مدل مو کوتاه مردانه
۲۴
اردیبهشت

20 مدل مو کوتاه مردانه 2021

مدل مو کوتاه مردانه این روز ها طرفداران بسیاری دارد. با توجه به اینکه امروزه با گسترش فضای مجازی، طیف وسیعی به اینترنت دسترسی دارند لذا افراد بیشتری نیز با این مدل ها آشنا شده و خواهان آن هستند. از همین رو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله شما را با 20 مدل مو کوتاه مردانه که بسیار پرمخاطب است، آشنا نماییم. 

آشنایی با 20 مدل مو کوتاه مردانه:

امروزه داشتن مدل مو کوتاه مردانه که هم شیک باشد و هم جذاب و منحصر بفرد به نظر برسد، بسیار مهم می باشد. از همین رو بسیاری از افراد بدون اینکه معنای مدل های مختلف و تیپ شخصیتی مناسب با آنها را بشناسند تنها بر اساس یک تصویر اقدام به انتخاب مدل می کنند اما در زیر در خصوص مدل های مختلف و اینکه ویژگی های هر کدام چیست، بیشتر آشنا خواهید شد.  

مطالب مرتبط : 4 دانستی در مورد سایه زنی مو مردانه 

1-   مدل مخروطی 

این مدل مو باعث ایجاد سبکی می شود که فرد آرام و مدرن به نظر برسد، اما کوتاهی بیش از اندازه موها در کناره های گوش باعث می شود که فرد صورت کشیده تری داشته باشد. اما به صورت کلی این مدل موجب می شود که ظاهر کلی تمیز و واضح باشد. در این مدل موها به سمت بالا شانه شده و اغلب نیز برای افراد جوان مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه مدل فوق دارای ظاهر بهتری باشد، می توانید پس از کوتاهی و شانه زدن موها، انگشتان خود را به ژل های حالت دهنده آغشته نموده و ما بین موهای خود فرو ببرید تا ظاهر براق تری داشته باشد.

مدل مو کوتاه مردانه کلاسیک
مدل مو کوتاه مردانه کلاسیک

2. مدل کاسه ای مدل مو

کاسه ای یک مدل کلاسیک مربوط به سال 1990 و شاید عقب تر می باشد. این مدل موها امروزه گاها ناخوشایند به نظر می رسد و کمتر از آن استفاده می شود. اما هنوز هم در انگلیس، کودکان و پسر بچه های کوچک از این مدل استقبال می نمایند. مدل مو کاسه ای معمولا برای موهای صاف مورد استفاده قرار می گیرد و بخش جلویی موها بر روی پیشانی ریخته می شود. سپس دور تا دور سر در بخش پایینی کوتاه شده به گونه ای که پوست سر نشان داده شود.

مدل مو کوتاه مردانه مدرن
مدل مو کوتاه مردانه مدرن

3. مدل کاسه ای با اندازه بلند:

 برای برداشت مدرن تر از مدل مو کلاسیک کاسه ای، سعی کنید چتری های آن را کمی تغییر دهید. برای همین مورد می توانید جلوی موها را بلندتر قرار داده و به سمت پهلو و پشت گوش کج کنید. مدل فعلی نسبت به مدل قبلی مدرن تر است اما افرادی که از این سبک استفاده می کنند، اغلب افرادی هستند که چاپلوس تر به نظر می رسند. عموما جوان های 15-25 سال تمایل بیشتری به سمت آن دارند. باید بیان نمود که سبک فوق برای مراسم رسمی و کاری گزینه خوبی نمی باشد.

مدل مو کوتاه مردانه جذاب
مدل مو کوتاه مردانه جذاب

4. مدل  تراشیده:

بسیاری از افرادی که دارای موهای وز هستند و ترجیح می دهند که از مدل موهای خاص بهره ببرند، مدل مو تراشیده را ترجیح می دهند. در این مدل موها به کمک موزر از ته تراشیده می شود و سپس به کمک شانه های ریز تر یا تیغ هرگونه طرحی را می توان بر روی آن پیاده سازی نمود. برای افراد جوان و مدرن این مدل مو گزینه خوبی است اما برای افراد کلاسیک نمی تواند انتخاب خوبی باشد.

مدل مو کوتاه مردانه زیبا
مدل مو کوتاه مردانه زیبا

1-   مدل سزار:

سزار کات از دیگر مدل های پرطرفدار است که افراد خاص به دنبال آن می باشند. در واقع این نوع کوتاهی از نام یک فرمانروای رومی گرفته شده است که ترجیح می داد موها به صورت تیز کوتاه شوند. این مدل مو تا حد زیادی شبیه به مل کاسه ای می باشد. مدل سزار عموما چهره را خشن می نماید و بیشتر برای افراد جوان و پر جنب و جوش با صورت های کشیده مناسب است. 

مدل مو کوتاه مردانه رسمی
مدل مو کوتاه مردانه رسمی

مطالب مرتبط : سایه زنی مو با ماشین اصلاح

2-   مدل  بازگشتی به عقب:

در این مدل مو بیشتر نوع شانه زدن موها دارای اهمیت است. همانند گروه اول لازم است تا ابتدا از حجم موهای دور سر کم نموده و سپس بخش جلویی را که کمی بلند تر است به عقب شانه کرده و آن را حالت دهید. لازم است که توجه نمایید، برای محیط های دفتر و هر سنی می توان از این مدل مو بهره برد.

مدل مو کوتاه مردانه کاسه ای
مدل مو کوتاه مردانه کاسه ای

3-   مدل پمپادور:

این مدل مو برای افراد شیک پوش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. البته در دهه 1950 نیز افراد مشهور از این مدل استفاده می نمودند. اما امروزه نیز مدل پمپادور دارای جذابیت های خاص خود است. در این نوع مدل موها، لازم است تا موهای جلو کمی بلند تر از بخش پشتی سر باشد. سپس می بایست قسمت جلویی موها را پف دهید. برای اینکه جذابیت مدل مذکور بیشتر گردد عموما از براق کننده ها برای حالت دادن و جلا دادن به موها استفاده می شود.

مدل مو کوتاه مردانه کج
مدل مو کوتاه مردانه کج

4-   مدل  کج:

این مدل مو بیشتر مناسب افرادی است که موهای کم پشت دارند. موها می بایست پس از باز کردن فرق کج، کاملا صیقلی به نظر برسد، به همین دلیل از روغن های جلا دهنده استفاده می نمایند. معمولا افراد رسمی و لاغر از این مدل بهره می برند.

مدل مو کوتاه مردانه جوانانه 
مدل مو کوتاه مردانه جوانانه

5-   Crew Cut

یکی از شیک ترین انواع مدل مو کوتاه مردانه مدل Crew Cut می باشد که موها در اطراف سر بسیار کم پشت استو بخش جلویی به صورت پریشان و شلوغ به سمت بالا حالت داده شده اند.

مدل مو کوتاه مردانه قدیمی
مدل مو کوتاه مردانه قدیمی

6-   مدل  فرفری:

برای اینکه بتوانید موهای فر خود را به بهترین استایل مرتب نمایید، پیشنهاد می شود که تا جای ممکن از دور سر بخش فرفری موها را کوتاه نمایید، سپس بخش جلویی که بلند تر و دارای فر است را به سمت چپ شانه زده و حالت دهید. 

مدل مو کوتاه مردانه فرانسوی
مدل مو کوتاه مردانه فرانسوی

7-   مدل طبقه طبقه 

در این مدل مو در زیر بخش کوتاه شده، باید طبقه دیگری قرار گیرد که کوتاهتر است لذا از دور موها به صورت طبقه طبقه دیده می شود که هر چه به سمت بالای سر حرکت کنیم، موها بلند تر خواهد بود. این مدل بسیار شیک و جذاب است.

مدل مو کوتاه مردانه فاکس هاوک
مدل مو کوتاه مردانه فاکس هاوک

8-   مدل  فاکس هاوک:

یک مدل مو کاملا مدرن و بسیار جذاب برای نسل جدید است. در این مدل مو موهای جلو بلند بوده و به سمت بالا حالت داده می شوند. سپس دور سر دارای موهای کمتری است که به سمت پایین شانه زده می شود. از این مدل در فیلم های سال 2017 بیشتر دیده می شود.

مدل مو کوتاه مردانه صفحه تخت
مدل مو کوتاه مردانه صفحه تخت

9-   مدل  صفحه تخت:

این مدل مو دارای ظاهر متمایزی می باشد. فرق ها به صورت افقی باز می شوند و موها به سمت بالا حالت داده می شوند. اما به جای اینکه موها پف نماید، می توان آن را خواباند تا بخش بالایی تخت به نظر برسد. در بین جوانان و مخصوصا ورزشکاران این مدل بیشتر دیده می شود.

مدل مو کوتاه مردانه مخروطی
مدل مو کوتاه مردانه مخروطی

10-     مدل با محو بخش مخروطی:

مدل فوق بسیار مدرن است و می توان در هر سبکی از آن استفاده نمود. این کوتاهی با کوتاهکردن دور سر آغاز می شود و با کمرنگ شدن بخش مخروطی مو به وسیله موها ادامه می یابد. به عبارت دیگر موها در بخش بالایی سر دارای طول بیشتری هستند. برای فرم دادن به موهای خود نیز تنها لازم است تا موهای ضخیم را به سمت بالا شانه زده و به سمت کنار گوش هدایت کنید تا ظاهر زیباتری پیدا کند. این مدل برای افراد بی دغدغه، جسور و برون گر گزینه خوبی محسوب می شود.

مدل مو کوتاه مردانه ایتالیایی
مدل مو کوتاه مردانه ایتالیایی

11-     مدل چسبیده به سر:

اساس این مدل بر کج بودن موها است. لذا موها از یک طرف سر به طرف دیگر رفته و به پوست سر می چسبد. معمولا برای خدمه از این مدل استفاده می شود و در محیط های رسمی کاربرد آنچنانی ندارد. 

مدل مو کوتاه مردانه انگلیسی
مدل مو کوتاه مردانه انگلیسی

12-     مدل شانه شده به بالا:

این مدل موها برای افرادی که دارای بالاتنه بلند و باریک هستند، گزینه خوبی محسوب می شود و ظاهر مدرن و شیکی به فرد می دهد. در این مدل موها باید پرپشت بوده و دارای اندازه بلند تری نیز نسبت به معمول باشد. این سبک عموما جوانه پسند می باشد.

مدل مو کوتاه مردانه آلمانی
مدل مو کوتاه مردانه آلمانی

13-     مدل فید شده:

در این مدل مو، طبقه ها موها در یکدیگر فید می شوند و قابل رویت نیستند. البته موهای اطراف گوش تا حد زیادی کوتاه شده، به گونه ای که پوست سر نمایش داده می شود. در این مدل موهای جلو می تواند به بالا یا به پایین شانه زده شود.   

مدل مو کوتاه مردانه خاص
مدل مو کوتاه مردانه خاص

14-     مدل فرانسوی:

این مدل موها جز مدل های کلاسیک محسوب می شود. معمولا موها به صورت نامرتب در یکدیگر پیچیده می شود. می توان در این مدل، موها را به هر سمتی حالت داد اما ویژگی اصلی آن نامرتب بودن است.

مدل مو کوتاه مردانه شلوغ
مدل مو کوتاه مردانه شلوغ

15-     مدل شلوغ:

در این مدل عموما بخش جلویی موها به صورت چتری نامرتب بر روی پیشانی ریخته می شود. برای نشان دادن هیجان و عجله نیز از این مدل در سینما و تئاتر استفاده می شود. 

مدل مواج 
مدل مواج

16-     مدل مواج:

این مدل در دسته مدل های کلاسیک قرار می گیرد. لذا می بایست موها را از فرق کج باز کرده و جلوی مو را به صورت مواج حالت داد. برای محیط های رسمی این مدل گزینه خوبی است.

 

 https://www.thetrendspotter.net/70-cool-mens-short-hairstyles-haircuts-to-try-in-2016

https://luxe.digital/lifestyle/style/men-short-haircuts

5/5 - (14 امتیاز)