قیمت آموزش آرایشگری مردانه
۱۶
اردیبهشت

بررسی قیمت آموزش آرایشگری مردانه و زنانه

قیمت آموزش آرایشگری مردانه و قیمت آموزش آرایشگری زنانه

از جمله مواردی است که بین آموزشگاه های مختلف تمایز ایجاد می نماید و انتخاب را برای هنرجویان دشوار می کند. برای به دست آوردن مهارت های مربوطه، شما باید در یک آرایشگاه کار کنید یا دوره های مربوطه را در آموزشگاه های مخصوص سپری نمایید، سپس اقدام به اخذ گواهینامه ها و مدارک تحصیلی مربوطه نمایید.

شما در این پروسه با طیف گسترده ای از مهارت ها از جمله شامپو زدن، برش دادن، فرم دادن و رنگ کردن و اصلاح پیشرفته آشنا خواهید شد. اما سوال اصلی این مورد است که چرا قیمت آموزش آرایشگری مردانه یا قیمت آموزش آرایشگری زنانه در آموزشگاه های مختلف متفاوت است؟!

بررسی قیمت آموزش آرایشگری مردانه
بررسی قیمت آموزش آرایشگری مردانه

بررسی فاکتور های مهم در تعیین قیمت آموزش آرایشگری مردانه:

آرایشگری برای هر کسی که در این حرفه جدی باشد، یک موقعیت شغلی مناسب را فراهم می آورد. در این رشته گزینه هایی متناسب با نیازها و خواسته های فردی وجود دارد. اگر در حال حاضر در شغل آرایشگری کار می کنید، می توانید مهارت های خود را برای تبدیل شدن به یک آرایشگر ارشد ارتقا دهید تا درآمد بالاتری به دست آورید.

مطالب مرتبط بخوانید : هرآنچه که باید در آموزش آرایشگری مردانه بدانید

در طول تاریخ، مردم به آرایشگران مو مراجعه کرده تا به آنها کمک کنند که ظاهر خود را تغییر دهند. این صنعت هیچ علائمی از سستی و رکود از خود نشان نداده و همواره در حال حرکت به سمت جلو می باشد. طبق آمار اداره کار، پیش بینی می شود مشاغل مربوط به طراحی مو بین سال های 2018 و 2028 با رشد 8 درصدی روبرو شوند که سرعت رشد بالایی محسوب می شود. 

یکی از مهمترین مراحل برای تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای، حضور در یک آموزشگاه آرایشگری است. در آموزشگاه آرایشگری، آرایشگران نه تنها خدمات مربوط به موها را یاد می گیرند، بلکه مهارت های لازم برای اجرای طیف وسیعی از عناصر طراحی مو و خدمات پوست را نیز می آموزند. شما به عنوان یک هنرجوی آرایشگری، تجربه لازم را به دست آورده و اقدام به کسب درآمد خواهید نمود. اما فاکتور های زیر در قیمت آموزش آرایشگری زنانه و مردانه می توانند تاثیر گذار باشند:

1- طول دوره ها:

اولین موردی که در قیمت آموزش آرایشگری مردانه یا زنانه تاثیر دارد، مدت زمان آموزش است. بر اساس تعداد سرفصل ها و مفاهیم آموزشی ممکن است، طول دوره ها در آموزشگاه های مختلف متفاوت باشد و همین امر نیز باعث ایجاد تفاوت گردد. برخی دیگر نیز برای دریافت هزینه بیشتر، جلسات و ساعاتی را برای تمرین و رفع ایراد تخصیص می دهند. بررسی قیمت آموزش آرایشگری مردانه

2- نوع دوره:

مقدماتی یا پیشرفته بودن دوره های آرایشگری، در قیمت آموزش آرایشگری زنانه یا مردانه تاثیر دارد. طبیعتا در دوره های مقدماتی از آنجا که نیاز به هزینه کمتری است و مهارت زیادی نیاز نمی باشد، قیمت کمی پایین تر است اما در دوره های پیشرفته به همان اندازه قیمت نیز افزایش خواهد داشت. البته باید به این مورد نیز توجه داشت که در دوره های پیشرفته عموما تعداد ساعات آموزشی بیشتر است.

قیمت آموزش آرایشگری مردانه در ایران 
قیمت آموزش آرایشگری مردانه در ایران

3- اساتید:

شاید تاثیر این مورد نسبت به دو فاکتور دیگر کمتر باشد اما گزینه ای است که باید به آن دقت کرد. هر اندازه که سابقه کار یک استاد بیشتر باشد و نسبت به مدل ها و تکنیک های روز آگاه تر باشد، هزینه کلاس های وی نیز به همان اندازه بیشتر است.

مطالب مرتبط : آموزش آرایشگری مردانه فنی و جرفه ای 

4- تجهیزات آموزشی:

خروجی کار یک آرایشگر تا حد زیادی به مواد و وسایلی است که برای ارایش استفاده می نماید. از همین رو اگر اموزشگاه از تجهیزات مرغوب تر و برو تری استفاده نماید در قیمت آموزش آرایشگری مردانه و زنانه تاثیر خواهد داشت.

5- مفاد آموزشی:

مورد دیگری که در قیمت آموزش آرایشگری زنانه و مردانه تاثیر گذار است، مفاد آموزشی و مواردی است که آموزش داده می شود. به طور مثال برای خدمات بانوان، مانیکور، شینیون، گریم و … و برای دوره های آموزش آرایشگری مردانه گزینه هایی چون اصلاح موها، فرم دادن به آنها، اصلاح صورت، رنگ و غیره در نظر گرفته می شود. لذا می توان انتظار داشت که قیمت آموزش آرایشگری مردانه و زنانه با توجه به مفادی که در طول دوره ها ارائه می شود، متفاوت است.

6- دوره های بازاریابی و ارتباط با مشتری:

یکی از مواردی که امروزه در اکثر آموزشگاه های آرایشگری به آن پرداخته می شود، بحث آغاز فعالیت، رقابت و جذب مشتری است. از همین رو تلاش می شود تا در دوره های تخصصی یه این موضوع نیز پرداخته شود. همین امر در قیمت آموزش آرایشگری مردانه تاثیرگذار است. البته باید به این موضوع توجه داشت که آیتم مذکور به عنوان گزینه اختیاری در نظر گرفته می شود. قیمت آموزش آرایشگری مردانه در آموزشگاه های مختلف

7- پشتیبانی:

نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در آموزشگاه های آموزشی می تواند بر قیمت تمام شده دوره ها تاثیر مستقیم داشته باشد. قیمت آموزش آرایشگری زنانه در آموزشگاه های مختلف می تواند تحت تاثیر گزینه پشتیبانی متفاوت باشد. به طور مثال با این گزینه هنرجو می تواند در حین کار هر زمان نیاز به مشاوره و رفع اشکال داشت به صورت مستقیم با اساتید خود در ارتباط باشد. 

آرایشگر مو چه کاری انجام می دهد؟ 

آرایشگران مو خدمات گسترده ای از جمله کوتاهی، رنگ آمیزی، شستن مو و حالت دادن را به مشتریان ارائه می دهند. شما همچنین می توانید به عنوان یک آرایشگر مو، محصولاتی را پیشنهاد دهید و به مشتریان خود کمک کنید تا به صورت موثرتری از موها و پوست خود در منزل مراقبت نمایند. آرایشگران مو تمایل دارند در سالن های زیبایی کار کنند، اما می توان آنها را در بسیاری از مکان های دیگر مانند هتل ها، آبگرم ، کشتی های تفریحی ، خانه های سالمندان، مدارس  و آموزشگاه های زیبایی و استودیوهای فیلمبرداری یافت.  

برای اینکه مشتری ها نسبت به مو و ظاهر خود احساس خوبی داشته باشند، آرایشگران باید تجربه استفاده از انواع ابزارها و تکنیک های آرایشگری را داشته باشند. آرایشگران مو اغلب باید به استفاده از قیچی، ریش تراش و ابزارهای برقی مویی مسلط باشند و به نحوه مخلوط کردن رنگ مو و استفاده از رنگ مو مناسب با هر نوع موهایی آگاه باشند. 

چه تفاوتی بین آموزش آرایشگری و دوره های آرایشی و بهداشتی وجود دارد؟

 برای دریافت مجوز و پروانه فعالیت ، باید یک دوره آموزشی را که توسط هیئت صدور مجوز آرایشی و بهداشتی شهر خود تأیید شده است، به پایان برسانید. در ایران سازمان فنی و حرفه ای این مجوز را پس از اتمام دوره های آموزشی و قبولی در امتحانات ارائه می دهد. البته باید توجه نمود که این سازمان به نوع کلاس ها و قیمت آموزش آرایشگری زنانه و مردانه ای که پرداخت نموده اید، توجه ندارد.

اگر دوره های آموزش آرایشگری را پشت سر بگذارید می توانید در خدمات ناخن ، آرایش ، مراقبت از پوست و سایر خدمات زیبایی مهارت لازم را به دست آورد. لذا این مورد نیز باعث بالاتر رفتن قیمت آموزش آرایشگری زنانه می شود. با این دوره های آموزشی، در واقع آرایشگر برای ورود به بازار کار آماده می شود اما برای اینکه بتواند در بازار موفق باشد و مجوز های لازم ربا به دست آورد، نیاز به دوره های آموزش آرایشی و بهداشتی است. در دوره های جدید که دارای قیمت متفاوتی نیز می باشند بیشتر محصولات، ابزار و چگونگی بکارگیری آنها توضیح داده می شود.

قیمت آموزش آرایشگری مردانه در ایران
قیمت آموزش آرایشگری مردانه در ایران

چگونه آرایشگر شویم 

دوره ها و مشاغل آموزشی مربوط به آرایشگری مو چند وجهی و متنوع هستند، اما تبدیل شدن به آرایشگر خوب می تواند یک روند کاملاً سادهای داشته باشد. مراحل خاص بسته به علاقه شما می توانند متفاوت باشند، اما به عنوان یک آرایشگر خود باید با دوره های آموزشی کار خود را آغاز نمایید. برای اینکه بتوانید در این راه موفق شوید لازم است تا نکات زیر را در نظر داشته باشید: 

–     حداقل شرایط ثبت نام برای آموزشگاه آرایشگری را به دست آورید.

شرایط اساسی برای پذیرش در یک آموزشگاه آرایشی می تواند از آموزشگاهی به آموزشگاه دیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی شما باید شرایط سن و تحصیلات را داشته باشید و در خصوص پیشینه آموزشگاه جستجو نمایید. طبیعتا هر آموزشگاهی که در این راه فعال تر و با تجربه تر باشد، قیمت آموزش آرایشگری مردانه یا زنانه در آن بسیار است زیرا تکنیک و فنون بسیاری را ارائه می دهد.

 –     مدرک معتبر برای آغاز فعالیت حرفه را به دست آورید.

ورود به آموزشگاه آرایشگری مو یک مرحله اساسی در تبدیل شدن به یک آرایشگر است. از آنجا که کشورهای مختلف الزامات مختلفی برای صدور مجوز دارند، بنابراین باید مطمئن شوید که آموزشگاه آرایشگری شما، تمهیدات لازم برای امتحان مربوطه و اخذ مجوز را فراهم می آورد.  

–     دوره ها و ساعات آموزش عملی خود را تکمیل کنید.

بسیاری از موارد ضروری خدمات مو را از طریق مشاهده و خواندن خواهید آموخت، اما از طریق تمرین می توانید مهارت های خود را تقویت کرده و احساس کنید که یک آرایشگر حرفه ای هستید.  

جمع بندی:

اگر قصد دارید تا وارد رشته آرایشگری شوید و به تمام اصول و تکنیک های آن آگاه گردید، لازم است تا حتما در دوره های آموزش آرایشگری شرکت نمایید. این دوره ها در آموزشگاه های مختلف دارای قیمت های متفاوتی هستند که در بالا تلاش شد تا برخی از فاکتور های مهم در خصوص عوامل تاثیر گذار توضیح داده شوند.

5/5 - (1 امتیاز)