آشنایی با کلاس ماساژ
۲۴
اردیبهشت

10مهارت که در کلاس آموزش ماساژ آموزشگاه داریوش خواهید آموخت

کلاس ماساژ  یا همان دوره ماساژ امروزه طرفداران زیادی دارد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا به جای استفاده از داروهای اعصاب و آرامش بخش از ماساژ برای ریلکس شدن استفاده نمایند. اما باید در نظر داشته باشید که این رشته نیاز به تخصص و علاقه دارد لذا نیاز است تا شخص در کلاس ماساژ شرکت نماید.

البته باید در نظر داشته باشید که دوره ماساژ درمانی برای همه انتخاب درستی نیست اما ممکن است یک انتخاب عالی برای شما باشد که به این رشته علاقه دارید. با این توضیح شاید برایتان سوال پیش آید و از خود بپرسید که در کلاس ماساژ درمانی چه مواردی آموزش داده می شود. در زیر تلاش شده است تا چند نکته و فاکتور های مهمی در مورد آنچه که در دوره ماساژ مورد توجه قرار می گیرد و آموزش داده می شود، بیان شده است. 

آشنایی با کلاس ماساژ: 

دوره ماساژ درمانی طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد. برخی از دوره هایی که می بایست در آنها شرکت نمایید، کلاس های مرتبط با آناتومی، فیزیولوژی و حرکت شناسی است. این دوره ها همه با مطالعات مربوط به بدن انسان سروکار دارند. لذا در کلاس ماساژ با مواردی همانند محل قرارگیری اندام ها، عضلات، بافت ها، نحوه کار و مکانیک بدن آشنا خواهید شد. مطمئناً در دوره ماساژ فردی که دانش لازم برای حرفه خود را بتواند به بهترین شکل بدست آورد و آن را عملی نماید، موفق می شود.

مطالب مرتبط : آشنایی با انواع ماساژ 

بسیاری از موسسات در کلاس ماساژ علاوه بر یادگیری در مورد جنبه های فیزیکی ماساژ درمانی، مواردی را آموزش می دهند که در ابتدا ممکن است بی ربط به نظر برسند. برخی از این دوره ها ممکن است در خصوص اخلاق، یا مدیریت بازرگانی و شناخت فاکتور های روانشناسی باشد.

با این حال، باید در نظر داشته باشید که در دوره ماساژ واقعاً این سرفصل ها به همان اندازه دروس اصلی مهم هستند زیرا یک ماساژ درمان نه تنها روی مشتریان کار می کند بلکه باید با آنها ارتباط برقرار کند. این رابطه باید تجاری باشد تا منجر به کسب درآمد نیز گردد. در کلاس ماساز شما آموزش خواهید دید که چگونه اعتماد و نظر مشتری خود را جلب نمایید.

در دوره ماساژ می آموزید که چگونه روابط درمانگر و مشتری، اصول اخلاقی وی در زمان اداره یک کسب و کار و اصول اخلاقی از لحاظ برخورد صمیمانه با مشتری باعث جلب رضایت مشتری و بهبود کسب و کار وی می شود. این موضوعات معمولاً در کلاس ماساژ سنتی تر تدریس می شود. لغلی دوره ماساژ جدید به مواردی همانند آناتومی و فیزیولوژی می پردازند. 

موارد آموزشی در دوره ماساژ:

در زیر می توانید مطالعه نمایید که یک درمانگر برای موفقیت در دوره ماساژ چه مواردی را مطالعه می نماید و به چه مهارت هایی دست می یابد.

آموزش عملی در کلاس 

آموزش عملی در واقع همان آموزش ماساژ درمانی است. در ابتدا ممکن است کمی احساس خجالت یا ترس کنید اما به سرعت به آن عادت خواهید کرد. ممکن است احساس خجالت کنید زیرا از کاری که انجام می دهید مطمئن نیستید یا اینکه ممکن است تصور نمایید که کارها را به درستی انجام نمی دهید.

در هیچ کدام از این موارد، جای نگرانی نیست، همه در کلاس ماساژ هستند تا یاد بگیرند. این آموزش ها عملی همچنین یکی از جنبه های بسیار جالب دوره ماساژ است. شما با سایر درمانگر ها جایگزین خواهید شد لذا دوستان شما فنون یاد گرفته را بر شما پیاده سازی می نمایند و شما نیز این موارد را بر روی آنها اجرا خواهید نمود. دریافت ماساژ و همچنین یادگیری مهارت مربوطه در کلاس، خود به عنوان یک جنبه بسیار حیرت انگیز است.

آموزش های بهداشتی و نحوه ارتباط با مشتری 

شما باید به گونه ای رفتار نمایید که مشتریانتان در اطراف شما احساس راحتی کنند. لذا در کلاس ماساژ یاد خواهید گرفت که موارد بهداشتی اعم از بهداشت دست ها، میزها و سایر مواد مورد استفاده خود را حفظ کنید. همچنین یاد خواهید گرفت که چه رفتاری را با مشتری خود داشته باشید. در کلاس ماساژ تلاش نمایید تا با سایر همکلاسی های خود ارتباط برقرار نمایید. به نحوه یادگیری و اقدامات عملی آنها دقت نمایید. توجه کنید که چگونه با یکدیگر و با مشتری ارتباط برقرار می نمایند.

دروس کلاس ماساژ
دروس کلاس ماساژ

رفاقت 

یکی از بهترین موارد و البته مهمترین مواردی که در کلاس ماساژ لازم است به آن دقت داشته باشید، این مورد است که باید رابطه خوبی با مشتریان خود برقرار نمایید. شاید عجیب باشد اما در کلاس ماساژ، شما رسم رفاقت با مشتری خود را یاد خواهید گرفت. شما با مشتری خود دوستی قوی، روابط نزدیک و پیوندهای محکم برقرار خواهید کرد.

با هم خواهید خندید و احساسات آنها را درک خواهید نمود. این احساس قوی شگفت آور و پاداش آور است زیرا باعث می شود تا مشتریان شما مجدد به شما رجوع کنند. همواره در نظر داشته باشید که در کلاس ماساژ به شما آموزش داده می شود مه با هرگونه تیپ شخصیتی چگونه رفتار نمایید. چه فضایی را برای آنها آماده سازی نمایید و همچنین نحوه برقراری و ارتباط با سایرین در این دوره ماساژ بیان می گردد. 

مدارک مربوط از کلاس ماساژ: 

به صورت کلی پس از هر دوره کلاس ماساژ یا دوره ماساژ، لازم است تا مدارک معتبر آن را دریافت نمایید، شما می توانید از این مدارک برای ورود به بازار کسب و کار و جهت جلب نظرات کاربران خود بهره ببرید. البته همواره می بایست به معتبر بودن مدارک مذکور دقت داشته باشید. این مدارک به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند: گواهینامه هایی که متمرکز بر آموزش سریع اطلاعات مربوط به ماساژ شما هستند تا بتوانید در اسرع وقت مجوز دریافت کرده و به عنوان ماساژ درمان کار کنید و مدارک تحصیلات عمومی (معمولاً در سطح کاردانی) که ماساژ یا ویژگی های دوره های آموزشی مربوط به ماساژ به طور برجسته به عنوان یک تخصص آموزش داده می شود.

البته تحصیلات آکادمیک ماساژ در ایران وجود ندارد. اما می توانید در کلاس هایی که توسط آموزشگاه های معتبر برگزار می شود، شرکت نمایید و مدارک معتبر آن را نیز دریافت نمایید.

بررسی دوره های کلاس ماساژ
بررسی دوره های کلاس ماساژ

تنوع گزینه های آموزشی در کلاس ماساژ بدین معنا است که بسیاری از انواع موسسات آموزش ماساژ درمانی از جمله آموزشگاه های آزاد، می توانند سرفصل های گوناگون اما مرتبط را برگزینند. اطمینان حاصل کنید که برنامه ای را که انتخاب کرده اید معتبر است  لذا برخی از انواع دوره ماساژ معتبر نبوده و با مدارک آنها نمی توانید به صورت حرفه ای فعالیت خود را آغاز نمایید. علاوه بر این، برخی از کشور ها برای اینگونه فعالیت ها کمک های مالی در نظر می گیرند که در صورت نداشتن مدرک معتبر از دوره ماساژ نمی توانید از این امکان بهره ببرید. 

پیشرفت و موفقیت در این رشته تا حد زیادی به اهداف آموزشی شما بستگی دارد. لذا لازم است تا هدف خود را از دوره ماساژ مشخص نمایید. آیا شما یک تجربه یادگیری می خواهید یا به دنبال کسب همان مهارتی هستید که برای شروع فعالیت یا تمرین با مشتری لازم دارید؟ همچنین باید در نظر بگیرید که چه مدت زمان مایل به سرمایه گذاری در تحصیل خود هستید و به یاد داشته باشید که حداقل تحصیلات مورد نیاز در کشور های مختلف متفاوت است.

 آشنایی با تخصص های ماساژ درمانی: 

قبل از انتخاب یک کلاس ماساژ درمانی، باید تصمیم بگیرید که می خواهید در چه حوزه ای از ماساژ تخصص داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که در دوره ماساژ انتخاب شده علاقه و اشتیاق لازم را داشته باشید. مشهورترین انواع تکنیک هایی که در کلاس ماساژ درمانی ارائه می شوند به قرار زیر است:

دوره های کلاس ماساژ
دوره های کلاس ماساژ

دوره ماساژ درمانی سوئدی یا کلاس ماساژ سوئدی 

این روش برای کمک به مشتریان استرس دار است و عموما با لوسیون، روغن و حرکات طولانی و ورز دادن ماهیچه ها انجام می شود. دوره های کلاس ماساژ

ماساژ سنگ داغ 

این روش آرام سازی شامل قرار دادن سنگ های داغ روی بدن برای شل شدن عضلات تنگ و برقراری تعادل است.

 ماساژ درمانی عمیق بافت

 این امر شامل فرو بردن انگشتان به صورت عمیق در عضلات ورزشکاران یا مشتریانی است که درد دارند. لذا بیشتر مختص کسانی است که در مراکز توانبخشی هستند.

رفلکسولوژی 

این مورد به تمرکز روی پا اشاره دارد، با استفاده از نقاط خاص و فشار آنها جهت تسکین اندام های داخلی استفاده می شود.

ماساژ تایلندی 

برای انجام این نوع ماساژ، بدن را از طریق یکسری کشش و فشرده سازی، فشار بر روی برخی از نقاط حساس برای افزایش دامنه حرکت و انعطاف پذیری آماده می کنند. 

رایحه درمانی 

در این روش نیز با استفاده از انواع روغن های معطر بر اساس نیازهای خاص مشتری، آروماتراپی می نمایند که می تواند به مبارزه با استرس، افزایش انرژی و بهبودی کمک کند. آشنایی با کلاس ماساژ و مزایای آن

ماساژ پزشکی

این مورد شامل درمان های خاصی است که برای موارد پزشکی ارائه می شود و پس از ارزیابی دقیق توسط افراد متخصص انجام می گردد.

جمع بندی:

به صورت کلی دوره ماساژ می تواند یک گزینه عالی باشد که از طریق آن بتوانید به دوستان و اطرافیان خود حس آرامش را تزریق نمایید و از سوی دیگر کسب و کار خود را داشته و کسب درآمد نمایید. 

منابع:https://www.beautyschoolsdirectory.com/programs/massage-school 

5/5 - (16 امتیاز)