وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه
۱۴
آبان

12 وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه + تصویر

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه اولین موردی است که آرایشگرها برای افتتاح یک آرایشگاه به آن فکر می نمایند. هر اندازه که این وسایل بروز تر باشند، خروجی کار آرایشگران نیز بهتر می باشد و می توانند مشتریان زیادی را به سمت خود جلب نمایند. اما از سوی دیگر لازم است تا شما با وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه و کاربرد آنها آشنا باشید که در ادامه این موارد معرفی شده اند.

معرفی ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

اگر قصد افتتاح سالن زیبایی خود را دارید و در خصوص نوع وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه دارای شک و تردید می باشید، پیشنهاد می شود تا حتما مواردی که در ادامه بیان شده است را تهیه نمایید. تفاوتی نمی کند که شما یک آرایشگر حرفه ای هستید، یا در آغاز فعالیت کاری خود قرار دارید، در هر حال برای کار در آرایشگاه می بایست وسایل و تمهیدات لازم را فراهم آورید.

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که آرایشگری حرفه‌ای است که مردم در هر زمانی به آن نیاز دارند. زیرا اصلاح و آرایش مو و موهای صورت برای جلب نظر دیگران و مرتب به نظر رسیدن الزامی است، اگرچه این کار ممکن است آسان به نظر برسد اما مهارت و تخصص نیاز دارد. برای اینکه یک آرایشگر کامل باشید، باید مجموعه خاصی از ابزارها را داشته باشید که خدمات شما را کامل کنند، این مورد هم برای آرایشگران حرفه ای و هم برای افراد مبتدی نیاز می باشد.

شماره 1: شانه مو

یکی از وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه ، شانه است. ناگفته نماند که چه در حال مدل دادن یا کوتاه کردن موهای سر، ریش یا سبیل باشید و چه یک فرد مبتدی و تازه کار باشید، قطعا برای آماده سازی و ارائه هرگونه خدمات آرایشگری به یک شانه مو نیاز خواهید داشت.

 

معرفی ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه
معرفی ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

9 شانه آرایشگری مردانه که مورد استفاده آرایشگران است+تصویر

شماره 2: قیچی مو

قیچی موها برای مواقعی که نیاز دارید موهای خود را سریع بتراشید و تمیز کنید، گزینه کارآمدی است. قیچی ها دارای انواع متفاوتی هستند. برخی برای کم پشت نمودن، برخی برای مدل دادن و برخی برای کوتاه کردن موها مورد استفاده قرار می گیرند.

قیچی آرایشگری
قیچی آرایشگری

شماره 3: تیغ صاف

برای مواقعی که نیاز به اصلاح دقیق با زاویه خاصی روی سر یا صورت دارید، یک تیغ صاف به کارتان می آید. اگر حرفه ای هستید و در مهارت های آرایشگری تخصص لازم را دارید، حتی ممکن است بتوانید با یک تیغ ، یک مدل موی محو شده زیبا را پیاده سازی کنید.

تیغ آرایشگری
تیغ آرایشگری

شماره 4: موزر مو

بدون شک یکی از اساسی ترین مهارت های آرایشگری، کوتاه کردن موها است که البته لازم است همیشه برای این مورد یک ابزار مناسب در دست داشته باشید. موزر یکی از این ابزار است که با تیغه های متفاوت می تواند موها را در اندازه مختلف کوتاه کند.

ماشین یا موزر اصلاح
ماشین یا موزر اصلاح

شماره 5 :قیچی تیغه مستقیم

زمانی که نیاز دارید موهایتان، سبیل یا ریش‌هایتان را کمی مرتب کنید تا آن‌ها را آراسته و در حالت مناسب نگه دارید و به ظاهر خوب برسید، بهتر است از یک موزر با شانه مناسب بهره ببرید. موزرها دارای انواع متفاوتی هستند اما در آغاز کار می توانید از انواع معمولی بهره ببرید.

قیچی تیغه مستقیم
قیچی تیغه مستقیم

شماره 6: ابزار آماده سازی

هر خدمات آرایشگری مانند کوتاه کردن مو یا تراشیدن موهای صورت، باید با ابزار خاصی شروع شود تا برای پوست یا موها مشکل ساز نشود. این ابزارها عبارتند از کرم نرم کننده، پماد، بطری اسپری برای مرطوب کردن موها در حین کوتاه کردن، آب گرم برای خیس کردن موها قبل از کوتاه کردن و البته شنل برای گرفتن موهای ریخته شده.

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه
وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

شماره 7: حوله

در حین انجام خدمات آرایشگری، حوله در بسیاری از مراحل مانند پاک کردن کرم اصلاح اضافی از روی صورت، تمیز کردن رطوبت، کوتاه کردن موهای گردن و مواردی از این دست کمک می کند.

شماره 8: یک برس یا گردگیر تمیز کننده

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه، گردگیر یا برس تمیزکننده برای پاک کردن موهای کوتاه شده پس از انجام کوتاهی است.

برس گردگیر
برس گردگیر

شماره 9: ضد عفونی کننده آرایشگاه ها

نظافت در آرایشگاه مورد بزرگی است، بهداشت کلید اصلی فعالیت شما است. قبل از خدمات رسانی به مشتری، باید ابزار خود را ضدعفونی کنید، در حالت ابتدایی می توانید از ضدعفونی کننده دست یا صابون و آب گرم نیز استفاده کنید. اسپری ضد عفونی کننده یکی از موارد مهم می باشد. بعد از هر مشتری باید گیره های خود را ضدعفونی و تمیز کنید. وجود این مورد در تمام کیت های آرایشگری ضروری است.

شماره 10: گیره ها

بدون گیره ها واقعا نمی توانید یک آرایشگر باشید. گیره ها ابزار ضروری آرایشگاه ها هستند! هر کسی که به دنبال ساخت یک کیت آرایشگری برای مبتدیان است، باید گیره را در وسایل خود بگنجاند، حتی اگر بودجه بسیار محدود باشد.

شماره 11: ماشین اصلاح

یک ماشین اصلاح با کیفیت خوب برای هر کیت آرایشگری ضروری است. در حال حاضر انواع با سیم و بدون سیم در بازار وجود دارند که طبیعتا موارد شارژی و بی سیم کاربردی تری هستند و امکان حرکت بهتری را برای آرایشگر ها فراهم می آورند.

شماره 12: ریش تراش های حرفه ای با شانه های مختلف

هر کیت آرایشگری برای مبتدیان به ریش تراش نیاز دارد، اما از همان ابتدا موارد گران قیمت را تهیه نکنید. یک ریش تراش ارزان تر بخرید و در صورت نیاز آن را به نمونه های حرفه ای تر بعدها ارتقا دهید.

آشنایی با وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

جمع بندی:

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه با توجه به سطح فعالیت شما و خدماتی که ارائه می دهید می توانند متفاوت باشند اما در بالا تلاش شد تا برخی از مهمترین ابزار معرفی شوند. در نظر داشته باشید که اگر در آغاز فعالیت حرفه ای خود هستید، نیاز نمی باشد که از ابزار های بسیار حرفه ای و گران قیمت استفاده نمایید. شما می بایست کار خود را با ابزار های ساده آغاز کنید و هر زمان که مهارت و تکنیک های بیشتری را آموختید، ابزار های خود را ارتقا دهید.

البته به این مورد نیز باید دقت نمود که وسایل آرایشگری پس از هر بار استفاده باید ضدعفونی شوند تا باعث انتقال بیماری ها بین افراد نشوند. از همین رو تفاوتی ندارد که از ابزار حرفه ای استفاده می نمایید یا تنها یک شانه در دست دارید، برای آنکه بتوانید در کار خود بی نظیر باشید و مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نمایید، لازم است تا ابزار خود را همواره تمیز و بهداشتی نگه دارید.

https://www.appointfix.com/blog/beginner-barber-kit.html

https://www.ringmybarber.com/must-have-tools-for-every-barber/

5/5 - (2 امتیاز)