۱۶
مرداد

پکیج آموزش آرایشگری مردانه

پکیج آموزش آرایشگری مردانه  یکی از دوره های آموزشی مفید برای افرادی است که به هنر آرایشگری و پیرایش مردانه علاقه دارند. وقتی صحبت از آرایشگری مردانه به وسط می آید، عموم مردم به کوتاهی مو و حالت دهی آن توجه میکنند. حال در مواردی چوت کوتاهی، صاف کردن، آنکارد کردن، حالت دهی، سشوار، کم پشت کردن مو و … تدریس می شود.

امروزه صنعت فشن و مد بسیار گسترش یافته است. افراد با الگو گرفتن از سلبریتی ها و افراد مشهور ترجیح می دهند تا مدل مو خود را همانند آنان حات دهی نمایند. لذا برای یک آرایشگر آشنایی با اصول و تکنیک های پیرایش بروز بسیار مهم می باشد. متنوع است که می تواند افراد مبتدی تا حرفه ای را پشتیبانی نماید. در این پکیج علاوه بر یاد دادن تئوری از  مدل های انسانی و عروسکی برای نمایش انواع تکنیک ها استفاده شده است.

یکی از بخش های اصلی در آرایشگری مردانه، اصلاح ریش و سبیل است. با توجه به مدل های متفاوتی که امروزه می توان در دنیای مد مشاهده نمود، این بخش دارای چالش های فراوانی است که نیاز به دوره های آموزشی را برای آرایشگر های مردانه، الزامی می نماید. پیرایش مردانه که شامل اصلاح صورت، ابرو، ریش و سبیل است، دارای تکنیک های خاص و متفاوتی است که امروزه خواستار زیادی در طیف جوانان دارد.

پکیج آموزش آرایشگری مردانه مناسب

آنچه شما در پکیج آموزش آرایشگری مردانه می توانید یاد بگیرید:

گروهی از مردم آرایشگری مردانه را تنها با کوتاهی مو می شناسند. البته این مورد برای آرایشگرهای سنتی صدق می نماید اما امروزه این حیطه از هنر بسیار تغییر یافته است.  شامل دوره هایی است که فرد می بایست به آن مطلع باشد تا بتواند به انواع درخواست های مشتریان پاسخ دهد.

در همین راستا و در پی گسترش هنر آرایشگری، آرایشگران به دنبال بروز نمودن اطلاعات خویش در دوره های مختلف آموزشی شرکت نموده و یا از پکیج آموزش آرایشگری مردانه استفاده می نمایند. در این پکیج ها عموما تلاش می شود تا ترکیب تکنیک ها آموزش داده شود. به طور مثال ترکیب کوتاهی و رنگ یکی از پرمخاطب ترین درخواست ها در آرایشگاه های مردانه است.

در پکیج آموزش آرایشگری مردانه چه مواردی آموزش داده می شود؟

همانگونه که در بالا توضیح داده شد، یک پکیج آموزش آرایشگری مردانه لازم است تمام اصول و تکنیک های آرایشگری را پوشش دهد. شما باید قادر باشید تا بدون هرگونه آموزش قبلی، با استفاده از تکنیک های آن انواع کوتاهی ها چون آلمانی ، خامه ای، فانتزی و … را اجرا کنید. نحوه ایستادن آرایشگر، نحوه گرفتن سشوار در دست، چگونگی چرخش سر به اطراف و … همگی جز مواردی هستند که شاید در ابتدا آسان به نظر برسند اما در عمل می توانند دشوارد باشند. در این پکیج ها لازم است تا تمام این موارد با تکنیک ها و جزئیات عنوان شوند.

هر اندازه جزئیات در این پکیج ها به صورت ریزتری عنوان شود، کیفیت پکیج آموزش آرایشگری مردانه نیز بیشتر خواهد بود. این جزئیات مخصوصا در بخش رنگ نمودن مو مردانه ارزش زیادی دارد. یکی از مواردی که حتما  باید به آن پرداخته شود، آشنایی با انواع صورت ها است. بر اساس مدل صورت، افراد می توانند بهترین مدل مو را که با آن همخوانی دارد، انتخاب کنند.

ویژگی پکیج آموزش آرایشگری مردانه

یکی از ویژگی های آرایشگر خوب این مورد است که بتواند ایده پردازی خوبی باشد و درخواست مشتری را در ذهن تجسم نماید. سپس بر اساس ویژگی های مو و صورت بهترین مشاوره را به وی ارائه کند.

جمع بندی:

 به انواع مدل های کوتاهی، رنگ، اصلاح، مراقبت از مو، گریم، حالت دهی و … پرداخته می شود. هر کدام از این موارد می توانند مربوط به فیلد مشخصی باشند اما یک پکیج کامل می بایست شامل تمام این موارد گردد. می بایست در نظر داشت که دوره های آموزش آرایشگری مردانه تنها مربوط به افراد بالغ نیست، این بین کودکان و خردسالان نیز جای دارند. تکنیک های کوتاهی مو کودکان کاملا متفاوت است و البته نیاز به مهارت زیادی دارد. در پکیج آموزش آرایشگری مردانه می بایست حتما به این مورد پرداخته شود و استراتژی های مناسب یاد داده شود.

منابع:

https://www.ciscollege.edu.lb/men-hair-dressing

https://www.londonschoolofbarbering.com/barbering-courses-and-training/

4.9/5 - (11 امتیاز)