کیف میکاپ
۰۱
مرداد

10 ابزار مهم در کیف میکاپ + تصویر

کیف میکاپ یکی از لوازم اصلی بانوان است که اغلب در تمام محیط ها، آن را همراه خود حمل می نمایند. اما شاید برای شما نیز سوال پیش آید که در یک کیف میکاپ کدام لوازم آرایشی باید نگهداری شوند. برخی از افراد این کیف ها را با وسایل بسیار زیاد پر می کنند، به گونه ای که حمل آن دشوار است. برخی دیگر نیز وسایل لازم را در آن قرار نمی دهند. از همین رو در این مقاله تلاش نمودیم تا 10 ابزار مهم در کیف میکاپ را لیست نماییم.

آشنایی با 10 ابزار مهم در کیف میکاپ:

ابزار ضروری آرایش و میکاپ برای هر شخصی خاص بوده و گاها با سایر افراد نیز متفاوت است اما به صورت کلی در یک کیف میکاپ لازم است تا موارد عنوان شده در زیر وجود داشته باشد:

آشنایی با 10 ابزار مهم در کیف میکاپ:
آشنایی با 10 ابزار مهم در کیف میکاپ
 • لوسیون ها و مرطوب کننده ها:

برای مرطوب نگه داشتن و همچنین نرم نمودن پوست، باید مرطوب کننده پوست مناسبی را همواره همراه داشته باشید و به صورت روزانه از آن استفاده کنید.

لوسیون ها و مرطوب کننده ها
لوسیون ها و مرطوب کننده ها

مرطوب کننده های پوست و لوسیون ها به گونه ای تهیه و تولید شده اند که آب مورد نیاز پوست را حفظ می نمایند تا خشک نشود. البته باید در نظر داشته باشید که مرطوب کننده شما نباید چرب باشد تا منافذ پوست به صورت کامل بسته شود. مرطوب کننده های بدون روغن برای این مورد گزینه خوبی می باشند. هر صبح پس از شستن صورت می توانید لایه ای نازک از آن را بر روی پوست پخش نمایید.

 • کانسیلرها:

مورد دومی که در کیف میکاپ وجود آن ضروری است، کانسیلر می باشد.بسیاری از افراد دارای لکه ها و نقص هایی مانند جای زخم یا حتی گاها سیاهی بر روی صورت خود هستند. کانسیلر می تواند به راحتی این موارد را پوشش داده و بپوشاند.

کانسیلرها
کانسیلرها

کانسیلرها دارای رنگ های مختلفی هستند که همواره توصیه می شود، کانسیلری را تهیه نمایید که نسبت به پوست شما یک درجه روشن تر باشد. پس از بهره بردن از کانسیلر، از یک اسفنج  یا پد جهت  پخش  کردن استفاده کنید. بر روی کانسیلر شما می توانید انواع کرم پودرها را بکار گیرید.

 • کرم پودر/ کرم شفاف کننده

آرایش شما هرگز نباید بسیار تند و زننده باشد. از همین رو توصیه می شود تا در کیف میکاپ از یک کرم پودر مناسب استفاده کنید. در بهترین حالت لازم است تا به کمک کرم پودر مرز بین رنگ ها را از بین برده و آنها را به صورت یکنواخت بر روی پوست خود پخش نمایید. اگر بر روی صورت از برخی رنگ ها بیشتر استفاده نموده اید، به کمک کرم پودر ها می توانید آن را تصحیح نمایید. همچنین شما می توانید برای کاهش درخشندگی پوست از آن بر روی پلک ها و گاها اطراف لب و بینی نیز استفاده نمایید. بینی ، پیشانی و چانه پودر شفاف بزنید.

 

کرم پودر
کرم پودر

پودر شفاف در سایه های مختلف متناسب با رنگ پوست شما و به چند شکل مختلف وجود دارد: پودر شل و پودر فشرده. برای یک کیف آرایش در حین کار ، احتمالاً می خواهید با پودر فشرده شده همراه شوید. احتمال نشت در کل کیف کمتر است و به طور معمول با یک اپلیکاتور داخلی همراه است بنابراین مجبور نیستید برس جداگانه ای به همراه داشته باشید.

 • سایه های چشم

رنگ چشم و زیبایی آن می تواند بر روی ظاهر شما تاثیر بسزایی داشته باشد. سایه چشم نیز یکی از اقلام مهم در کیف میکاپ می باشد. این مورد به صورت مدادی، کرمی و حتی پودری در بازار وجود دارد.

سایه های چشم
سایه های چشم

البته امروزه سایه های خنثی نیز در بازار وجود دارند که به چشم حالت کلاسیک می بخشند و قادر هستند تا چشم های شما را برجسته نمایند. قبل از بکارگیری از سایه های چشم، باید یک لایه نازک کانسیلر را بر روی پلک ها بزنید. با این کار شفافیت از بین رفته و رنگ ها همخوانی بیشتری دارند.

 • قلموها

برای اینکه بتوانید انواع رنگ ها را بر روی پوست صورت خود پخش نمایید، لازم است تا قلم موهای مناسبی در کیف میکاپ خود داشته باشید. برخی از این قلمو ها به شرح زیر می باشند:

قلم مو آرایشگری
قلم مو آرایشگری
 • قلمو رژگونه: این موارد دارای نوک مخروطی هستند.
 • قلمو مخصوص سایه چشم: این برس ها دارای سر گردی می باشند.
 • قلمو پودری: دارای سر بزرگ به همراه موهای نرم هستند.
 • قلمو مژه: این موارد اغلب دارای نوک مربعی بوده که موهای ضخیمی دارند.

در زمان خرید قلموها دقت نمایید که موهای آن باید در یک جهت باشند تا کنترل بهتری بر آنها داشته باشید.

 • فر مژه:

به کمک این مورد در کیف میکاپ خود در عرض چند ثانیه، می توانید چشمان خود را آراسته و به مژه های خود حالت ببخشید. فرمژه ها دارای انواع متفاوتی هستند اما مهمترین کار آنها پیچ و تاب دار نمودن مژه ها است که به کمک آن به چشم ها طرح کلاسیک ببخشند.

فر موژه
فر موژه

فقط به یاد داشته باشید که قبل از بکارگیری ریمل باید از فر مژه ها استفاده نمایید. افرادی که دارای چشمان درشت هستند، به کمک این وسیله می توانند یه طرح زیبا به چشمان خود ببخشند.

 از ریمل مژه و حلقه چین دار استفاده کنید. در غیر این صورت ، شما می توانید مژه های خود را درست بیرون بکشید.

 • رژگونه

یک رژگونه خوب می تواند صورت شما را از حالت بی روح خارج کرده و به آن حالت صورتی ببخشد. رژگونه شما باید همخوانی مناسب و خوبی با پوست شما داشته باشد. هر اندازه پوست شما روشن تر باشد، رژگونه مورد استفاده شما نیز به همان نسبت باید کم رنگ تر باشد.

 

رژگونه
رژگونه

افرادی که دارای پوست شفاف هستند، عموما از رنگ های مرجانی یا صورتی استفاده می شود. در زمان رژ گونه زدن دقت نمایید که رژ را وسط صورت خود نزنید.

 • ریمل

همه افراد دوست دارند که مژه های بلند و ضخیمی داشته باشند. ریمل می تواند مژه ها را از هم تفکیک نماید و آنها را بلندتر جلوه دهد. از همین رو وجود یک ریمل در کیف میکاپ ضروری است.

ریمل
ریمل

اگر ریمل خود را نازک تر و با برس نرم تر انتخاب نمایید، قادر خواهید بود که آرایش ملایم تری را پیاده نمایید. ریمل هایی که دارای برس های ضخیم تر هستند، برای پرپشت تر نشان دادن مژه ها گزینه های بهتری هستند. اگر پس از هر بار خشک شدن ریمل بر روی آن مجدد ریمل را بکشید، موجب می شود تا تاثیر ریمل چند برابر شود.

 • رژ لب ها:

هر خانمی قطعا رژ لبی دارد که همیشه همراه اوست. رژلب یا براق کننده، از دیگر ملزومات مهم در کیف میکاپ می باشد. رژ ها باعث می شوند تا به لب های شما حالت براق تر و صیقلی تری داده شود.

رژلب
رژلب

در انتخاب رژلب باید دقت نمایید که همخوانی لازم با پوست شما را داشته باشد. اگر پوست شما روشن است، می توانید از رنگ های پررنگ تر بهره ببرید. در غیر این صورت رژلب های مات تر گزینه کلاسیک تری می باشند.

 • خط چشم:

خط چشم ها نیز جز ملزومات اصلی در میکاپ هستند. هر اندازه که چشمان زیبا و مژه های فر شده ای داشته باشید اما به کمک خط چشم می توانید به آن حالت دهید.

خط چشم
خط چشم

خط چشم ها می توانند تکمیل کننده یک آرایش باشند که امروزه در انواع ماژیکی و بررسی در بازار یافت می شوند. کار نمودن با خط چشم های ماژیکی به مراتب بهتر است.

 

https://health.howstuffworks.com/skin-care/beauty/skin-and-makeup/5-must-have-items-in-your-makeup-bag.htm

5/5 - (8 امتیاز)