هزینه کلاس های آرایشگری
۱۹
مرداد

هزینه کلاس های آرایشگری

هزینه کلاس های آرایشگری یکی از فاکتورهای مهمی می باشد که افراد بر اساس آن تصمیم می گیرند که در این رشته تحصیل نموده و اقدام به یادگیری مهارت جدید کنند. البته باید به این مورد نیز توجه داشت که هزینه بالای کلاس های آرایشگری می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده نیز عمل نماید زیرا گاها افراد توان پرداخت این هزینه گزاف را ندارند. به همین دلیل در این مقاله تلاش شده است تا هزینه کلاس های آرایشگری در کشورهای مختلف بررسی شود.

آشنایی با هزینه کلاس های آرایشگری
آشنایی با هزینه کلاس های آرایشگری

آشنایی با هزینه کلاس های آرایشگری:

تحلیلگران UBS در سال 2021 اطلاعاتی راجع به هزینه کلاس های آرایشگری در شهرهای بزرگ مختلف جهان جمع آوری کردند. بررسی آنها می تواند به علاقه مندان این رشته نشان دهد که تا چه حد توان مالی پرداخت این هزینه ها را دارند و در کدام کشور می توانند اقدام به یادگیری فنون جدید کنند. به صورت کلی باید در نظر داشت که خدمات موها دارای هزینه یادگیری بیشتری نسبت به کوتاه نمودن و یادگیری تکنیک های از بین بردن موهای زائد دارد.

در هر کشوری که هزینه کلاس های آرایشگری بیشتر باشد، به همان اندازه، هزینه خدمات موها نیز بیشتر است. به طور مثال کوتاهی مدل موهای مردانه در اسلو نروژ (95.04 دلار)، زوریخ سوئیس (86.71 دلار)،  ژنو سوئیس (83.97 دلار) است که جز گران ترین کشورها به حساب می آید. ارزان ترین آنها نیز در جاکارتای اندونزی (4.63 دلار)، مانیل فیلیپین (6.18 دلار)، و پکن چین (9.27 دلار) بودند. به همین نسبت خدمات یادگیری کوتاهی مو و آرایشگری نیز می تواند تحت تاثیر این قیمت ها قرار گیرد.

در مورد خدمات آرایشگری، کوتاهی مو در اوسلو نروژ (77.72 دلار) ، کپنهاگ دانمارک (52.55 دلار) و زوریخ ،سوئیس (50.79 دلار) جز مقادیر قابل تامل است زیرا هزینه گزافی را به همراه دارد. البته کشورهای ارزانی نیز وجود دارند. به طور مثال ارزان ترین آنها در جاکارتای اندونزی (4.50 دلار)، پکن  چین (5.24 دلار) و دهلی نو هند (5.29 دلار) می باشند

تیم UBS دریافت که هزینه خدمات آرایشگری برای زنان به طور متوسط ​​40 درصد بیشتر از مردان در سراسر جهان است. این بدان معناست که ممکن است یک زن هزینه بیشتری برای موهای خود در شهری با هزینه پایین زندگی کند تا مردی در شهری گرانتر. این داده ها به خوبی نشان می دهد که هزینه کلاس های آرایشگری نیز تحت تاثیر خدمات آرایشگری می تواند متفاوت باشد. به عبارت دیگر، در کشوری که هزینه زیادی بابت خدمات آرایشگری پرداخت می شود، هزینه کلاس های یادگیری آن نیز به همان اندازه زیاد می باشد.

بر اساس گزارش  AlterNetهزینه شهریه کلاس های یادگیری آرایشگری افزایش چشمگیری داشته است و طی پنج سال گذشته به دلیل کاهش بودجه دولتی، افراد زیادی از یادگیری این هنر باز مانده اند. به عنوان مثال، در آریزونا، این افزایش شهریه 77 درصد بوده است. دو سوم علاقه مندان آمریکایی به دلیل بدهی های زیاد نمی توانند دوره های آموزشی خود را به پایان برسانند و این بدهی اکنون به 1.2 تریلیون دلار می رسد. لذا نمی توان منکر این موضوع شد که در حال حاضر گرانتر از همیشه است.با توجه به بررسی این تیم هزینه کلاس های آرایشگری در کشورهای مختلف متفاوت است که تلاش شده است یک گزارش کامل از آنها در زیر درج شود. این گزارش ها می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که قصد دارند هنر آرایشگری را در کشورهای دیگر فرا بگیرند.

بررسی هزینه کلاس های آرایشگری
بررسی هزینه کلاس های آرایشگری
  1. برزیل:

 هزینه کلاس های آرایشگری می تواند برای افراد متوسط و علاقه مند به رشته آرایشگری در حد متناسب و متوسط باشد. عموما این مورد برای هر دوره نیمه تخصصی در حدود 200 دلار است. همچنین دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند تا افراد از تمام جهان بتوانند در آنها شرکت نمایند.

  1. آلمان:

آلمان 900 دوره آموزش آرایشگری به زبان انگلیسی دارد و به دلیل کمبود نیروی متخصص در این کشور مشتاقان زیادی دوست دارند تا وارد این حوزه شود. به همین دلیل هزینه یادگیری هنر در این کشور کم بوده و به ازای هر دوره با پرداخت 70 دلار می توان مهارت لازم را به دست آورد.

  1. فنلاند:

فنلاند هزینه کلاس های آرایشگری زیادی ندارد اما دولت به خارجی ها هشدار می دهد که باید هزینه های زندگی را تامین کنند. تصور کنید که به کلاس های آموزش آرایشگری می روید و فقط نگران اتاق و تخت هستید.

  1. فرانسه:

 در فرانسه را برای دوره های پایه در حدود 200 دلار در مراکز دولتی در نظر می گیرد. این مورد بسیار متفاوت از آنچه در ایالات متحده پرداخت می کنید می باشد.

  1. نروژ:

علاقه مندان نروژی، از جمله خارجیانی که در این کشور کار می کنند، نیازی به پرداخت شهریه کلاس های آموزشی در مراکز دولتی ندارند. با این حال، از زمستان های سخت و هزینه بالای زندگی هشدار می دهند. هزینه زندگی در این کشور ماهانه کمتر از 350 دلار نخواهد بود.

  1. اسلوونی:

اگر اروپای شرقی بیشتر مورد توجه شما است ، نواک خاطرنشان می کند که اسلوونی 150 برنامه انگلیسی زبان دارد و فقط هزینه ثبت نام را می پردازد. هزینه نیز در این کشور بر دوره های اصلی حدود 500 دلار است. باید دقت داشت که دیگر شما هزینه شهریه ای پرداخت نخواهید کرد.

هزینه کلاس های آرایشگری چقدر است
هزینه کلاس های آرایشگری چقدر است
  1. سوئد:

سوئد، دارای بیش از 300 برنامه انگلیسی زبان است. اگرچه آموزشگاه های آرایشگری دولتی آن رایگان است اما هزینه زندگی برای خارجی ها گران است.

اگرچه مقاله نواک عمدتا بر کشورهایی متمرکز است که انگلیسی زبانان به راحتی می توانند به کلاس های کم هزینه یا بدون هزینه دسترسی پیدا کنند، اما باید اشاره کرد که حتی در برخی از فقیرترین کشورها آموزشگاه های بدون شهریه ارائه می شود در حالی که تعداد زیادی از جامعه های بسیار ثروتمند چنین نمی کنند.

در ایران نیز هزینه کلاس های آرایشگری بسیار متغیر می باشد و با توجه به اینکه چه رشته ای را انتخاب نمایید، می تواند هزینه ها از دوره ای 1 میلیون تومان تا ده ها میلیون تومان متفاوت باشد. اما همواره باید در نظر داشته باشید که با توجه به درآمد خوب این رشته، می توان انتظار داشت که در مدت زمان کوتاه آرایشگران هزینه های پرداخت شده برای یادگیری را جبران نمایند.

https://www.businessinsider.com/haircut-price-around-the-world-2017-11

https://www.salon.com/2014/11/02/7_countries_where_college_is_free_partner/

5/5 - (8 امتیاز)