نکات مهم آرایشگری مردانه
۲۲
آبان

با نکات مهم آرایشگری مردانه

نکات مهم آرایشگری مردانه به آرایشگران کمک می نماید تا بتوانند نیاز مشتری های خود را به راحتی برآورده نموده و یک کار حرفه ای ارائه دهند. هر اندازه مهارت و تخصص یک آرایشگر بیشتر باشد، قطعا نکات بیشتری را به عنوان تجربه یاد خواهد گرفت. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا برخی از نکات مهم آرایشگری مردانه را در اختیارتان قرار دهیم.

 

فنون آرایشگری مردانه

آشنایی با نکات مهم آرایشگری مردانه:

هدف اکثر مردان این است که تا حد امکان زمان کمتری را جلوی آینه بگذرانند. به همین دلیل است که اغلب تمایل دارند تا موهایشان را کوتاه کنند. موهای کمتر به معنای نگهداری کمتر است، اما برای کوتاه نمودن موهای مردانه و مراقبت آن نیاز به یک آرایشگر ماهر است. اگر شما نیز یک آرایشگر ماهر هستید و قصد دارید تا با نکات مهم آرایشگری مردانه آشنا شوید، توصیه می شود موارد لیست شده در زیر را مطالعه نمایید:

 1-   عدم شستشوی مدام مو

ممکن است فکر کنید با شستن هر روز موها، آنها تمیز می‌شوند، اما در واقع می‌توانید با این کار ضرر بیشتری به موهای خود برسانید. یکی از نکات مهم آرایشگری مردانه این است که بیش از حد شامپو استفاده نکنید زیرا این کار چربی‌های پوست سرتان را از بین می‌برد. روغن های طبیعی بهترین مورد برای آبرسانی به پوست سر شما هستند. حتی افرادی که موهایشان کوتاه است نباید هر روز شامپو بزنند. اما اگر که موهای شما بلند باشد، سه تا چهار بار در هفته می توانید آن را بشویید.

آشنایی با نکات مهم آرایشگری مردانه
آشنایی با نکات مهم آرایشگری مردانه

 2-  توجه به نوع شامپو

شستن موها با شامپوی ارزان مانند شستن ماشین با صابون دست است. شامپوهایی که با مقدار زیادی مواد خشن فرموله شده اند که معمولاً در محصولات ارزان تر یافت می شوند، می توانند بسیاری از روغن های طبیعی را که از موهای شما محافظت و آبرسانی می کنند، از بین ببرند. از همین رو یکی دیگر از نکات مهم آرایشگری مردانه این است، هنگامی که زمان شستن موها فرا می رسد، از شامپوی ملایمی استفاده کنید که فاقد سولفات و دارای مواد طبیعی است. 

3- توجه به نوع موها

دانستن اینکه مشتری شما چه نوع مویی دارد (صاف، نازک، مجعد، خشک) و استفاده از  شامپویی که برای آن طراحی شده است می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. این فقط بازاریابی نیست؛ این شامپوها حاوی ترکیبات خاصی هستند که موی خاصی از آنها سود می برند. به عنوان مثال، موهای مجعد به شامپویی با مواد مرطوب کننده بیشتری نیاز دارند در حالی که فرمول های موهای نازک حاوی موادی هستند که به حجم دهی کمک می کنند.

 4- حالت دادن موها

شستن موها بدون حالت دهنده می تواند آسیب جدی برای مو ایجاد کند. نرم‌کننده‌ها رطوبت و روغن‌های ضروری را جبران می‌کنند که حتی شامپوهای بدون سولفات نیز نمی توانند این کار را انجام دهند. یکی دیگر از نکات مهم آرایشگری مردانه این است که اگر موهای مشتری وز و کوتاه است، همیشه باید بعد از کوتاهی از  شامپو و نرم کننده استفاده کنید تا موها را سالم نگه دارید.  

 

10مهارت که در کلاس آرایشگری مردانه خواهید آموخت

5- موهای مردانه نیاز به هیدراتاسیون دارند

هرچه بافت مو درشت‌تر و فرتر باشد به رطوبت بیشتری نیاز دارد. استفاده از محصولاتی که یک نرم کننده و پاک کننده ملایم است، به جای شامپو به حفظ رطوبت بیشتر کمک می کند.

بررسی نکات مهم آرایشگری مردانه
بررسی نکات مهم آرایشگری مردانه

6-  استفاده از روغن های مناسب:

استفاده از روغن موی سبک بعد از کوتاه یکی دیگر از نات آرایشگری مردانه است که به حفظ رطوبت کمک می کند. این مورد به ویژه برای موهای مجعد، درشت و دارای بافت خشن بسیار مهم است. روغن آرگان و روغن بادام شیرین که سبک وزن هستند گزینه بسیار عالی می باشند زیرا موها را چرب نمی‌کنند و همچنین روی پوست سر جمع نمی‌شوند. 

7- از حوله های نرم استفاده نمایید

هنگام خشک کردن موها از حوله ملایم استفاده نمایید. خشک کردن شدید موهایتان با حوله می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، به موها آسیب برساند، به خصوص اگر موهای حجیمی دارید. به عبارت دیگر این مورد از نکات آرایشگری مردانه بیان می دارد که باید موها را با حوله پاک کنید، مالش ندهید. زبر بودن بیش از حد می تواند موهای مجعد یا موج دار را وز کرده و حجم مو را به مرور زمان کاهش دهد. این مورد برای های نازک بسیار مشهود است.

 8- از ماساژ پوست سر غافل نشوید

مهم نیست که چه نوع مویی دارید، مراقبت از پوست سر می تواند تفاوت زیادی در سلامت موهای شما ایجاد کند حتی ممکن است به حفظ آن نیز کمک کند اگر که نازک شدن تار آن باعث نگرانی شما شده است. هر زمان که به موهای مشتری خود شامپو میزنید پوست سر را ماساژ دهید. با انگشتان و ناخن‌هایتان وارد تارهای مو شوید تا به آرامی پوست سر را لایه برداری کنید این به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست و خون رسانی در ریشه کمک می کند، به علاوه همیشه احساس خوبی را به همراه دارد.

شناخت نکات مهم آرایشگری مردانه
شناخت نکات مهم آرایشگری مردانه

9-   موها باید به صورت منظم کوتاه شوند.

هر 4 تا 6 هفته یکبار کوتاهی مو می بایست صورت گیرد. کوتاه کردن مو به صورت منظم چیزی فراتر از حفظ فرم موها است. برای اینکه استایل مشتری کامل و مرتب به نظر برسد لازم است تا موهای گوش و گردن نیز تمیز شوند. 

10-     با مشتری صحبت کرده و او را به سمت مدل مناسبی که می دانید برای او مناسب است، سوق دهید.

برای این مورد مثال بیاورید. به جای اینکه سعی کنید مدل مو را برای مشتری خود توصیف کنید، تصاویر را نشان دهید. تصاویر کمک زیادی به شما می‌کند. از طریق آن می‌توانید به آن چیزی که مناسب است اشاره نمایید یا جنبه های منفی را نشان دهید.  نشان دادن یک یا دو عکس از مدل موی مورد نظر به فرد، او را مطمئن می کند که مدل انتخابی شما گزینه خوبی است. در کوتاه کردن موهای مشتری خود توجه نمایید که بهتر است موها را به صورت پله پله و از یک سمت گوش کوتاه نمایید و به سمت دیگر بروید. پس از هر مرحله کوتاهی نیز باید موها را کاملا یک دست نمایید تا هیچ خطی بین پله ها وجود نداشته باشد. در این شرایط خروجی کار شما تمیزتر خواهد بود.آموزشگاه آرایشگری داریوش پیشرو در آموزش مدرن ترین دوره های آرایشگری در ایران  https://www.gentlemansgazette.com/healthy-hair-tips-for-men/ 

https://www.byrdie.com/hair-tips-for-men-4690570

5/5 - (4 امتیاز)