آرایشگر خودمان باشیم
۲۵
آبان

کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه

کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه شاید از دید بسیاری افراد کار آسانی باشد اما دارای اصولی است که حتما باید با آنها آشنا باشید. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا بیان کنیم چگونه می توان موهای خود را در خانه کوتاه نمود.

 

روش کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه:

قطعا پیرایش و آرایش از جمله کارهایی می باشند که اغلب افراد دوست دارند، آنها را بیاموزند. اما از آنجایی که جزو فعالیت های تخصصی هستند، نیاز به آموزش دارند. اما باید بدانید که کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه دشوار نیست و با در نظر گرفتن چند تکنیک ساده می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در زیر روش های اصلاح موی سر در خانه به صورت کامل بیان شده است.

لازم است تا ابتدا برای اصلاح موی سر در خانه، آن را کاملا شانه بزنید تا صاف شود. افرادی که موهای فر دارند، می بایست آن را با آب، تر نموده و پس از شانه زدن اقدام به کوتاهی کنند. به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید که اگر مو های شما بسیار فر بود، می توانید از انواع نرم کننده ها جهت صاف نمودن مو ها بهره ببرید.

  • در گام دوم جهت کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه، باید موهای خود را از فرق باز نمایید. طبیعتا هر اندازه مو ها صاف تر شانه شده باشد، بهتر است زیرا کار شما دقیق تر خواهد بود. فرق شما از جلوی تا پشت سر باید به صورت صاف و منظم باشد. در انتهای این مرحله باید دو دسته مو ها داشته باشید که کاملا مساوی تقسیم شده اند.
  • در مرحله سوم باید موهای خود را در دو طرف سر تا روی گوش ها شانه نمایید. در این صورت کاملا یک دست روی گوش ها قرار می گیرند و عمل کوتاهی مو را آسان تر می نمایند.
  • برای کوتاهی بهتر است تا ابتدا جلوی مو های خود را کوتاه کنید. لذا قد جلوی موها را جلوی آینه مشخص نمایید و سپس اقدام به کوتاهی نمایید. در این مرحله از اصلاح موی سر در خانه، توصیه می شود تا جلوی موهای خود را تا زیر چانه و روی بینی خود کوتاه کنید. البته اگر به مو های چتری علاقه دارید، جلوی مو ها باید کوتاه تر باشد.
روش کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه
روش کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه

برای کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه، قسمت جلوی موها را باید به صورت عرضی و از روی گیجگاه کم نمایید.

 پس از کوتاهی بهتر است تا دوباره فرق جلوی سر را باز نموده و موها را در یک امتداد قرار دهید.

  • در مرحله بعد از کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه، لازم است تا سر خود را کاملا پایین آورید. در این حالت چانه در گودی گردن جای می گیرد و می توانید موهای خود را به راحتی شانه بزنید. به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید که هر اندازه سر پایین تر باشد، تمرکز شما برای شانه زدن موها نیز بیشتر است.
  • در همان وضعیت نوک پایین موها را کوتاه نمایید. بهتر است تا کوتاهی قد موهای خود را تا حد 2 الی 5 سانتی متر انجام دهید. در نظر داشته باشید که کوتاهی در تمام بخش های مو های شما باید به یک اندازه باشد. در این صورت موهای یکدستی خواهید داشت.

هم اکنون در این مرحله از اصلاح موی سر در خانه می توانید سر خود را بالا بیاورید و یکسان بودن موها را در بخش های مختلف بررسی نمایید.

نکات:

  • در نظر داشته باشید که این روش کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه، برای موهایی می باشد که بلندی آن تا روی شانه یا زیر آن است. در واقع برای موهای کوتاه تر نمی توان از این روش استفاده نمود.
  • صاف بودن موها برای این نوع روش کوتاهی بسیار مهم است لذا باید به نحوی موهای خود را شانه نمایید که هیچگونه گره ای در مو وجود نداشته باشد.
تکنیک کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه
تکنیک کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه
  • زمانی که سر پایین است لازم است تا اندازه موهای بخش جلویی و عقبی سر را با یکدیگر بررسی نمایید. اندازه های آنان می بایست کاملا متناسب باشند.
  • برای کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه، اگر مایلید تا موها را به صورت مدل دار کوتاه نمایید، زمانی که سر پایین است، دو طرف موها را می توانید کوتاه تر و وسط موها را که بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است، بیشتر کوتاه نمایید. این روش امروزه بسیار کاربردی می باشد.

جمع بندی:

کوتاه کردن مو توسط خودمان در خانه کار دشواری نمی باشد اما باید تکنیک های آن را بدانید. در بالا تلاش شد تا یک روش کاربردی کوتاه کردن مو بیان شود. با توجه به اندازه موهای شما، می توان از روش های متفاوتی استفاده نمود. البته برای کوتاهی بهترو اصلاح موی سر در خانه است تا حتما از ابزار مناسب که قیچی تیز، یکی از آنها است، بهره ببرید.

https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/g23602022/how-to-cut-your-own-hair/

https://www.allure.com/story/how-to-cut-your-own-hair

5/5 - (6 امتیاز)