هفت مدرک آرایشگری چیست
۲۳
تیر

7 مدرک آرایشگری کاربردی و پرمخاطب چیست؟

هفت مدرک آرایشگری چیست؟ آیا لازم است تا تمام این مدارک را برای شروع کار آرایشگری دریافت نماییم؟ در این مطلب تلاش می شود تا به این دست سوالات پاسخ داده شود.

هفت مدرک آرایشگری چیست؟

اگر برای شما نیز این سوال وجود دارد که هفت دیپلم آرایشگری چیست، می توانید ادامه مطلب را مطالعه نمایید تا پاسخ خود را بیابید:

  • اصلاح ابرو: این مورد یکی از پایه ای ترین فعالیت های یک آرایشگر است. از همین رو اگر شما نیز مایل هستید تا در این رشته کسب درآمد نمایید، لازم است تا با فرآیند اصلاح ابرو آشنا باشید. البته مواردی چون وکس، تیغ انداختن، موم پیرایش به روش برقی و .. نیز در این دسته قرار دارند.

با بهترین مدرک آرایشگری آشنا شوید

  • کوتاهی: وقتی سوال می شود که هفت مدرک آرایشگری چیست، قطعا همه در ابتدا کوتاهی را بیان می دارند زیرا در تمام آرایشگاه ها این مورد انجام می شود. این دیپلم بیانگر آن است که شما توانایی کوتاهی هر نوع مدل موهایی را دارید. از سوی دیگر پیتاژ کردن، حجم و حالت دادن و مواردی از این قبیل نیز در این دسته قرار می گیرند.
مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری
مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری

  • شینیون مو: وقتی یک آرایشگاه افتتاح می نمایید لازم است تا کارهای روتین آرایشگری را بلد بوده و به آنها مسلط باشید. از همین رو در پاسخ به سوال هفت مدرک آرایشگری چیست، شینیون مو یکی از موارد مهم می باشد. زیرا اغلب بانوان برای مدل دادن به موهای خود در مجالس از نمونه های متنوع شینیون استفاده می نمایند.
  • رنگ و مش: این مورد نیز جزو دیپلم های بسیار کاربردی می باشد که سرفصل های متنوعی در آن بررسی می گردد. مواردی مانند رنگ ریشه، رنگ مو، رفع سفیدی ها، رنگساژ، مش، بالیاژ، آمبره در دوره های آموزشی رنگ و مش یاد داده می شوند.
  • مانیکور و پدیکور ناخن: وقتی صحبت از هفت مدرک آرایشگری چیست، می شود، بحث کاشت ناخن اهمیت بسیاری دارد. با داشتن این دیپلم به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل می شوید. در این گرایش باید با مواردی چون روش های ژلیش، تیپ گذاری، مانیکور ژله ای و … آشنا باشید.

چطور آرایشگر بشم؟ و از کجا شروع کنم؟

  • آرایش صورت: هر آرایشگری باید با نحوه آرایش صورت متناسب با فرم چهره و سلیقه مشتری آشنا باشد. از همین رو برای این مورد دیپلم مجزا در نظر گرفته شده است. با داشتن این دیپلم شما با مواردی مانند کانتورینگ، آرایش چشم، لب، مژه گذاشتن، انواع پوست ها و … آشنا خواهید شد.
مدرک آرایشگری زنانه
مدرک آرایشگری زنانه
  • پاکسازی پوست: این مدرک اغلب توسط آرایشگران حرفه ای اخذ می شود. با توجه به اینکه امکان کسب درآمد از این روش خوب است، توصیه می گردد تا در صورت امکان مدرک مذکور را دریافت نمایید. انواع ماساژ ها، آبرسانی، تهیه ماسک و … در این دیپلم مد نظر قرار می گیرد.

جمع بندی:

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان عنوان نمود که در پاسخ به سوال هفت مدرک آرایشگری چیست، می توان گزینه های پولساز و روتینی را یافت که امروزه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب نموده اند. البته با توجه به علاقه خود می توانید اقدام به دریافت هر کدام از این دیپلم ها کنید.

https://www.tynemet.ac.uk/course/diploma-introduction-to-hairdressing-level-1/

https://wvr.ac.uk/study/introduction-to-hairdressing.pdf

4/5 - (4 امتیاز)