معرفی شغل آرایشگری
۰۱
آذر

معرفی شغل آرایشگری و مزایای آن

معرفی شغل آرایشگری از دید بسیاری از افراد آسان می باشد، اما زمانی که قصد تعریف آن را خواهید داشت، با دشواری ها و مشکلات آن آشنا می شود. به عنوان یک توضیح در معرفی شغل آرایشگری باید بیان داشت که این شغل به تمام نکات و مولفه های آرایشی و پیرایشی افراد دلالت دارد. در این شغل می توان به صورت خود اشتغال زایی عمل نمود و پس از آنکه جواز کسب فعالیت از سازمان فنی و حرفه ای دریافت گردید، آرایشگاه شخصی خود را افتتاح نمود.

از لحاظ درآمد می توان بیان داشت که این شغل درآمد بدون سقفی دارد. به عبارت دیگر با توجه به اینکه امروزه صنعت مد و فشن پیشرفت زیادی داشته، افراد نیز به تناسب به ظاهر خود اهمیت بیشتری می دهند. با این توضیح در خصوص معرفی شغل آرایشگری، باید بیان داشت که هر شخصی که از مهارت و تخصص بیشتری برخوردار است، مخاطبان بیشتری دارد و درآمد وی نیز بیشتر خواهد شد.

معرفی شغل آرایشگری و دانستنی های جالب در خصوص آن:

در بخش اول از معرفی شغل آرایشگری باید به این نکته توجه داشته باشید که آرایشگری بر اساس تحقیقات صورت گرفته در ماه های آخر سال 2019 به عنوان شادترین شغل جهان شناخته شد. کار کردن با انواع رنگ ها، موها، پوست ها و خلق ظاهری جدید در روحیه افراد تاثیر مثبتی دارد و همین امر نیز باعث می شود تا خلاقیت و ایده پردازی در آرایشگران بیشتر از افراد معمولی باشد.

در معرفی شغل آرایشگری جالب است تا به این نکته نیز توجه داشته باشید که درآمد یک آرایشگر با توجه به مواردی همانند مهارت، محل آرایشگاه، تبلیغات، دکوراسیون و غیره می تواند متغیر باشد. امروزه یک آرایشگر معمولی ماهانه بین 3 تا 5 میلیون می تواند درآمد داشته باشد. البته این مورد نیز خاطرنشان می شویم که امروزه آرایشگران حرفه ای حضور دارند که انواع خدمات میکاپ و گریم را انجام می دهند و درآمد ماهانه آنان بیش از 20 میلیون در ماه می باشد.

معرفی شغل آرایشگری
معرفی شغل آرایشگری

در شغل آرایشگری به چه مواردی پرداخته می شود؟

مفاد آرایشگری در دوره های آرایشگری زنانه و مردانه کاملا با یکدیگر متفاوت است. هر کدام از این موارد از سطوح مبتدی آغاز می شوند و به سطوح تخصصی ختم می شوند. اما به صورت کلی در بحث معرفی شغل آرایشگری، می توان موارد زیر را به عنوان گزینه های مشترک در هر دو مورد آرایشگری زنانه و مردانه قرار داد:

  • انجام فعالیت های پیرایشی همانند کوتاه نمودن موها، نحوه سشوار نمودن موها، چگونگی شستن مو و …
  • انجام فعالیت های آرایشی مانند گریم، رنگ، هایلایت و …
  • رعایت نمودن اصول بهداشتی در انجام خدمات
  • چگونگی جلب رضایت مشتری
  • اصلاح صورت و ابرو
  • ارائه انواع مشاوره های لازم در خصوص پوست و مو

برای اینکه بتوان در شغل آرایشگری موفق عمل نمود لازم است که چه مهارت هایی کسب کرد؟

مهمترین نکته در زمان معرفی شغل آرایشگری، توجه به این مهم است که علاقه حرف اول را می زند. بسیاری از افراد برای کسب درآمد بالا وارد این رشته می شوند اما تنها هنرجویانی موفق خواهند بود، که خلاق بوده و بتوانند ایده پردازی نمایند. یک آرایشگر خوب باید بتواند انواع پوست ها و موها را شناسایی کند و بر اساس آن از اصول مراقبتی هر کدام برای ارائه خدمات استفاده کند.

در معرفی شغل آرایشگری، باید با سه چالش اصلی که آرایشگر با آن روبرو است نیز آشنا شوید:

  • آرایشگر قطعا با مشتریان زیادی روبرو خواهد شد که هر کدام سلیقه خاص خود را دارند. جلب نظر مخاطب گاها سخت است. لذا افراد با مشاوره خوب می توانند مخاطبان خود را راضی نگه دارند.
  • آرایشگر برای ارائه خدمات گاها می بایست ساعت ها سرپا بایستد. این مورد گاها باعث درد استخوان و مفاصل خواهد شد.
  • از آنجا که برای ارائه خدمات آرایشی می بایست با رنگ های شیمیایی فعالیت نمود، برای افرادی که به این رنگ ها حساسیت دارند، گاها مشکلات تنفسی ایجاد می شود.

معرفی شغل آرایشگری مردانه

جمع بندی:

شغل آرایشگری در کنار تمام مزیت هایی که دارد، نیاز به روحیه صبور و خلاق نیز دارد. اگر قصد موفقیت و کسب درآمد بیشتر در این شغل را داشته باشید، لازم است تا از آخرین مدل ها آگاه باشید و مهارت پیاده سازی آن را بر روی مشتری به دست آورید. مشتری مداری و ارائه مشاوره خوب دو فاکتور مهم برای موفقیت در این شغل می باشد.

منابع:

https://www.betterteam.com/hairdresser-job-description

https://www.ici.net.au/blog/how-to-get-a-job-as-a-hairdresser/

5/5 - (6 امتیاز)