چطور میکاپ آرتیست بشم
۳۰
شهریور

4گام چطور میکاپ آرتیست بشم

چطور میکاپ آرتیست بشم؟ این سوالی است که اغلب افرادی که وارده بحث زیبایی و گریم می شوند، در گام اول از خود می پرسند. باید در نظر داشت که در گام اول باید هدف خود را مشخص نمود. به صورت کلی یک میکاپ آرتیست با الهام از المان های زیبایی، نظرات مشتریان و موقعیت های مختلف، از تکنیک های گریم برای ایجاد ظاهر مناسب برای رویدادهای خاص، فشن شوها، ایجاد جلوه های ویژه و موارد دیگر استفاده می کند.

وقتی این سوال به ذهن شما خطور می کند که چطور میکاپ آرتیست بشم؟ fhdn باید توجه نمایید که در بخشی از صنعت زیبایی، آرایشگران با استفاده از محصولات آرایشی، ظاهر افراد، در گام نخست چهره آنها را به گونه ای تغییر می دهند تا با سلیقه آنان همسو شود. این مهارت گاها تجربی و از طریق کارآموزی به دست می آید اما باید در نظر داشته باشید که جهت تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست قدرتمند و حرفه ای نیاز به دانش، مدرک و تخصص است.

7میکاپ آرتیست معروف دنیا + پیج اینستاگرام

چطور میکاپ آرتیست بشم؟ از کجا باید آغاز کنم؟

میکاپ آرتیست ها همانند مشاغل سنتی تمام وقت نیستند، گاهی اوقات از طریق تماس تلفنی یا از طریق قرار ملاقات فعالیت خود را آغاز می نمایند و پس از آن ساعت ها کار مستمر انجام می دهند تا نتیجه نهایی فعالیتشان مورد قبول واقع گردد. اما اگر قصد دارید به این سوال پاسخ دهید که چطور میکاپ آرتیست بشم؟ لازم است تا مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

چطور میکاپ آرتیست بشم؟ از کجا باید آغاز کنم؟
چطور میکاپ آرتیست بشم؟ از کجا باید آغاز کنم؟

4 مرحله برای تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست:

یک میکاپ آرتیست مشتاق علاوه بر داشتن شور و اشتیاق، باید چند مرحله را در مسیر دستیابی به شغل رویایی خود دنبال کند:

10 ابزار مهم در کیف میکاپ + تصویر

  • مهارت خود را تقویت کنید: همه منابعی را که در اینترنت برای مطالعه وجود دارد، کاوش کنید و پیشخوان لوازم آرایشی داروخانه ها یا فروشگاه لوازم آرایشی را برای آشنایی با ابزارهای لازم همیشه چک نمایید. همانطور که مهارت شما در این رشته بهتر می شود، لازم است تا به فروشگاه تخصصی آرایشی بروید که ابزارهای باکیفیت تری برای یک کیت آرایش تهیه کنید. مدرسه گریم نیز دانش آموزان را با تکنیک اولیه آرایش گریم آشنا می کند.
  • تجربه واقعی داشته باشید: اگر آمادگی حضور در آموزشگاه های زیبایی یا برنامه های آموزشی دیگری را ندارید، در مغازه فروش لوازم آرایشی یا تئاترهای محلی به دنبال شغل باشید. این مکان ها جایی است که یک آرایشگر جوان می تواند سبک های اغراق آمیز و مهم بیشتری را تمرین کند. همچنین بیاموزد که نور چگونه بر ظاهر نهایی تأثیر می گذارد. در این مرحله لازم است تا یک کیت آرایشی مخصوص به خود را داشته باشید که با ابزارهای آن به خوبی فعالیت نمایید.
  • آموزش حرفه ای: برنامه های آرایشی به میکاپ آرتیست ها، آموزش های عملی و همچنین فرصتی برای ارتباط با سایر آرایشگران می دهد. برای ارائه خدمات خاص خود به عنوان یک حرفه ای، باید یک نمونه کار ایجاد کنید. فیلم، تلویزیون و دنیای مد به طور معمول نیازی به شما ندارند اما اگر بخواهید به صورت حرفه ای وارد این عرصه ها شوید لازم است تا مدرک داشته باشید. هرچند گاهی استثنائاتی برای کسانی که با مشتریان خصوصی به عنوان میکاپ آرتیست فعالیت می کنند وجود دارد و این اشخاص نیاز به مدرک ندارند.
چطور میکاپ آرتیست بشم؟ در کجا کار کنم؟
چطور میکاپ آرتیست بشم؟ در کجا کار کنم؟

  • مجوز خود را دریافت کنید: در کشورهای مختلف برای کار به عنوان میکاپ آرتیست شرایط متفاوتی وجود دارد. برخی از کشور ها نیاز به گواهینامه دارند، برخی دیگر نیاز به مجوز آرایشی دارند که از طریق آموزش حرفه ای در مدرسه آرایشگری به دست آمده است. چند کشور نیز به هیچ کدام از این موارد نیازی ندارند. به صورت کلی اگر که به دنبال پاسخ این پرسش هستید که چطور میکاپ آرتیست بشم؟ حتما به گرفتن مجوز نیز فکر کنید

در بحث میکاپ آرتیست چه گرایش هایی وجود دارد؟

میکاپ آرتیست ها بسته به علایق خاص خود می توانند چندین مسیر حرفه ای را دنبال کنند. در زیر چند گزینه شغلی برای این افراد وجود دارد:

  • آرایشگر مد: این آرایشگران حرفه ای روی رویداد های مد و عکاسی کار می کنند تا ظاهر افراد را برجسته کنند و لباس هایی که طراحی شده است جلوه بهتری داشته باشد. آنها ظاهری را ایجاد می کنند که معمولاً افراد در زندگی روزمره از آن استفاده نمی کنند، لذا در عکس ها برجسته هستند.
  • آرایش عروس: میکاپ آرتیست ها در این نقش تنها بر روی آرایش عروس متمرکز هستند که متناسب با لباس و تم عروسی و ترجیحات عروس است. آرایشگران معمولاً قبل از عروسی با عروس ملاقات می کنند تا استایل خود را تعیین کرده تا در روز عروسی به مشکل برخورد ننمایند.
  • میکاپ آرتیست هایی که با برندهای زیبایی کار می کنند: این حوزه از آرایشگری با عوامل شرکت های صنعت گریم برای برجسته سازی محصولات در فروشگاه ها و عکاسی ها درگیر است.
  • آرایش سینمایی: با پیشرفت تجهیزات فیلم و تلویزیون، این سبک آرایش نیاز به یک مهارت و شناخت خاصی دارد. اما سبک بستگی به داستان، کارگردان و ژانر پروژه دارد. این گریمورها معمولاً ساعت های طولانی روی صحنه کار می کنند. میکاپ فیلم شامل آرایش جلوه های ویژه است، جایی که هنرمندان این عرصه از انواع پروتز ها استفاده می کنند.
  • میکاپ مخصوص تئاتر: این گریمورها ظاهری خلق می کنند که در برابر حرارت و عرق مقاومت می کند. سبک اغراق آمیز این نوع گریم باعث می شود برای همه مخاطبان قابل مشاهده باشد. معمولا این رشته نیاز به دانش تئوری و فنی زیادی است.
چطور میکاپ آرتیست بشم؟ از کجا اطلاعات کسب کنم؟
چطور میکاپ آرتیست بشم؟ از کجا اطلاعات کسب کنم؟

  • میکاپ صورت و بدن: این هنرمندان با استفاده از برس های خاص، ظاهری جادویی و جذاب برای مشتریان ایجاد می کنند. آثار آنها روی نمایش های خیابانی، تئاتر و رویدادهای خاص ظاهر می شود.

میکاپ آرتیست در مقابل نقش های مشابه

آرایشگر، میکاپ آرتیست ، متخصصان زیبایی و … عناوین قابل تعویض نیستند. یک آرایشگر به طور خاص بر آرایش تمرکز می کند. در همین حال، متخصصان زیبایی با ظاهر کلی، از جمله مو، پوست و ناخن سروکار دارند. در نهایت میکاپ آرتیست ها باید تلاش نمایند که یک جلوه ویژه ایجاد کنند تا در عکس ها به صورت برجسته نشان داده شود. این ظاهر متفاوت گاها بسیار طبیعی است که فرد بیننده متوجه گریم نیز نخواهد شد.

https://www.masterclass.com/articles/how-to-become-a-makeup-artist#makeup-artist-vs-similar-roles

https://www.salonsuccessacademy.com/blog/5-steps-become-professional-makeup-artist/

5/5 - (4 امتیاز)