ماساژ اسلامی
۰۳
آبان

8گام اساسی در ماساژ اسلامی که باید آموخت

ماساژ اسلامی واژه ای است که شاید از دید بسیاری از افراد جدید بوده و تازه مطرح شده باشد اما باید بیان نمود که همواره در احادیث و نقل قول های بسیاری از ائمه شاهد بحث ماساژ و فواید آن هستیم. در همین راستا باید بدانید که در طب سنتی نیز برای درمان بیماری های متعددی اقدام به مالیدن روغن بر روی پوست بدن می نمودند تا گردش خون را بهبود دهند که اثر درد کمتر شود. ماساژ اسلامی موجب می شود تا افراد از حس و حال خمودگی و خستگی فاصله بگیرند. به همین دلیل برای باز شدن عضلات و تسکین درد از آن استفاده می شود. در این پست قصد داریم تا شما را با ماساژ اسلامی و فوائد آن بیشتر آشنا نماییم.

آموزش ماساژ از 0 تا 100 ( مبتدی تا پیشرفته با ارائه مدرک بین المللی )

 

هر آنچه که باید در خصوص ماساژ اسلامی بدانید
هر آنچه که باید در خصوص ماساژ اسلامی بدانید

هر آنچه که باید در خصوص ماساژ اسلامی بدانید

طب اسلامی از دیرباز و حتی در حال حاضر طرفداران بسیاری داشته است. در این طب ماساژ با روغن های گیاهی یکی از روش های درمانی بوده که ضمن برطرف نمودن دردهای عضلانی موجب می شده است تا روحیه شخص نیز تقویت گردد. جالب است که بدانید از احادیث آن زمان نیز نمونه های بسیاری وجود دارد که افراد را به سمت استفاده از ماساژ سوق می داند. به عنوان مثال در حدیثی از امام علی بیان شده است که اگر در مواردی حوصله زیادی ندارید و در خود احساس خمودگی و خستگی می نمایید، حتما اقدام به مالیدن روغن بر روی پوست خود نمایید. همچنین از امام رضا نقل شده است که ماساژ بدن و پوشیدن لباس های نرم موجب می شود تا فرد انگیزه و نشاط بیشتری داشته باشد.

8ویژگی بهترین آموزشگاه ماساژ در ایران

 

ماساژ اسلامی دارای تکنیک هایی می باشد که می توانید از آنها در زندگی روزانه خود استفاده نمایید. البته باید به این مورد نیز توجه نمایید که در حال حاضر بسیاری از مراکز اقدام به انجام ماساژ اسلامی می نمایند که توصیه می شود حتما در این راستا به موارد زیر توجه نمایید:

 1. به حداکثر رساندن حضور آنلاین

با توجه به این که اکثر افراد از طریق منابع آنلاین همانند واتساپ و اینستاگرام به دنبال درمان هستند، حضور آنلاین و تمام وقت برای مشاغل در حوزه ماساژ اسلامی و موفقیت در دنیای دیجیتالی امروز ضروری است. موسسه مد نظر شما باید همواره پاسخگو باشد و بتواند تمام سوالات شما را به نحو احسنت جواب دهد. این نوع خدمات ماساژ برای افراد شاغل گزینه عالی محسوب می شود.

ماساژ اسلامی چیست
ماساژ اسلامی چیست
 1. محصولات مناسب را ارائه دهد

بسیاری از افراد برای آنکه بتوانند در منزل اقدام به دریافت خدمات ماساژ اسلامی نمایند، به محصولات مرتبط نیاز دارند. در همین راستا بسیار مهم است که محصول مد نظر دارای تاییدیه سازمان بهداشت باشد و از برندهای معتبر تهیه گردد. در خصوص وسایل مناسب برای ماساژ اسلامی نیاز است تا حتما موارد مورد نیاز در بازار های داخلی یافت شود.

 1. داشتن گواهینامه برای ارائه تمرین ماساژ

با محدودیت هایی که در اکثر کشور ها به دلیل COVID-19 اعمال شده است، یافتن راه های جایگزین برای ارائه خدمات ماساژ اسلامی برای بسیاری از درمانگران ماساژ ضروری شده است. گزینه های بسیار خوبی برای ارائه خدمات به صورت آنلاین وجود دارد اما این بین دارای بودن مدارک رسمی و تایید شده از اهمیت بالایی برخوردار است. ماساژ اسلامی در حوزه های متفاوت از جمله آموزش یوگا، آموزش پیلاتس، آموزش ماساژ و … فعالیت می نماید. در نظر بگیرید که می خواهید چه خدماتی را دریافت نمایید، زیرا گواهینامه دارای انواع متفاوتی هستند و به نوع خدماتی که نیاز دارید، وابسته است.

 1. ابزارهای مناسب را انتخاب نمایید

با توجه به نیازهای فیزیکی ماساژ اسلامی، داشتن ابزارهای مراقبت و مناسب برای ماساژ ضروری است. انواع مختلفی از ابزارهای مربوطه وجود دارد که به عنوان کاهش “ساییدگی”  و کمک به جریان بهتر خون در رگ ها بدن ما مفید هستند.

 • ابزار کلاسیک Thera-Cane با طراحی منحصر خود به فرد این امکان را می‌دهد تا گره‌هایی را در عضلات پشت خود که دسترسی به آن دشوار است، به خوبی باز نماید.
 • غلطک های پا می توانند ماهیچه های پا را تحریک کرده و گرفتگی هایی که در ناحیه کف پا وجود دارد را به خوبی باز نمایند. محافظ‌های شست، باندهای فشاری و محافظ‌هایی با اندازه‌های مختلف می‌توانند برای جلوگیری از آسیب بیش از حد به انگشتان شست، مچ دست و آرنج شما مورد استفاده قرار گیرند.
 • از نوارهای مقاومتی می توان برای کشش یا تقویت مناطق عضلانی کلیدی مانند سینه،عضلات سه سر و عضلات شکم استفاده کرد.
 • توپ‌های نرم‌تر می‌تواند عضلات دست و بازو را تقویت کند. این موارد برای تمرین های ماساژ در منزل بسیار خوب می باشند.
بررسی ماساژ اسلامی
بررسی ماساژ اسلامی
 1. ابزارهای متحرک

ابزارهای ارتعاشی که به تازگی نیز مورد استفاده قرار گرفته در صنعت ماساژ انقلابی را ایجاد نموده اند. این دستگاه های محرک عضلات دردناک و خسته را تقویت می کنند، گردش خون را افزایش می دهند و عملکرد دستگاه عصبی را بهبود می بخشند. مدل‌های این دستگاه با اشکال و اندازه‌های مختلف امکان انجام فعالیت های مختلف را فراهم می‌کنند. در نظر داشته باشید که در ماساژ اسلامی نیز می توان از ابزار مدرن بهره برد.

 1. Trigger Point Tools

برخی از افراد تا حد زیادی از ماساژ بافت عمیق لذت می برند که ممکن است نیاز به ابزارهای دستی ماساژ همانند دست، انگشتان، شست، ساعد، آرنج و … باشد. در ماساژ اسلامی عموما برای بانوان؛ خانم ها و برای آقایان از مردها برای ارائه این نوع ماساژ استفاده می شود. در ماساژ اسلامی یک درمانگر می‌تواند به جای فشار بیشتر، از ابزارهایی استفاده کند که برای اعمال موثر فشار به نقاط مهم روی بدن طراحی شده‌اند. اینها ممکن است از چوب، پلاستیک یا فلز ساخته شده باشند. این ابزارها می توانند بازدهی بهتری داشته باشند.

کلاس آموزش ماساژ

 

 1. کشش در ماساژ اسلامی مهم است

در تمام انواع ماساژ درمانی در حال حاضر بر کشش تمرکز می شود. این مورد مخصوصا برای افرادی که در حوزه ورزشی کار می کنند پررنگ تر است. حرکات کششی مزایای بسیاری را برای فرد به ارمغان می آورد:

 • نیازی به درآوردن لباس توسط مشتریان نیست.
 • انعطاف پذیری و دامنه حرکت افراد را بهبود می بخشد.
 • سهولت تلاش های کششی می تواند بار را از بدن فرد بردارد.

در ماساژ اسلامی اغلب از این مورد استفاده می شود. با توجه به اینکه حرکات کششی دارای بازدهی خوبی هستند، در طب سنتی نیز به آن توجه ویژه ای می شود.

شناخت ماساژ اسلامی
شناخت ماساژ اسلامی
 1. ماساژ انکولوژی

ماساژ درمانی می تواند بخشی مطمئن و موثر در رژیم ها و مراقبت های مخصوص در درمان سرطان باشد. با افزایش مراقبت ها و درمان های موجود اما محققان دریافته اند که در طب سنتی با کمک ماساژ می توانند از تجمیع توده ها در برخی از بخش های بدن جلوگیری نمایند. ماساژ انکولوژی می تواند علائم مربوط به شیمی درمانی و پرتودرمانی را کاهش دهد. ماهیت جامع ماساژ درمانی می تواند به تمام سیستم های بدن که تحت تأثیر نامطلوب سرطان و درمان های مرتبط هستند کمک کند.

جمع بندی:

با توجه به مواردی که در بالا عنوان شد، می توان دریافت که هدف اصلی در ماساژ اسلامی از بین بردن درد های عضلانی و گرفتگی های موجود است. در گام بعد فرد می تواند با کمک تکنیک های فوق که اغلب به صورت کششی است از خمودگی رهایی یابد. این فعالیت از دیرباز در دین اسلام وجود داشته و ائمه نیز به استفاده از آنها جهت داشتن بدنی سالم و روحیه ای خوب تاکید نموده اند.

https://www.integrativehealthcare.org/mt/top-10-massage-tools-and-trends-for-2021/

https://health.clevelandclinic.org/types-of-massage-therapy-to-try/

5/5 - (4 امتیاز)