رنگ مو مردانه
۰۴
تیر

4تکنیک در آموزش رنگ مو مردانه +تصویر

رنگ مو مردانه این روزها بازار گرمی دارد. بسیاری از آقایان برای تغییر ظاهر خود و پوشاندن موهای سفید از انواع رنگ مو مردانه استفاده می نمایند. اما باید در نظر داشت که استفاده از این رنگ ها، ترکیب آنان با یکدیگر و طریقه مصرفشان نیاز به آموزش دارد. در آموزش رنگ مو مردانه قصد داریم تا تمام نکات مربوط به رنگ ها و نحوه استفاده از آنان را بیان داریم.

هر آنچه که باید در خصوص رنگ مو مردانه بدانید
هر آنچه که باید در خصوص رنگ مو مردانه بدانید

هر آنچه که باید در خصوص رنگ مو مردانه بدانید:

برای اینکه شما بتوانید رنگ مو مردانه خوبی را برای خود انتخاب نمایید، لازم است تا همواره برخی از نکات را در ذهن خود داشته باشید. این موارد در زیر برای شما لیست شده اند:

  1. چگونه می توانید رنگ موی مناسب پوست خود را انتخاب نمایید:

برای این منظور لازم است تا از رنگ شناس یا آرایشگر خود بخواهید رنگ مو مردانه  را نزدیک به رنگ ابرو و موها یا مواردی که رنگ پوست شما را تکمیل کند، انتخاب نماید. صرف نظر از رنگ چهره شما باید توجه داشت که رنگ های سردتر یا تیره تر برای آقایان چاپلوس تر است و معمولاً برای قرارهای دوستانه و صمیمی گزینه خوبی می باشد. اما اگر به دنبال فشن و مد هستید بهتر است رنگ موهای روشن را انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید که رنگ مو مردانه خیلی روشن با پوست های قهوه ای و سبزه همخوانی خوبی نخواهد داشت.

برای انتخاب رنگ مو مردانه حتما سوالات درستی از آرایشگر خود بپرسید
برای انتخاب رنگ مو مردانه حتما سوالات درستی از آرایشگر خود بپرسید

2.    برای انتخاب رنگ مو مردانه حتما سوالات درستی از آرایشگر خود بپرسید:

نکته مهمی که در آموزش رنگ مو مردانه بسیار مهم است، این موضوع می باشد که با مطرح نمودن سوالات بسیار، شک و تردید را از بین ببرید. به طور مثال از آرایشگر خود جویا شوید که روش نگهداری رنگ انتخابی شما به چه شکلی است. یا فرق تناژ های مختلف را بررسی نمایید. همچنین شما به عنوان مشتری باید دقیقا بدانید که کیفیت رنگ ها چگونه است، در برابر آب چه واکنشی نشان می دهند، آیا حتما به نرم کننده نیاز دارند یا خیر.

  1. اگر خاکستری می پوشید یا رنگ های جو گندمی را می پسندید؛ پیشنهاد می شود تا از رنگ های شانه ای استفاده نمایید.

یکی از مواردی که در آموزش رنگ مو مردانه عنوان می شود؛ این موضوع است که شانه زدن مو برای رنگ گرفتن تارهای آن به جای استفاده از رنگ با برس، باعث می شود مقداری موها خاکستری درخشان شود، که جلوه ای طبیعی تر می دهد و به جلوگیری از مصنوعی شدن چهره کمک می نماید. اگر در خانه رنگ خود را انجام می دهید، حتماً این توصیه را دنبال کنید، یا اگر در سالن آرایشی هستید، لازم است تا با آرایشگر خود صحبت کنید تا مطمئن شوید این روند را دنبال می کنند. هر کاری انجام می دهید، سعی کنید بیش از چند رنگ از موهای طبیعی خود دور نشوید. زیرا در غیر این صورت نتایج برعکس بوده و به جای تقویت ظاهر آن را خشن و غیرطبیعی می نماید.

  1. قرارهای رنگ نمودن موهای خود را به طور منظم برنامه ریزی کنید:

اگر شما نیز کنجکاو هستید که چند وقت یک بار برای رنگ مو مردانه خود به آرایشگاه رجوع کرده و قرار ملاقات بگذارید، باید در نظر داشته باشید که چهار تا شش هفته کاملاً استاندارد است. البته مد نظر قرار دهید که هر چه میزان رنگ مو شما مات تر باشد، زودتر نیاز به روتوش و بازنگری دارید و هرچه مخلوط تر باشد ، فاصله بین رنگ های شما می تواند بیشتر باشد.

  1. از رنگ نیمه دائمی استفاده کنید تا نگهداری مو آسان تر باشد:

استفاده از رنگ نیمه دائم یا نیمه خشک همیشه باعث سهولت در نگهداری مو می شود، زیرا با گذشت زمان مو آسیب نخواهد دید و رشد مجدد آسان تر می باشد. در این روش هیچگونه خشکی یا زبری در ریشه وجود ندارد.

ایده های رنگ مو مردانه پرطرفدار
ایده های رنگ مو مردانه پرطرفدار
  • نمک و فلفل

رنگ مو مردانه نمک و فلفل یک گزینه کلاسیک برای مردان بالای 50 سال است. در این مدل، موها خاکستری رنگ تر از حالت معمولی است ، البته در هنر آرایشگری ثابت شده است که موهای نقره ای گزینه ای برای همه سنین است. این رنگ مو همچنین یک روش عالی برای پذیرفتن و برجسته نمودن خاکستری ها به جای مخفی کردن آنها است.

  • برجسته کردن رنگ موهای فعلی

ممکن است لازم نباشد کل موهای خود را برای ظاهری که می خواهید شبیه آن شوید و بدست آورید رنگ کنید. غالباً، هایلایت مو همان چیزی است که شما نیاز دارید و با آن می توانید به ظاهر خود رنگ و حالتی دیگر ببخشید. هایلایت ها با نور و سایه بازی می کنند تا به موهای شما بافت، خاکستری های پوشانده شده و حجم بدهند و حالت طبیعی به ظاهر شما ببخشند. در استفاده از رنگ مو هایلایت توجه نمایید که نباید از رنگ های بسیار روشن استفاده کنید.

  • رنگ نمودن موها برای مطابقت با موهای صورت

اگر می خواهید ریش یا ابروهای و حتی موهای خود را رنگ کنید، باید به دنبال رنگ مو مردانه خوبی باشید که برای پوست بی ضرر باشد. از همین رو این دو (مو و ریش) باید با هم همخوانی داشته باشند. گزینه های رنگ زیادی در بازار وجود دارد که به طور خاص برای ریش ارائه می شوند و از رنگ موها چند درجه روشن تر می باشند.

به صورت کلی برای انتخاب رنگ مو مردانه لازم است تا به موارد زیر توجه نمایید:

رنگ پوست شما چیست؟

انتخاب رنگ موی مناسب مردانه برای پوست می تواند مشکل باشد و ممکن است شما را مجبور به آزمایش یا مشورت با یک رنگ شناس کند. آیا پوست شما ته رنگ گرم یا سرد دارد؟ آیا شما به راحتی برنزه می شوید؟ چقدر می خواهید تضاد بین مو و رنگ صورت داشته باشد؟ اینها تنها بخشی از سوالات مهمی است که در زمان خرید یک رنگ مو باید به آنها پاسخ دهید.

آیا موهای شما آسیب دیده است؟

موهایی که از قبل آسیب دیده اند با رنگ آمیزی بیشتر ضعیف می شوند، به خصوص اگر قبلا دکلره کرده و اکنون روال مراقبت از موهای خود را پیش گرفته اید، توصیه می شود که بر روی موهای آسیب دیده هیچ وقت از رنگ استفاده ننمایید. در نظر داشته باشید که موهای سفید فاقد رنگدانه هستند، لذا با رنگ نمودن آنها موجب خواهید شد که این رنگ دانه ها به تارها نفوذ کرده و رطوبت اضافی آنان نیز از بین رود. افرادی که دارای تارهای مو ضعیف هستند و یا آثار شکنندگی در آنها دیده می شود، قطعا در آینده نزدیک با مشکل روبرو می شوند. لذا نمی توان برای آنها از رنگ مو بهره برد.

آموزش رنگ مو مردانه
آموزش رنگ مو مردانه

جمع بندی:

به صورت کلی باید در نظر داشت که آموزش رنگ مو مردانه این روزها بسیار با اهمیت است زیرا آقایان نیز همانند خانم ها دوست دارند که موهای خود را رنگ کرده و ظاهر آن را بهبود دهند. در همین راستا لازم است تا ابتدا رنگ مو خوبی انتخاب نمایند، موهای خود را به خوبی بررسی کرده و به درستی رنگ را بر روی موهای خود پخش کنند. برای آقایان عموما استفاده از رنگ موهای نیمه دائم توصیه می شود زیرا آمونیاک کمتری دارد و ریزش، شکنندگی و آسیبی نخواهد داشت. در حال حاضر انواع متفاوتی از رنگ های مو مردانه در بازار تحت برندهای مختلف وجود دارد. هر کدام از این برند ها دارای ویژگی های خاصی می باشند که در زمان خرید لازم است تا به آنها توجه شود.

https://www.schwarzkopf.com/en/home/article-overview/haircolor/mens-hair-color.html

https://www.webmd.com/connect-to-care/hair-loss/hair-coloring-tips-for-men-to-avoid-hair-loss

5/5 - (2 امتیاز)