سایه زنی مو مردانه
۱۹
اردیبهشت

21 مدل بی نظیر سایه زنی مو مردانه

مدل های مو و سایه زنی مو مردانه سالهای زیادی است که بین مردان محبوب بوده و بدون شک در سال های آینده نیز محبوب تر می شود. سایه زنی مو مردانه یا مدل Fade در مردانی که مو های کوتاه داشتن، محبوب بود اما اخیرا مردانی که مو های بلند و متوسط دارند نیز از مدل مو fade  استقبال کرده اند و مدل مو های فید را به مدل مو های دیگر ترجیح می دهند. سایه زنی مو مردانه در طول چند سال اخیر با استقبال زیادی روبه رو شده است. مدل مو فید می تواند تمام مردان دنیا را بدون در نظر گرفتن رنگ پوست و نژاد، جذاب و شیک کند. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه داریوش به 14 مدل بی نظیر سایه زنی مو مردانه می پردازیم.

انواع مدل های سایه زنی مو مردانه

سایه زنی مو مردانه
انواع مدل های مو فید

مدل های مو فید (Fade) انواع مختلفی دارد و ممکن است برای پیدا کردن مدل مو جذاب خود دچار مشکل شوید اما به طور کلی سایه زنی مو مردانه یا مدل فید سه نوع اصلی دارد که شامل : سایه زنی کم، متوسط و زیاد می باشد که هر کدام نیز طول و اندازه خاصی دارند. در نهایت، بهترین مدل مو  فید آن است که مو های بلند خود را که در بالای سر هستند را کوتاه نکنید و در عوض پشت و کناره های سر را با استفاده از سایز ماشین مشخص سایه بزنید و یا کوتاه کنید. بدون شک با داشتن مدل مو فید می توانید نظر همه را به خود جلب کنید زیرا این مدل مو، جذابیت خاصی را به مردان می بخشد.

سایه زنی کم مو مردانه (low fade)

سایه زنی مو مردانه
مدل مو فید کم

سایه زنی کم مو مردانه در حال حاضر محبوب ترین مدل سایه زنی بین مردان سرتاسر جهان می باشد زیرا قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد.

سایه کاری مو از بالای گوش شروع و در اطراف خط مو بالای سر به انتها می رسد. بر خلاف سایه زنی زیاد، سایه زنی کم مو برای اکثر مردانی که مو های کوتاه و بلند دارند، بسیار بهتر است زیرا که ظاهر و استایل آن ها را به طور کلی تغییر می دهد. مخصوصا سایه زنی کم مو با ریش ترکیب فوق العاده ای است.

سایه زنی مو مردانه
سایه زنی کم مو مردانه

مرتبط بخوانید : آموزش سایه زنی مو

سایه کاری زیاد مو مردانه (High fade)

مدل مو فید
مدل مو فید زیاد

انجام سایه کاری زیاد مو برای یک آرایشگر، آسان ترین نوع سایه زنی می باشد چرا که مو سر را از بالای گوش تا بالای سر به طور یک دست باید کوتاه و یا حتی سفید شود. همچنین بیشتر افراد از آرایشگر خود می خواهند تا برای اتمام سایه کاری خطی بین مو های بلند و قسمت های محو یا فید (Fade) شده ایجاد بکنند که ظاهری فوق العاده جذاب را برای مردانی که مو های کم و متوسط دارند ایجاد می کند.

مدل مو فید زیاد
مدل مو فید زیاد

مرتبط بخوانید : آموزش مجازی آرایشگری مردانه

فید کردن متوسط مو مردانه (Mid Fade)

مدل مو فید متوسط
مدل مو فید متوسط

اگر فید کردن کم و زیاد مو را نمی پسندید، سایه زنی متوسط مو بدون شک برای شما مناسب می باشد. فید متوسط مو ترکیب مناسبی از فید کردن کم و زیاد می باشد و افراد بیشتری ترجیح می دهند تا از فید متوسط مو استفاده کنند. به طور کلی تمام مدل های فید یا سایه زنی مو، جذابیت خودش را دارد اما سعی کنید استایلی را انتخاب کنید که با شغل و شخصیت شما هم خوانی داشته باشد. مانند فید زیاد مو، در فید متوسط نیز می توانید برای پایان سایه زنی، خطی بین مو های فید شده و مو های بلند مو ایجاد کنید.

مدل مو فید متوسط
مدل مو فید متوسط

مدل مو تیپر فید

مدل مو تیپر فید
مدل مو تیپر فید

یکی از قدیمی ترین مدل های فید مو، تیپر می باشد. همچنین این نوع مدل مو یکی از کلاسیک ترین مدل مو به شمار می رود. تیپر فید مدلی است که به صورت تدریجی مو ها از کناره های سر تا گوش ها کوتاه تر می شوند و در نهایت این فرآیند تا ریش و پوست صورت ادامه دارد. از نظر آرایشگران مو مردانه، تیپر فید یکی از آسان ترین و در عین حال جذاب ترین سایه زنی مو مردانه می باشد.

مدل مو تیپر فید
مدل مو تیپر فید

مدل مو اسکین فید

مدل مو اسکین فید
مدل مو اسکین فید

اسکین فید یا فید صفر نیز مدل موی است که مو های کناره و پشت سر، باید به طور کامل کوتاه و سفید شود. اسکین فید نیز دارای سه مدل اصلی می باشد : فید کم، فید متوسط و فید زیاد که در ابتدا مطلب مورد بررسی قرار دادیم.

مدل مو اسکین فید
مدل مو اسکین فید

مرتبط بخوانید : در آمد آرایشگری مردانه 

بالد فید (فید طاس)

سایه زنی مو مردانه
مدل مو بالد فید

اسم دیگر سایه زنی مو مردانه اسکین فید، بالد فید می باشد. همان طور که از اسمش پیداست در این مدل مانند اسکین فید دور و کناره های سر را کاملا طاس می کنند. به طور کلی مدل مو بالد فید برای کسانی که ظاهر اسپرت دارند بسیار مناسب می باشد.

سایه زنی مو مردانه مدل تیمپ فید

سایه زنی مو مردانه
مدل مو تیمپ فید

این مدل سایه زنی مو مردانه برای کسانی که سیاه پوست هستند و مو های فر دارند بسیار شیک و جذاب می باشد. این نوع نیز مانند مدل های قبلی دارای سه حالت فید زیاد، کم و متوسط می باشد.

بهترین مدل های سایه زنی مو مردانه

برخی از بهترین مدل های مو فید، از یک قانون خاص پیروی می کند به طور مثال در 90 درصد مواقع مدل های مو فید، کناره ها و پشت سر را کاملا کوتاه می کنند و با خط انداختن روی کناره و پشت سر، قسمت پرپشت مو را از قسمت کوتاه جدا می کنند.

سایه زنی کناره مو مردانه (Side Fade)

سایه زنی مو مردانه
مدل مو ساید فید

ساید فید یا سایه زنی کناره مو سر یک مدل مو حرفه ای و معمولی می باشد که تمام نظر ها را به خود جلب می کند. مدل ساید فید مانند سایر مدل های محبوب نیست اما خیلی شیک و زیبا می باشد. ترکیب مدل ساید فید با مدل بالد فید، بسیار فوق العاده و مدرن می باشد. به شدت ترکیب این دو مدل را توصیه می کنیم.

سایه زنی مو مردانه
مدل مو ساید فید

مدل مو کومبو فید

مدل مو کومبو فید
مدل مو کومبو فید

مدل مو کومبو فید یکی از قدیمترین مدل های مو فید می باشد که تا کنون محبوب بوده است. مدل کومبو فید از ترکیب فید بلند و کناره می باشد به صورتی که قسمت بالای گوش کاملا سفید و طاس است و قسمت بالایی کوتاه و در آخر قسمت بالایی مو های بلند قرار دارند.

مدل مو پمپادور فید

مدل مو پمپادور فید
مدل مو پمپادور فید

مدل سایه زنی مو مردانه پمپادور ترکیبی از بهترین مدل های فید می باشد. به لطف این مدل مو، ترکیب مدل مو کوتاه و بلند هرگز از مد خارج نمی شود و همیشه در میدان مد حضور دارد. مدل پمپادور فید برای تمامی مو های بلند و کوتاه مناسب است. ترکیب این مدل مو با مدل اسکین فید فوق العاده بی نظیر و شیک می باشد.

مرتبط بخوانید : آموزش سایه زدن مو با ماشین موزر

سایه زنی مو کویف فید

مدل مو کویف فید
مدل مو کویف فید

مدل مو کویف مانند مدل پمپادور می باشد و به تازگی مورد استقبال افراد زیادی در سرتاسر جهان قرار گرفته است به گونه ای که مدل مو کویف به یکی از مدل مو های پر درخواست در آرایشگاه ها تبدیل شده است.

مدل مو موهاک فید

مدل مو موهاک فید
مدل مو موهاک فید

موهاک مدل مویی است که در متداول ترین نوع آن موهای هر دو طرف سر تراشیده و یا کوتاه میشوند و بقیه موها به شکل یک نوار دراز از پیشانی تا پشت سر ادامه دارد. همچنین ترکیب آن با فید بلند بسیار جذاب می شود.
موهاک نام قبیله‌ای از سرخ‌پوستان آمریکای شمالی بوده که در دره‌ی موهاک در شمال نیویورک کنونی سکونت داشتند.

مدل مو فید صاف

مدل مو فید صاف
مدل مو فید صاف

برای کسانی که مو های بلند و نسبتا پر پشت دارند، ترکیب مدل مو فید صاف همراه با فید متوسط عالی می باشد. در این عین حال ظاهر شما رسمی و اسپرت می باشد.

جمع بندی

به طور کلی مدل سایه زنی مو مردانه زیادی وجود دارد و قطعا برای تمامیه مو های بلند، کوتاه و فر، مدل مو فید مناسبی وجود دارد تا ظاهر خود را برای مجالس گوناگون و یا حتی کار های روزمره شیک و تمیز کنید. همچنین ترکیب چندین مدل فید به یکدیگر ظاهر فوق العاده شیک و زیبا خلق می کند.

4.4/5 - (16 امتیاز)