آموزش آنلاین آرایشگری مردانه
۲۵
فروردین

آموزش مجازی آرایشگری مردانه

آموزش مجازی آرایشگری مردانه جز دوره های آموزشی است که این روزها علاقه مندان بسیاری به سمت آن کشش پیدا کرده اند و سعی می کنند که با کمک آموزش آنلاین آرایشگری، تکنیک های این هنر را یاد گرفته و اقدام به کسب درآمد نمایند. با توجه به اینکه دوره های آموزش مجازی آرایشگری مردانه به کمک اساتید مجرب و با سابقه تهیه می شود، می توان این انتظار را داشت که به کمک آن فرد تخصص لازم برای ورود به بازار کار را به دست آورد. در همین راستا قصد داریم تا در این آموزش در خصوص آموزش مجازی آرایشگری مردانه و یادگیری حرفه فوق قه صورت آنلاین صحبت کنیم.

هر آنچه که باید در خصوص آموزش مجازی آرایشگری مردانه بدانید:

 کوتاه کردن موهای مردانه در صورتی که آرایشگر دقت و وقت لازم را صرف نماید، کار نسبتاً ساده ای است. می توانید از یک قیچی، شانه، موزر و پیش بند کار خود را آغاز نمایید. یکی از مواردی که در آموزش مجازی آرایشگری مردانه بسیار به آن تاکید می شود، این مهم می باشد که از مشتری خود سوال کنید که چقدر می خواهد موهای وی را کوتاه کنید، تا چه اندازه ترجیح می دهد که موهای وی یکدست شود و بعد از آن می خواهد چگونه موهای خود را حالت دهد. به عنوان یک آرایشگر باید در کار خود اعتماد به نفس داشته باشید و به سلیقه و خلاقیت خود اعتماد کنید. تمرین بهترین راه برای به دست آوردن مهارت و تخصص مورد نیاز است. در ادامه می توانید با سرفصل های مهم و پرکاربردی که در آموزش مجازی آرایشگری مردانه ارائه می شود، آشنا شوید. 

آموزش آرایشگری زنانه آنلاین

1- آماده شدن برای کوتاهی مو

از مشتری خود در گام اول بپرسید که چه مدل مویی را می پسندد؟ شما باید در یک مشاوره، متوجه شوید که او چقدر کوتاهی را برای موهای خود می پسندد. چقدر می خواهد موهایش یک دست کوتاه گردد و چگونه می خواهد موهایش را حالت دهد. ممکن است مشتری شما بخواهد فقط موهای خود را مرتب نموده و به آنها نظم دهد، اما ممکن است از سوی دیگر نیاز داشته باشد که کل موها کوتاه گردد. لذا قبل از شروع به کوتاهی، مهم است که پاسخ تمام این سوالات را یافته و درک کنید که مشتری شما دوست دارد با موهای خود چه کار کند. اگر از ابتدا صریح و روشن نظر خود را بیان دارید، از هرگونه سوءتفاهم احتمالی در آینده جلوگیری می کنید.  

آموزش مجازی آرایشگری مردانه و نکات آن
آموزش مجازی آرایشگری مردانه و نکات آن

هنگام کوتاه کردن موهای مردانه، لازم است تا محیط سر را به 7 قسمت تقسیم کنید: قسمت بالا، سمت چپ، سمت راست، پشت سر، ناحیه بالای گوش سمت چپ، ناحیه بالای گوش سمت راست و حاشیه های موها. به این روش، مشتری شما می تواند برای شما توضیح دهد که چه مقدار مو از هر قسمت کوتاه گردد.

آموزش کوتاهی مو با موزر

لازم است تا همواره با او گفتگو کنید. لذا وقتی موهای مشتری را کوتاه می کنید، حتما به صورت مرحله ای از او نظر بخواهید. به او امکان دسترسی به آینه (دیواری یا دستی) را فراهم آورید تا بتواند میزان کوتاهی را بررسی کند و به طور متناوب اما با فاصله از او سوال کنید که آیا به اندازه کافی موها کوتاه شده است یا خیر. با این کار شما یک تصویر مناسب از کوتاهی در ذهن مشتری خود ایجاد نموده اید.

 – مورد بعدی که در آموزش مجازی آرایشگری مردانه  به آن اشاره می شود، این مهم است که مدل موهایی را انتخاب نمایید که متناسب با صورت و میزان موهای سر مشتری باشد. شخصی که موهای بالای سر خود را از دست داده است و اصطلاحا تاس می باشد، ممکن است از استایل Don Draper خوشش بیاید، اما وقتی این مدل را بر روی موهای او پیاده کنید، سریعا ناامید خواهد شد.   

آموزش مجازی آرایشگری مردانه و تکنیک های آن
آموزش مجازی آرایشگری مردانه و تکنیک های آن

مدل موهای بیشتر و زیباتری برای مردان زمانی که موهای بیشتری داشته باشند، وجود دارد. لذا کوتاهی مو شما نیز چشمگیر تر خواهد شد. مدل های موی محافظه کارانه بر روی موهای کم‌پشت بهترین بازخورد را دارند. برای این نوع موها لازم است تا محتاطانه موها را کوتاه کنید. در نظر داشته باشید که عموما موها پس از کوتاهی دچار نشست و خواب می شوند. از همین رو مدل های پرپشت را برای این افراد برگزینید.

   -یکی دیگر از مواردی که در آموزش مجازی آرایشگری مردانه، توجه به آن بسیار مورد تاکید است، این مهم است که به عنوان آرایشگر اطمینان حاصل کنید که وقت کافی دارید. مهم این است که هنگام کوتاه کردن مو عجله نداشته نکنید، این مورد برای افراد تازه کار ارزش بیشتری دارد. لذا از عواملی که باعث عدم تمرکز شما می شوند دوری نمایید.

آموزش کوتاهی مو مردانه 

-محیط کار را به خوبی تنظیم کنید. مشتری را روی صندلی محکم بنشانید و مطمئن شوید که فضای کافی را در اختیار دارید که با دستان خود به راحتی به سر او دسترسی داشته باشید. شانه های او را با پیش بند آرایشگاه، ملافه یا غیره بپوشانید تا موها وارد لباس وی نشده و تمیز کردن راحت تر شود. سعی کنید پیش بند را با استفاده از گیره به دور گردن او محکم کنید تا سر نخورد.

کف آرایشگاه شما باید به گونه ای باشد که تمیز کردن آن آسان باشد. کاشی، چوب، پارکت همگی گزینه های عالی هستند. اما در مقابل فرش ها گزینه ای خوبی برای کف آرایشگاه نیستند زیرا مو در آنها گیر کرده و تمیز نمودن را دشوار می نماید.

آموزش مجازی آرایشگری مردانه به صورت آنلاین
آموزش مجازی آرایشگری مردانه به صورت آنلاین

در آموزش آنلاین آرایشگری مردانه همواره توصیه می شود که از یک جفت قیچی بسیار تیز و با کیفیت بالا استفاده کنید. قیچی ساخته شده برای برش کاغذ یا پارچه گزینه های خوبی برای کوتاه نمودن موها نیستند.

– در نظر داشته باشید که در زمان کوتاهی، لازم است تا موهای شما کاملا تمیز باشد. اگر از قیچی های برقی استفاده می کنید، موهای  مشتری شما باید کاملا خشک باشد. اگر فقط از قیچی معمولی استفاده می کنید، بهتر است که موها را در ابتدای کار کمی مرطوب نمایید. با اسپری زدن به کمک آبپاش های آرایشگری می توانید موهای او را مرطوب کنید. اگر مو برای کوتاه نمودن خیلی مرطوب است، پیشنهاد می شود که آن را کمی خشک کنید.

-مورد بعدی که در آموزش مجازی آرایشگری مردانه به آن اشاره می شود، این مورد است که می بایست گره های موها را قبل از کوتاه نمودن به خوبی باز کنید لذا تمام بخش های آن را شانه زده و مدل کوتاهی خود را انتخاب نمایید.

آموزش سایه زدن مو با ماشین موزر

2- پیرایش با موزر

-در آموزش مجازی آرایشگری مردانه کوتاهی با موزر بسیار مورد علاقه است زیرا راهکار آسانی است و تازه کار ها نیز به راحتی می توانند از پس آن بر بیایند. در گام اول می توانید با استفاده از دست، پشت و کناره های گوش را مرتب کنید، خط های لبه مو را مرتب کنید، پیشنهاد می شود که کل سر را شانه نموده و موها را در راستای رویش خود منظم نمایید.. موزر ها دارای اتصالات محافظ یا شانه هایی برای تیغه های خود هستند که طول موهای کوتاه شده را تعیین می کنند. هرچه شانه بلند تر شود، موهایی که کوتاه می شود، کمتر است. بسیاری از مردان ترجیح می دهند از شانه هایی استفاده کنند که موها را کمتر کوتاه می کند. بنابراین بهتر است از او مشتری خود سوال کنید که آیا شانه دیگری را ترجیح می دهد. به عنوان یک قانون کلی در نظر داشته باشید که هر اندازه شماره شانه ها کمتر شود، موها نیز به همان اندازه کوتاه تر خواهد شد.

آموزش مجازی آرایشگری مردانه به صورت تصویری
آموزش مجازی آرایشگری مردانه به صورت تصویری

اگر موهای بلند را می پسندید و تنها قصد مرتب کردن مو را دارید، شانه شماره 6 را انتخاب نمایید اما برای مدل های کوتاهی کلاسیک پیشنهاد می شود از شانه شماره 4 بهره ببرید. شماره یک و دو نیز برای کوتاه نمودن از ریشه است.

    – مرحله بعد در کوتاهی با موزر، مرتب کردن مو با قیچی است. لذا لازم می باشد که آن ها را محکم بین انگشت شست و انگشت اشاره خود بگیرید. سپس گوشه هایی از مو که کوتاه نشده اند را مرتب کنید.

– برای کوتاهی با موزر بهتر است که کار خود را از پشت سر مشتری شروع کنید. این اصلاح را در نزدیکی پوست سر نگه دارید و آنها را از پشت گردن تا تقریباً نصف سر بالا آورده و موها را از پایین به بالا کوتاه نمایید. در نظر داشته باشید که کوتاهی شما باید بر خلاف رویش مو باشد و از پشت سر آغاز شده و به طرفین ادامه یابد. به آرامی دور سر مشتری را به همین شکل کوتاه کنید. دور گوش را با دقت منظم نمایید. قسمت بالایی را می توانید با قیچی تمیز کنید.

آموزش آرایشگری مردانه در منزل

-در آموزش مجازی آرایشگری مردانه، همواره قبل از کوتاهی پشت مو توصیه می گردد تا ابتدا موها را مرتب نمایید. هدف این است که خط موهای موجود را حفظ کنید و موهای خارج از این خطوط را تمیز کنید. در این بخش باید موزر را زیر و رو کنید و تیغه ها را عمود بر سر فشار داده و به سمت پایین ببرید. هر کسی که کوتاهی دم خط را انجام می دهد، لازم است تا به مشتری اطلاع دهد که گردن را پایین برده و به پایین نگاه کند. سپس برای مشاهده پیش نمایش می تواند به بالا نگاه کند.

آموزش مجازی آرایشگری مردانه به کمک موزر
آموزش مجازی آرایشگری مردانه به کمک موزر

3- کوتاهی و مرتب نمودن موهای چتری

– یکی از مدل هایی که در اکثر دوره های آموزش آنلاین آرایشگری مردانه وجود دارد، کوتاهی مو به صورت چتری است. برای این مدل مو ابتدا بالای سر مشتری را مرطوب کنید و موها را به سمت جلو شانه نمایید. پس از شانه نمودن موها به سمت جلو یک خط خیالی از وسط سر او کشیده و بر اساس آن موها را به دو قسمت تقسیم نمایید، این خط می بایست بین چشم های فرد و در راستای تیغه بینی باشد و سمت راست را از سمت چپ جدا نماید. در صورت نیاز می توانید موها را با گیره تقسیم کنید.

-ابتدا قسمت نوک موها را به اندازه دلخواه کوتاه کنید. سپس از بخش پشت لایه کوتاه شده شروع کنید و در امتداد خط ترسیم شده مرحله قبل، به جلو حرکت  کنید، یک قسمت نیم اینچی از موها را شانه کنید. موها را بین انگشت اشاره و انگشت میانه خود گرفته و انگشتان خود را به اندازه مورد نظر خود به سمت بالا یا پایین حرکت دهید. موهای بین انگشتان را می توانید در این مرحله به کمک قیچی تیز اصلاح نمایید. دقت داشته باشید که در این روش، موهای بالای انگشتان شما کوتاه می شوند و شما باید حتما موها را به صورت زاویه دار برش دهید. این نوع کوتاهی یک خط صاف را ایجاد می نماید و هیچگونه ناهمگونی بین آن دیده نمی شود.   

برای کوتاهی تمیز لازم است تا عمود بر جهت مو کوتاهی را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر موهای شخص به سمت پایین است، لازم است تا کوتاهی را به سمت پشت گردن (عمودی) تنظیم نمایید و به صورت افقی از پشت سر او کوتاه کنید.

آموزش مجازی آرایشگری مردانه به کمک قیچی
آموزش مجازی آرایشگری مردانه به کمک قیچی

در آموزش مجازی آرایشگری مردانه  استفاده از قیچی مناسب یا موزر با شانه مناسب بسیار اهمیت دارد. در همین راستا توصیه می شود که از تیغه های تیز استفاده شود که کوتاهی با آنها راحت تر باشد. همواره تلاش نمایید که کوتاهی شما به صورت کم کم باشد تا در صورت اشتباه فرصت اصلاح را داشته باشید. 

-پس از کوتاهی کل موهای سر لازم است تا مجدد موها را به جلو شانه کنید و از قسمت جلوی سر شروع به مرتب نمودن نمایید. هنگام کوتاهی قسمت جدیدی از مو، بخشی از قسمت کوتاه شده را بین انگشتان خود قرار دهید تا بتوانید از آن به عنوان راهنما استفاده کنید و کوتاهی را بر اساس آن سازمان دهید.

آموزش مجازی آرایشگری مردانه از صفر تا صد
آموزش مجازی آرایشگری مردانه از صفر تا صد

به عنوان آخرین مرحله در آموزش مجازی آرایشگری مردانه، لازم است تا بالای سر را مرتب نمایید. برای این کار می بایست انگشتان خود را بین موها قرار داده و آنها را به سمت بالا بکشید. در این صورت چنانچه کوتاهی یا بلندی مشاهده نمودید، می توانید آن را مرتب کنید.

جمع بندی:

توجه داشته باشید که کوتاهی ها دارای انواع مختلفی است و هر مدل نیز در یکی از دوره های آنلاین ارائه می شود. در این مقاله تلاش شد تا کوتاهی به صورت معمولی و همراه با موزر که جز سرفصل های مهم آموزش آنلاین آرایشگری مردانه هستند، توضیح داده شود.  

 منابع:

https://www.wikihow.com/Be-a-Barber

https://www.wikihow.com/Cut-a-Man%27s-Hair  

5/5 - (22 امتیاز)