نکات اصلاح داماد
۱۰
مهر

نکات اصلاح داماد

هر آرایشگری باید آشنایی کامل با نکات اصلاح داماد را داشته باشد. امروزه به دلیل آنکه افراد در عروسی‌های خودشان از عکس‌ها و فیلمبرداری‌های زیادی استفاده می‌کنند، نوع اصلاح و نوع گریم می‌تواند در زیبایی صورت افراد در عکس و در واقعیت تاثیرگذار باشد.  هرچه اصلاح برای داماد و عروس، هر دو با اصول و نکات بیشتری انجام گرفته باشد، نتیجه نهایی کار مطلوب‌تر خواهد بود. در این متن سعی داریم همه آنچه که باید به عنوان نکات اصلاح داماد به عنوان یک آرایشگر ماهر بدانید را عنوان خواهیم کنیم. همچنین در انتها روش‌های برتر آموزش اصلاح داماد را به شما بیان می‌کنیم. در چنین حالتی تعداد دامادهایی که در شب عروسی خود دوست دارند بدخشند و در سالن زیبایی شما قدم می گذارند، افزایش خواهد یافت.

آموزش اصلاح داماد
آموزش اصلاح داماد

 

نکات اصلاح داماد

هر آرایشگر ماهر و توانایی خوب می‌داند که دانستن نکات اصلاح داماد می‌تواند در ماندگاری میکاپ داماد تاثیرگذار باشد. به عبارت دیگر اصلاح صحیح داماد و روش‌های به روز به کار برده شده با نام زیرسازی برای اصلاح داماد معرفی می‌شود. وجود موهای بیش از حد در صورت داماد و همچنین روی گونه‌ها و نامرتب بودن آنها می‌تواند جلوه بدی را به صورت داماد ببخشد. روش‌های متنوعی برای اصلاح وجود دارند که هر کدام می‌توانند دارای مزایا و معایب متعددی باشند. آرایشگر توانا باید بداند بسته به پوست صورت داماد کدام یک از روش‌ها می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. برای مثال ممکن است وکس سبب ایجاد جوش روی صورت داماد شود. گاهی نیز ممکن است استفاده از تیغ سبب بریده شدن و یا تیز تیز شدن موهای صورت شود. همچنین برخی از افراد دوست دارند در روز عروسیشان ریش و سبیل داشته باشند. نوع اصلاح این موارد نیز از نکاتی است که یک آرایشگر توانا باید آنها را بداند.

مهمترین قسمت از نکات اصلاح داماد

یکی از مهمترین مواردی که باید به عنوان نکات اصلاح داماد آن را بدانید این است که شما قبل از اصلاح نباید از روش‌های پاکسازی پوست استفاده کنید. بهترین زمان استفاده از ماسک‌های صورت برای پاکسازی پوست آقایان یک الی دو ساعت بعد از اصلاح و زمانی است که التهاب صورت کاهش پیدا کرده باشد.  به همین دلیل بهتر است به سراغ اصلاح صورت بروید و سپس برای پاکسازی پوست اقدام کنید. پاکسازی پوست قبل از اصلاح صورت می‌تواند میزان کشسانی پوست را افزایش دهد و همین موضوع رفته رفته می‌تواند سبب شود تا پوست شما آسیب‌پذیرتر گردد.

نکات مهم در مورد اصلاح داماد
نکات مهم در مورد اصلاح داماد

اصلاح اصولی بر اساس پوست داماد

یکی از نکات اصلاح داماد که باید به آن خیلی توجه کنید آن است که نوع پوست داماد را بشناسید. زمان، اولین نکته مهم در زمان اصلاح پوست داماد است. بهتر است شما یک روز قبل از عروسیتان برای اصلاح صورتتان اقدام کنید.  از روش‌های متنوعی مانند وکس، بند انداختن و … می‌توانید استفاده نمایید. اگر داماد دارای پوست چرب است برای عدم نفوذ چربی به درون لایه‌های زیرین در حین اصلاح بهتر است داماد حمام کرده باشد. اگر داماد پوست خشکی دارد و احتمال ایجاد آسیب برای پوست صورت در حین اصلاح وجود دارد حتماً باید به پوست بخور داده شود و یا از کف اصلاح استفاده گردد.

نکات اصلاح داماد برای نوع اصلاح انتخابی

یکی از نکات اصلاح داماد آن است که طرحی را انتخاب کند که با نوع و فرم صورت همخوانی داشته باشد. اگر صورتی بیضی دارید و کشیده بودن صورت از صفات شماست، بهتر است به فکر ریش های بلند نباشید. این  موضوع می‌تواند صورت شما را کشیده‌تر نشان دهد. اگر پوست و صورت شما بسیار سفید است، لزومی ندارد تمام ریش‌هایتان را بتراشید.  اگر صورت گرد و پهنی دارید از قرار دادن سیبیل‌های کشیده جدا خودداری کنید. این موضوع می‌تواند در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک کند. شاید بتوانیم این نکات را به عنوان یکی از مهمترین نکات اصلاح داماد به شمار ببریم که هر آرایشگری باید آن را در دوره آموزش اصلاح داماد فرا گرفته باشد.

آموزش اصلاح داماد به شما چه چیزهایی را یاد خواهد داد؟

قطعا نکات اصلاح داماد که آن ها را عنوان نمودیم، نمی تواند کفایت کننده باشد. در چنین حالتی شما قطعاً باید برای آموزش اصلاح داماد اقدام کنید و دوره‌های آموزشی برتر را سپری نمایید. در این دوره ها شما با موارد زیر آشنا میشوید:

  • بهترین زمان اصلاح داماد
  • بهترین و جدیدترین روش اصلاح داماد
  • شناسایی مدل های جدید و جذاب برای اصلاح داماد
  • شناسایی مدل های مناسب برای هر داماد
  • روش اصولی اصلاح داماد
  • اشتباهات رایج در اصلاح داماد و رفع آنها

هر فرد در آموزش اصلاح داماد با نکات اصلاح داماد آشنایی بیشتری پیدا می‌کند و همین موضوع می‌تواند سبب افزایش کیفیت کار افراد علاقه‌مند شود. شما برای آموزش این موارد باید آموزشگاه برتری را انتخاب نمایید.

اصلاح سر و صورت را از یکدیگر جدا کنید

یکی از نکات اصلاح داماد آن است که شما اصلاح سر و صورت و نکات مهم هر دو را بدانید و این موارد را از یکدیگر جدا کنید.  تنها زمانی که این دو مورد با یکدیگر تداخل دارند، زمانی است که باید اصلاح سر و صورت با یکدیگر همخوانی داشته باشند. برای مثال اصلاح سر نباید به صورت اسپرت انجام بگیرد اما اصلاح صورت به صورت دیپلمات یا آنکارد کرده باشد. اصلاح سر باید با توجه به نکات مهم مانند تراشیدن موهای پشت گردن، اصلاح کردن سر یک هفته قبل از عروسی، جلوگیری از انتخاب اصلاح سر به وسیله مدل‌های جدید و فشن و … انجام پذیرد. معمولا تعدد مدل‌ها در اصلاح سر نسبت به اصلاح صورت می‌تواند سبب سردرگمی داماد شود. یکی از نکات اصلاح داماد آن است که شما با توجه به آموزش اصلاح دامادی که دیده‌اید، بتوانید او را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنید.

نتیجه‌گیری کلی

با توجه به آنچه که در خصوص نکات اصلاح داماد عنوان کردیم، شما باید به عنوان یک آرایشگر توانا برای آموزش این نکات اقدام کنید. هر دامادی دوست دارد شب عروسی خود به بهترین شکل ممکن بدرخشد و قطعاً به همین دلیل است که به برترین آرایشگاه‌های شهر خود مراجعه می کند.

4.9/5 - (9 امتیاز)