ابزار و تجهیزات آرایشگاهی
۰۷
مهر

8 ابزار و تجهیزات آرایشگاهی + تصویر

ابزار و تجهیزات آرایشگاهی نقش مهمی در بازدهی یک آرایشگر دارند. با توجه به اینکه صنعت فوق با سرعت باورنکردنی  در حال حرکت به سمت جلو است لذا هر روزه شاهد ورود ابزار و تجهیزات آرایشگاهی جدید به بازار هستیم. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا برخی از تجهیزات کاربردی و مهم را معرفی نماییم که کار کردن با آنها برای تمام آرایشگران الزامی است.

تجهیزات آرایشگاهی

آشنایی با برخی ابزار و تجهیزات آرایشگاهی:

اگر شما نیز قصد دارید که وارد این شغل شوید، لازم است تا با برخی از ابزار و تجهیزات آرایشگاهی پرکاربرد آشنا شده و بتوانید به خوبی با آنها کار کنید. از همین رو در این مقاله برخی از ابزار آلات مهم معرفی می شوند:

  1. قیچی همه کاره

قیچی استانداردی که اغلب آرایشگران با توجه به مدل مورد نظر خود از آنها استفاده می کنند بین 5.5 تا 6.5 اینچ است. یک قیچی 5.5 اینچی برای کوتاهی دقیق بسیار کاربردی است، در صورتی که برای موهای بلندتر، بکارگیری قیچی با طول تیغه بین 6 تا 7 اینچ خوب بهتر می باشد.

آشنایی با برخی ابزار و تجهیزات آرایشگاهی
آشنایی با برخی ابزار و تجهیزات آرایشگاهی

آیا در بین ابزار و تجهیزات آرایشگاهی بهترین قیچی را می خواهید؟

قیچی مورد علاقه و مناسب اکثرا آرایشگران یک قیچی همه کاره حرفه ای 6.25 اینچی است. قیچی فوق به اندازه کافی بزرگ است و می تواند هر کاری را از تکنیک های لایه بندی گرفته تا کوتاهی به سبک های مختلف را با آن انجام داد.

  1. قیچی مخلوط

هنگامی که قصد دارید موها را با عجله کم پشت نمایید، خطوط دم خط را مرتب کرده یا بافت موها را حالت بدهید، به قیچی مخلوط نیاز دارید. این ابزار چند منظوره که در برخی موارد قیچی نازک نیز نامیده می شود که از یک سو دارای تیغه های هم اندازه و از طرف دیگر دارای دندانه صاف است.

قیچی مخلوط یا پیتاژ
قیچی مخلوط یا پیتاژ

به دنبال یک برش ترکیبی حرفه ای (که به آن قیچی کم پشت کننده حرفه ای یا قیچی بافت حرفه ای نیز گفته می شود) با کم نمودن متوسط ​​تراکم مو روبرو خواهید شد تا بتوان از آن برای از بین بردن موهای زائد، حالت دادن و تنظیم تعادل مو در یک حالت خاص استفاده کرد. برای مشاهده بهترین بازخورد، قیچی مخلوط باید دارای دندانه های محدب باشد.

 

  1. سشوار قوی و در عین حال سبک

از دیگر ابزار و تجهیزات آرایشگاهی، استفاده از سشوار کاربردی است. آرایشگر بدون سشوار معنا ندارد در کنار قیچی و شانه، این مورد ممکن است مهمترین ابزار در بسته آرایشگری شما باشد. باید مطمئن شوید که سشوار شما به اندازه کافی سبک است که احساس نکنید در پایان روز وزنه می زنید. با انتخاب یک سشوار خوب می تواند دست ها و بازوهای خود را نیز از گرفتگی عضلات محافظت نمایید.

سشوار
سشوار

 

  1. فر کننده موها

اگر قادر هستید تنها یک اتو در بسته آرایشگری خود داشته باشید، آن را به یک فر کننده 1 اینچی مجهز کنید. برای ایجاد ظاهرهای مختلف و بسیار متنوع، داشتن این مورد از ابزار و تجهیزات آرایشگاهی الزامی است زیرا بسیار کاربردی است. باید در نظر داشته باشید که قطر آن زیاد بزرگ یا زیاد کوچک نباشد زیرا در این صورت فرها بسیار ناهماهنگ خواهند بود. موها را با استفاده از تکنیک های کاربردی موها را به دور فرکننده بپیچید و فرهای مختلف را از حالت شل تا بزرگ و پیچیده پیاده سازی کنید.

فرکننده مو
فرکننده مو
  1. تیغ

این مورد نیز یکی از ابزارهایی است که برای از بین بردن سریع و راحت موها در حین  ایجاد مدل های باور نکردنی الزامی است. آیا موهایی با ظاهری زیبا و تمیز و دقیق می خواهید؟ از تیغ بهره ببرید.

تیغ
تیغ

برای تنوع بیشتر، به دنبال یک تیغ با دنده های قابل تعویض باشید که برای برش دادن، ترکیب نمودن و ایجاد بافت های زیبای کلاسیک مناسب و کاربردی باشد. همچنین، تیغی را انتخاب نمایید که طراحی بخش انگشتی آن ، دست شما را در موقعیت مناسب نگه دارد تا باعث کاهش فشار گردد.

  1. برس

یکی دیگر از ابزار و تجهیزات آرایشگاهی پرکاربرد برس خوب است. وقتی بحث حالت دادن سریع و زیبای موها در میان باشد، هیچ چیز مانند یک برس مو نمی تواند این کار را انجام دهد. همچنین برس موی انتخابی برای صاف نمودن یا حجم دادن به موها بسیار مورد استفاده است.  همواره به دنبال برسی باشید که دارای پایه نرم و شانه های نایلونی نوک تیز با تورمالین باشد تا به موهای شما آسیبی وارد نکند. این کار باعث ایجاد لختی و درخشندگی بیشتر در موها می شود که زیبایی آن را چندین برابر بیشتر می نماید.

برس مو
برس مو

 

7. شانه های قلمی

داشتن شانه های متنوع در بین ابزار و تجهیزات آرایشگاهی، کار را آسان تر می کند. به کمک این وسیله ایجاد بخش های تمیز هنگام کوتاه کردن، رنگ آمیزی یا حالت دادن به موها با شانه ها بسیار آسان خواهد بود. تکنیک قیچی روی شانه یا برش روی شانه ؛ جدا کردن ، صاف کردن و حالت دادن به موها تنها با این شانه ها ممکن خواهد بود.

 

انواع شانه
انواع شانه

یک ست شانه کامل، شامل یک شانه دم بلند، یک شانه برش کوتاه، یک شانه برش بلند و یک شانه برش پهن است که بخش اعظمی از موها را پوشش می دهد.

9 شانه آرایشگری مردانه که مورد استفاده آرایشگران است+تصویر

در انتخاب شانه رنگهای نقره ای و مشکی را انتخاب کنید تا کنتراست بصری بین موهای تیره و روشن بیشتر شود. همچنین به دنبال شانه هایی باشید که از الیاف کربن، سیلیکون و رزین های گرافیت تولید شده باشند. این شانه ها نرم ترین حالت را برای حرکت قیچی فراهم می آورند و می توانند تا 450 درجه حرارت را تحمل کنند.

  1. گیره های مو

گیره ها برای هنگام حالت دادن، کوتاه کردن یا رنگ آمیزی گزینه کاربردی هستند. با این وجود، همه گیره ها یکسان نیستند. لذا همواره به دنبال گیره هایی در ابزار و تجهیزات آرایشگاهی باشید که حداکثر همخوانی را بر روی موهای خشک ایجاد کند تا بتوانید هنگام کوتاهی موهای خشک بخش های بیشتری از مو را جدا کنید.

 

گیره مو
گیره مو

گیره های جداکننده موارد بسیار کاربردی هستند زیرا می توان از آنها روی موهای نم دار نیز استفاده کرد اما کاهش چین ها بر روی موهای خشک از بزرگترین مزایای آنها می باشند.

 البته ابزار و تجهیزات آرایشگاهی بیشتر از این موارد می باشند اما برخی از موارد پرکاربرد که هر آرایشگر نیاز دارد تا آنها را خریداری کند در بالا نام برده شد. توجه داشته باشید که بازدهی و خروجی کار حرفه ای تا حد زیادی به استفاده از ابزار مناسب و خوب بستگی دارد. به همین دلیل نیاز است تا ابزار های آرایشگری را شناخته و نحوه کار با آنان را بدانید.

https://www.samvilla.com/blog/must-have-hairdressing-tools-equipment-list

https://bepos.io/en/blog/hair-salon-equipment-list/

4/5 - (3 امتیاز)