رشته های آرایشگری در دانشگاه
۱۱
آبان

آشنایی با رشته های آرایشگری در دانشگاه

رشته های آرایشگری در دانشگاه طرفداران بسیاری دارد و افراد زیادی نیز تمایل دارند که به صورت تجربی این رشته و مهارت های آن را بیاموزند که بتوانند سریع وارد بازار کار شوند. اما یادگیری این رشته در دانشگاه باعث می شود که بتوان به صورت تخصصی تر و پایه ای یا تکنیک ها و مهارت های مربوطه آشنا شد. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا در خصوص رشته های آرایشگری در دانشگاه اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم:

رشته های آرایشگری در دانشگاه های دنیا
رشته های آرایشگری در دانشگاه های دنیا

یکی از رشته های آرایشگری در دانشگاه، مشاوره آرایشی می باشد. در این رشته مهارت های مورد نیاز برای ورود به صنعت، با واحدهای عملی و تئوری پوشش داده می شود. در این رشته تکنیک های روز و اصلاح، آرایش، گریم عروس، آرایش های فانتزی و روش های مراقبت از پوست بیان می شود. همچنین نحوه بهبود حالت چشم با رنگ کردن مژه ها و ابروها، فرم دادن به ابرو و …، مانیکور و مواردی از این قبیل را خواهید آموخت.

 

آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه

  • ماساژ زیبایی

یکی دیگر از رشته های آرایشگری در دانشگاه، رشته ماساژ زیبایی است. در این دوره درک و مهارت های اساسی در آماده سازی و انجام ماساژ صورت و بدن برای صنعت زیبایی بیان می شود. علاوه بر این درک درستی از تمام جنبه‌های آناتومی و فیزیولوژی، سلامت و ایمنی فعلی خواهید داشت.

  • زیبایی درمانی

رشته زیبایی درمانی از جمله  رشته های آرایشگری در دانشگاه است که به تازگی در دانشگاه های دنیا وارد شده و تدریس می شود. شما مهارت‌ها و دانش‌های درمانی را از طریق انجام انواع طرح‌های درمان زیبایی پیشرفته از جمله درمان‌های جامع برای برآوردن نیازهای صنعت یاد خواهید گرفت.

 

کلاس آموزش ماساژ

  • آرایش و زیبایی

در این رشته دانشگاهی واحدهای عملی و تئوری شامل مانیکور، پدیکور، مراقبت از پوست، آرایش، و پیرایش ارائه می شود.مشتری، مهارت های زیبایی اساسی را که برای ورود به صنعت نیاز دارید، معرفی می کند. هر آنچه را که برای آرایشگر شدن نیاز دارید، در این دوره می آموزید. در واقع این رشته شما را برای ورود به بازار کار آماده می نماید.

  • ماساژ پوست

این رشته برای توسعه درک و مهارت های اساسی در آماده سازی و انجام ماساژ طراحی شده است، در حال حاضر محبوبیت و تقاضا در صنعت برای این رشته رو به افزایش است. علاوه بر مهارت‌های مربوطه، درک درستی از تمام جنبه‌های آناتومی و فیزیولوژی، سلامت و ایمنی به دست خواهید آورد.

معرفی رشته های آرایشگری در دانشگاه
معرفی رشته های آرایشگری در دانشگاه
  • پیرایشگری

این رشته هیجان انگیز شامل مهارت های مورد نیاز برای شروع حرفه آرایشگری به عنوان یک جوان را پوشش می دهد. در طول دوره شما جلسات عملی کار بر روی مشتریان و سر مانکن ها و کلاس های تئوری خواهید داشت که دانش مورد نیاز برای تکمیل تمام کارهای مکتوب را به عنوان بخشی از آموزش شما پوشش دهد.

شما به عنوان یک پیرایشگر در ارائه خدمات آرایشگری از جمله شامپو کردن، حالت دادن، سشوار کشیدن و از بین بردن رنگ و همچنین کوتاه نمودن موها از طریق رشته فوق دانش لازم را به دست می آورید.

رشته های آرایشگری در دانشگاه های داخل کشور:

رشته  آرایشگری همانگونه که در دانشگاه های خارجی دارای طرفداران زیادی است، در داخل کشور نیز علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب می نماید. از همین رو در ادامه می توانید با شرایط پذیرش در این رشته آشنا شود.

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که این رشته در دانشگاه های علمی و کاربردی ارائه می شود و در دو سطح کاردانی و کارشناسی اقدام به جذب دانشجو می نماید. برای پذیرش در این رشته نیاز نیست تا شما در آزمون کنکور شرکت نمایید بلکه بر اساس پیشینه سوابق آموزشی خود می توانید اقدام به تعیین رشته کنید. برای ثبت نام در این دانشگاه می توانید هر ساله مهر و بهمن اقدام نموده دانشگاه های مد نظر خود را انتخاب نمایید تا ارزیابی صورت گیرد. مواردی که در این رشته در دانشگاه آموزش داده می شود در دو حوزه آرایشگری و پیرایشگری مردانه و زنانه است.

10مهارت که در کلاس آرایشگری مردانه خواهید آموخت

 

در هر کدام از این گرایش موارد مربوط به انواع کوتاهی، فرم دادن موها، رنگ کردن و مواردی از این قبیل بیان می گردد. البته در سرفصل هایی که پیرایش زنانه مربوطه است سرفصل ها کمی بیشتر بوده و به موارد اپیلاسیون، آرایش تخصصی و … نیز اشاره دارد.

به صورت کلی می توان بیان داشت که دانشجو پس از فارغ التحصیلی در این رشته می آموزد که چگونه از موها می توان مراقبت نمود، خدمات آرایشی را چگونه باید بر روی مشتری پیاده سازی کرد، چگونه می توان موهای زائد را حذف کرد و به صورت کلی در بازار چگونه اقدام به کسب درآمد نمود.

رشته های آرایشگری در دانشگاه های علمی و کاربردی به نسبت سایر رشته ها و در دانشگاه های مختلف دارای هزینه مقرون صرفه تری می باشند از همین رو بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا این رشته را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب نموده و پس از آن وارد بازار کار شوند. در این رشته افراد می توانند از سهمیه آزاد و سهمیه مخصوص به شاغلین بهره ببرند و به همین دلیل شانس قبول شدن آنها بسیار زیاد است.

رشته های آرایشگری در دانشگاه های داخل کشور
رشته های آرایشگری در دانشگاه های داخل کشور

جمع بندی:

به صورت کلی باید در نظر داشت که رشته آرایشگری دارای آینده شغلی خوبی است. از همین رو توصیه می شود تا افراد علاقه مند به این حرفه حتما برای اینکه جایگاه بهتری را در بازار به دست آورند، حتما دوره های آکادمیک را نیز پشت سر بگذارند. رشته آرایشگری یکی از رشته هایی است که افراد زیادی تمایل به شرکت و کسب تجربه در آن دارند زیرا از طریق این رشته می توان سریعا وارد بازار کار شد اما برای پیشرفت لازم است تا شما حتما در خصوص این رشته آگاهی و اطلاعات لازم را به دست آورید. بخشی از این اطلاعات از طریق کلاس های آموزشی و برخی دیگر به وسیله دروس آموزش داده شده در دانشگاه ها به دست می آید. از همین رو اگر قرار است تا یک کار حرفه ای انجام دهید، نیاز می باشد تا به صورت آکادمیک وارد این رشته شوید. خوشبختانه هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور دانشگاه های معتبری اقدام به ارائه این رشته نموده اند.

https://www.edinburghcollege.ac.uk/courses/Hair-and-Beauty/VTCT%20Level%201%20Hairdressing%20&%20Barbering/TH1L1HBK21

https://www.edinburghcollege.ac.uk/courses/Hair-and-Beauty/Wellness%20Therapies%20Award/TH1WELLY21

5/5 - (9 امتیاز)