پدیکور مردانه
۰۳
اسفند

3مهم در پدیکور مردانه که باید دانست

پدبکور مردانه چیست؟

پدیکور مردانه یکی از روش های آراستن و تمیزی در آقایان محسوب می شود که در آنها ناخن ها پاکیزه شده و از انواع کنه ها، میکروب ها و مواردی از این قبیل تمیز می شوند. در خدمات پدیکور مردانه عموما تلاش می شود تا ناخن ها کوتاه شده، سوهان زده شوند، ریشه های اضافی آنها گرفته شده و به صورت کلی منظم گردند. هدف اصلی از پدیکور مردانه این مورد می باشد که گوشت های مازاد دور ناخن پا یا پوست های اضافی که غالبا نیز در کف پا وجود دارند و باعث آزار می شوند، جدا گردند. به صورت کلی می توان بیان داشت که پدیکور مردانه به آراستن ناخن پا و مرتب نمودن آن اطلاق می گردد.

آموزش پدیکور مردانه
آموزش پدیکور مردانه

هدف از انجام پدیکور مردانه چیست؟

عموما برای انجام پدیکور مردانه، لازم است تا افراد بر روی صندلی های مخصوص نشسته و پای خود را در محفظه هایی که با آب نسبتا گرم پر شده است، قرار دهند. عموما پاها حدود 30 دقیقه در این شرایط باقی می مانند لذا پس از آن  و انجام خدمات پدیکور، اتفاق های زیر برای ناخن و پوست پا رخ می دهد:

 • ناخن ها مرتب شده و شکل منظمی به خود می گیرند.
 • اگر در نواحی از پوست پا دچار خشکی یا پوست پوست شدن شده باشید، به راحتی این موارد بدون هیچ گونه دردی جدا می شوند.
 • پوست پا رطوبت مورد نیاز خود را به دست آورده و بسیار نرم و لطیف خواهد شد.
 • با توجه به اینکه در پدیکور مردانه از ژل ها و کرم های مخصوص استفاده می شود لذا درد مچ پا بسیار تسکین داده می شود و التیام می یابد.
 • با انجام سوهان کشی حین پدیکور مردانه، پوست های اضافی، قسمت تیز ناخن ها و مواردی از این دست به خوبی از بین رفته و ناخن ها ظاهر شکیل تری به خود پیدا می نمایند.

بیشتر بدانید : آموزش آرایشگری مردانه 

چرا افراد از خدمات پدیکور مردانه استفاده می نمایند:

با توجه به مزایایی که این روش از آراستگی به همراه دارد، امروزه گرایش به انجام آن بسیار زیاد است. از جمله مزایای پدیکور مردانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • یکی از دلایل مهمی که افراد از خدمات پدیکور مردانه استفاده می نمایند، این مهم می باشد که باعث خواهد شد، ظاهر پاها و ناخن ها آراسته و تمیز به نطر رسد لذا باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.
 • پدیکور مردانه می تواند تمام قارچ ها و عفونت های پوستی را که در زیر ناخن ها وجود دارند، از بین برده و باعث ضدعفونی شود. البته باید این مورد را نیز در نظر داشت که پدیکور می تواند سلول های مرده پوست را نیز جدا نموده و به باز شدن منافذ پوست جهت تنفس کمک نماید.
 • با توجه به این مورد که در زمان پدیکور، پاها درون آب گرم باقی می مانند و با محلول های خاص شستشو می شوند، لذا باعث آرامش و افزایش رطوبت پوست پا خواهد شد. بسیاری از افراد که از ترک پا یا تاول های پا رنج می برند، می توانند از این طریق پوست خود را درمان نمایند.
 • پدیکور باعث می شود تا گردش خون در ناحیه پا افزایش یابد. لذا پوست پا شفاف تر و جوان تر به نظر خواهد رسید. جالب است که در نظر داشته باشید از این روش برای جوانسازی پوست نیز استفاده می شود.
 • دوره پدیکور مردانه
  دوره پدیکور مردانه

مراحل انجام پدیکور مردانه:

برای این منظور لازم است تا ابتدا در یک ظرف بزرگ یا یک وان کوچک به مقدار لازم آب ولرم بریزید تا آن را پر نماید. سپس می توانید پاهای خود را در آن به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید. البته بهتر است تا برای ضدعفونی نمودن پا مقداری نمک مخصوص حمام به آب اضافه کنید. با این کار پوست پا نرم و لطیف خواهد شد. در گام بعدی از یک سنگ پا یا سوهان پا استفاده می شود تا کف پا ا به کمک آن ماساژ داد. این کار موجب خواهد شد تا پوست خشک و آلوده از پا جدا گردد. این کار را می بایست به صورت دقیق تری برای نواحی که دارای پوست خشک و ترک خورده است، انجام داد.

دوره ناخن کار مردانه | بیشتر بدانید 

در مرحله بعدی می توانید ناخن پاها را به کمک ناخن گیر کوتاه نموده و آلودگی زیر آنها را نیز به کمک ابزار مناسب تمیز نمایید. در گام بعد نیاز است تا کوتیکول ناخن ها به خوبی تمیز شوند لذا تمام ریشه های اضافی که در اطراف ناخن وجود دارند، می بایست به خوبی کوتاه و آراسته شوند. این کار درد آنچنانی نخواهد داشت زیرا در مرحله قبل پوست و ناخن به اندازه کافی نرم شده اند.

در گام آخر برای آنکه تمام گوشه ها و سطح ناخن را هموار سازید، می توانید از یک سوهان برای مرتب نمودن ناخن ها بهره ببرید. عموما آرایشگاه هایی که خدمات پدیکور مردانه را ارائه می دهند، پس از تمام این مراحل به کمک کرم های نرم کننده و لوسیون های مخصوص پاها را ماساژ می دهند تا حس آرامش بخشی به بدن منتقل گردد.

منابع:

https://www.gq.com/story/pedicures-are-for-men-too

https://queenb.london/nail-treatments/mens-manicure-pedicure-treatments/

Rate this post