماساژ درمانی تلاش می نمایند تا مشکلات عضلانی و گرفتگی ماهیچه خود را حل نموده و از این طریق به سلامت روحی و اعصاب خود نیز کمک نمایند.

باید در نظر داشت که کلاس آموزش ماساژ شامل نکاتی است که چنانچه فرد به درستی آنها را پیاده نماید، استرس، دلهره، دغدغه های فکری و غیره از بدن تخلیه شده و شخص ماساژ گیرنده احساس آرامش و آسودگی خواهد نمود. در این مقاله قصد داریم تا به اصول و نکاتی که در کلاس آموزش ماساژ به آن پرداخته می شود، اشاره نماییم.

کلاس آموزش ماساژ حرفه ای
کلاس آموزش ماساژ حرفه ای

ماساژ درمانی چیست؟

در کلاس آموزش ماساژ به شما آموزش داده خواهد شد که با ماساژ درمانی و دستکاری در بافت نرم قسمت های مختلف بدن، به مشتریان کمک نمایید تا استرس، درد و تنش عضلانی را از بین ببرند. پس از پشت سر گذاشتن این کلاس ها می توانید در کلینیک ها، فیزیوتراپی ها یا به صورت شخصی اقدام به فعالیت کنید. اگر قصد دارید در سال 2021 به یک متخصص ماساژ درمانی واجد شرایط تبدیل شوید، شرکت در کلاس آموزش ماساژ می تواند به شما بسیار کمک نماید. از همین رو به موارد مهمی که در این کلاس ها عنوان می شود در ادامه اشاره شده است:

 

آموزش ماساژ سنگ از 0 تا 100 ( مبتدی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی )

نکات مهم در کلاس آموزش ماساژ:

اگر قصد دارید تا به یک ماساژ درمان خوب تبدیل شوید لازم است تا مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

1. در یک کلاس آموزش ماساژ شرکت نمایید:

بهترین راه برای آمادگی در حرفه ماساژ درمانی کسب آگاهی لازم و انجام تمرین های عملی بسیار است که در یک کلاس آموزش ماساژ این مورد برای شما می بایست فراهم باشد تا اقدام به تمرین و تکرار کنید. با گذراندن یک دوره آموزش ماساژ درمانی حرفه ای، مانند دوره های مقدماتی ماساژ درمانی، دوره های مهارت های پیشرفته و دانش بازاریابی، شما توان راه اندازی یک کسب و کار جدید و کسب درآمد را دارید. با شرکت در کلاس آموزش ماساژ یک مربی متخصص، شما در مورد انواع مختلف ماساژ درمانی، ابزار و وسایل مورد نیاز، بهترین اقدامات بهداشتی و ایمنی و تکنیک های استفاده شده، اطلاعات لازم را به دست می آورید. قبل از ثبت نام، لازم است تا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک دوره ماساژ درمانی عمومی را انتخاب کنید یا روی یک روش درمانی خاص تمرکز نمایید.  

کلاس آموزش ماساژ مبتدی
کلاس آموزش ماساژ مبتدی

با انواع ماساژ و کاربرد آن آشنا شوید

2. تخصص خود را انتخاب کنید 

هنر ماساژ به هزاران سال قبل و به چین باستان باز می گردد که اولین شکل طب سوزنی را معرفی نمود. امروزه، وقتی صحبت از روش های ماساژ درمانی می شود، در ابتدا ممکن است بخواهید به یک مجوز ماساژ عمومی اکنفا نمایی ، اما بعداً قطعا این رشته را به صورت حرفه ای دنبال خواهید نمود. برخی از اشکال ماساژ بیشتر در کاهش بیماریهای خاص جسمی کاربرد دارند.

مواردی مانند ماساژهای عمیق بافت، بر کاهش استرس و پاکسازی ذهن تمرکز بسیاری دارند. لذا قبل از اینکه در کلاس آموزش ماساژ ثبت نام نمایید، لازم است تا مشخص کنید که مایلید در چه دوره ای متخصص شوید. برخی از انواع ماساژهایی که می توانید در آنها معروف شوید، عبارتند از:

ماساژ آروماتراپی   

ماساژ بافت های عمیق   

ماساژ کودک   

ماساژ سنگ داغ   

ماساژ سر هندی   

ماساژ ورزشی   

ماساژ سوئدی    

ماساژ شیاتسو   

ماساژ تایلندی   

ماساژ بارداری و ماساژ پس از زایمان 

3. هنر ماساژ را مطالعه کنید 

برای درک واقعی عملکرد ماساژ درمانی و تسلط بر تکنیک های آن، مهم است که تحقیق کنید لذا تنها شرکت در کلاس آموزش ماساژ نمی تواند موثر باشد. شما باید به این هنر تسلط پیدا کنید. این مورد می تواند به صورت تمرین روی دوستان یا مرور کتاب های بسیار برای احاطه به بخش های مختلف بدن باشد. همچنین می توانید آموزشهای ویدئویی را که توسط متخصصان مجاز ارائه می شود بصورت آنلاین مشاهده کنید. بسیاری از ماساژ درمان ها این مورد را بخشی اصلی از روند یادگیری خود توصیف می نمایند.

خدمات کلاس آموزش ماساژ حرفه ای  
خدمات کلاس آموزش ماساژ حرفه ای

قبلاً اینگونه بود که همه ماساژ درمان ها خود اشتغالی داشتند و برای خودشان کار می کردند. امروزه، گزینه های شغلی در این زمینه بسیار بیشتر است. شما می توانید تصمیم بگیرید که کار خود را راه اندازی کنید و مشتری های خود را به صورت ارگانیک به دست آورید یا در یک محیط حرفه ای مانند مرکز آبگرم کار کنید. با افزایش تعداد مشاغل و متغیر بودن مشاغل، این انتخاب با شما است. به خاطر داشته باشید، اگر تصمیم دارید کار خود را شروع کنید، باید مجوزهای لازم را دریافت کنید. 

 

آموزش ماساژ از 0 تا 100 ( مبتدی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی )

5. بازار هدف خود را بشناسید 

چه بخواهید به عنوان یک مالک مستقل فعالیت نمایید و چه بخواهید تمام وقت برای یک شرکت خاص کار کنید، شناسایی مشتری و رقبا مهم است. یک ماساژ درمان موفق با درک راه های ارتباط با مشتری، رابطه مثبتی با مشتری ایجاد می کند. آنها می توانند ورزشکارانی باشند که می خواهند درد ناشی از آسیب را تسکین دهند، زنان بارداری که به دنبال یک تجربه خوب از زایمان هستند و یا متخصصان کاری که بیش از حد مشغول کار هستند و به دنبال روشی برای رفع استرس هستند. برای اینکه دوباره آنها را به سوی خود بازگردانید، باید بدانید که انتظارات عمومی آنها چیست و انواع محصولات توصیه شده به آنها چه مواردی می باشد. در کلاس آموزش ماساژ باید این موارد با جزئیات بیان شوند.

ویژگی کلاس آموزش ماساژ حرفه ای
ویژگی کلاس آموزش ماساژ حرفه ای

6. مهارت های مورد نیاز را در کلاس آموزش ماساژ  به دست آورید.  

ماساژ درمان بودن به مجموعه ای از ویژگی ها و تخصص های حرفه ای از جمله ارائه خدمات عالی به مشتری نیاز دارد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا این حرفه برای شما مناسب است یا خیر، نگاهی به مهارت های لازم برای این نقش بیندازید و آگاهی خود را از این رشته و پیش نیاز های آن افزایش دهید. به صورت کلی برای موفقیت در یک کلاس آموزش ماساژ شما به موارد زیر نیاز دارید:

ارائه خدمات به مشتری با بیشترین کیفیت   

مهارت های بین فردی / اجتماعی   

استقامت جسمی   

مهارت های شنیداری   

مهارت های بازاریابی   

رحم و شفقت – دلسوزی   

صبر   

مدیریت زمان   

یادگیری مداوم

 

آموزش ماساژ از 0 تا 100 ( مبتدی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی )

7. قوای جسمی بدن خود را افزایش دهید.

 در کلاس آموزش ماساژ به این مورد توجه ویژه ای می شود. به عنوان یک ماساژ درمان شما از پاهای خود بیشتر از بازوها استفاده می کنید. هنگام ماساژ لازم است تا به صورت طولانی مدت بایستید. با ایستادن به صورت زیاد به طور طبیعی بر روی پاها فشار زیادی وارد می شود، این مورد در کلاس های فوق بیان می شود که چگونه حالات بدن خود را تغییر دهید، که کمترین فشار بر روی عضلات پا وارد شود.

همانطور که روی بدن مشتری خود حرکت می کنید، با هر بار ضربه ماساژ، کل بدن خود را نیز حرکت دهید. این کار به شما این اطمینان را می دهد که شما از وزن بدن خود در حین کار استفاده می کنید و فقط نیروی عضلات شما نیستند که به مشتری نیرو وارد می کنند. پشت خود را صاف نگه دارید، ناف را کمی به سمت ستون فقرات بکشید (این کار باعث درگیر شدن عضلات اصلی شما می شود و شما را از درد های عضلانی محافظت می نمایند)، دقت داشته باشید که حین کار سینه را باز و شانه ها را شل کنید.

کلاس آموزش ماساژ حرفه ای و نکات آن  
کلاس آموزش ماساژ حرفه ای و نکات آن

ماساژ درمانی یک حرفه فیزیکی است و اگر به درستی آن را انجام دهید هیچ مشکلی نخواهید داشت. با این حال، یافتن راه هایی وجود دارد که می توانند از بدن شما در برابر آسیب های احتمالی محافظت نماید. این موارد می بایست توسط اساتید حرفه در دوره های آموزشی بیان شوند. 

آموزش ماساژ سوئدی [ 0 تا 100 از مبتدی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی ]

8. مشاغل بزرگ به ابزارهای قوی  نیاز دارند 

شما به یک جعبه بزرگ از ابزارهای ماساژ برای مدیریت بسیاری از مواردی که مشتریانتان برای کمک به شما مراجعه می کنند، نیاز دارید. در کلاس آموزش ماساژ، مربی شما موظف است تا تمام این ابزار را معرفی کرده و نحوه فعالیت با آنها را شرح دهد. 

برای مثال یادگیری ماساژ به کمک بازوها فواید زیادی دارد. زیرا بازوها نسبت به دستان، انگشتان یا شست دوام بیشتری دارند، می توانید با ساییدگی کمتر و جلوگیری از پارگی مفاصل شکننده دست خود، کار ماساژ را برای مدت طولانی انجام دهید. یافتن روش هایی که به کاهش استرس در دست ها و انگشتان کمک می کند، می تواند به معنای زندگی حرفه ای طولانی مدت و پربارتر برای شما باشد.

دست های خود را برای ماساژ دادن مناطق حساس، مانند سر، صورت، انگشتان استفاده نمایید. در بقیه موارد پیشنهاد می شود تا از بازوها در حین ماساژ استفاده کنید، این کار سطح تماس بیشتری را به شما ارائه می دهند. افزایش سطح کار شما به این معنی است که می توانید در مدت زمان کمتری به مسائل مختلفی که ممکن است مشتریان شما با آن دست و پنجه نرم کنند، بپردازید. 

به صورت کلی شما باید بدانید که به عنوان ماساژور از چه وسایل و چه بخش هایی از بدن خود در زمان ماساژ بهره ببرید که کمترین آسیب به شما وارد شده و مشتری نیز از خدمات شما بیشترین سود را ببرد.  

منابع:

https://www.bluecliffcollege.edu/blog/5-essential-tips-for-choosing-the-right-massage-

therapy-training/https://www.orane.com/a-basic-guide-for-professional-spa-and-massage-courses/

5/5 - (6 امتیاز)