قیچی پیتاژ
۱۳
مهر

قیچی پیتاژ

قیچی پیتاژ یکی از ابزار های کاربردی در آرایشگاه  ها محسوب می شود که برای کم پشت کردن و نازک نمودن تار های مو از آنان استفاده می گردد. اگر جز افرادی هستید که موهای پرپشت دارند و یا در فصل تابستان از بلندی موهای خود عاصی می شوید؛ می توانید از ارایشگاه خدمات کم پشت نمودن موها را دریافت نمایید تا موهای شما یک دست و البته خلوت شوند.

آشنایی با قیچی پیتاژ:

 همانگونه که در بالا عنوان شد برای کاهش حجم موها مورد استفاده قرار می گیرند. به این قیچی های، اره ای نیز گفته می شود. قیچی های پیتاژ به صورت یک طرفه و دوطرفه در بازار موجود هستند. اگر قیچی پیتاژ یک طرفه باشد، می تواند 25 درصد از حجم موها را کاهش دهد. معمولا برای موهایی که در طبقه کلاسیک هستند از این نوع قیچی استفاده می شود. ممکن است در بازار شما با نام قیچی 25 درصد نیز روبرو شوید مه منظور قیچی پیتاژ یک طرفه است.

قیچی پیتاژ آرایشگری
قیچی پیتاژ آرایشگری

اگر قصد دارید تا حجم موهای خود را تا 50 درصد کاهش دهید، می توانید از قیچی 50 درصد مخصوص پیتاژ استفاده نمایید. در هنگام استفاده بسیار مهم است که ضخامت موهای شما خیلی کم یا خیلی زیاد نباشد زیرا در این صورت ممکن است که بیش از 50 درصد یا کمتر از این میزان، موها را کوتاه نماید.

بیشتر بخوانید :انواع قیچی آرایشگری 

 

نکات فعالیت با قیچی پیتاژ:

برای استفاده از این نوع قیچی ها در زمان خرید باید بسیار ریز بین باشید. زیرا در مواردی که قیچی خیلی سبک می باشد و یا قیچی خیلی سنگین است، آرایشگر تمرکز کافی برای کوتاه نمودن موها ندارد. در زمان کوتاه کردن موها دقت نمایید که کوتاهیی شما باید خیلی سریع و به صورت کات شدن باشد، اگر قیچی حالت سایشی پیدا کند، نتیجه کار یک دست و زیبا نخواهد بود. اگر قیچی پیتاژ شما بسیار ضخیم باشد، می تواند از آن برای موهای صاف و نازک استفاده نمود تا مو به صورت حجیم تر نمایش داده شود، در غیر این صورت بر روی موهای پرپشت استفاده از انواع ضخیم می تواند موها را ضخیم تر نیز نمایش دهد.

اگر به قیچی پیتاژ دقیق شوید، مشاهده خواهید کرد که بین دندانه های آن یک سری فاصله وجود دارد. اگر این فاصله ها بیشتر باشد، حجم کمتری از موها کوتاه می شود. در غیر این صورت در قیچی آرایشگری که فاصله دندانه کمتر است، در هر بار کات کردن، مقدار قابل توجه ای از موها کوتاه خواهد شد.

نحوه فعالیت با قیچی پیتاژ:

برای کوتاه نمودن موها به کمک این قیچی آرایشگری در گام اول لازم است تا با روش های کوتاه کردن آشنا شوید:

  • کوتاه کردن از بخش پایینی ساقه:

این روش برای موهای پرپشت و ضخیم گزینه خوبی است. در مواردی که موها به سختی شانه می شود و عموما دچار گره خوردگی هستید، پیشنهاد می شود که کات کردن موها را از بخش پایینی ساقه انجام دهید.

  • کوتاه کردن از بخش میانی ساقه:

اگر موهای شما دارای حجم متوسط است و مدل های معمولی نیاز دارید، می توانید از این دسته از قیچی های پیتاژ استفاده کنید.

  • کوتاه کردن موها از یک سوم انتهای ساقه:

این نوع کوتاهی عموما در قد موها تاثیری ندارد و تنها برای فرم دادن به موها استفاده می شود. برای افرادی که مدل های کلاسیک دارند، پیشنهاد می شود تا از این نوع کوتاهی استفاده شود.

  • کوتاه کردن موها:

اگر در مواردی ترجیح می دهید تا خط کوتاهی در مو ها نمایش داده نشود و موهای به صورت دندانه دار بر روی یکدیگر قرار گیرند، می توان موها را از نوک کوتاهی کرد.

جمع بندی:

موهای پرپشت و ضخیم همواره می تواند مشکلاتی همچون فرم نگرفتن، عرق کردن، وز شدن و مواردی از این قبیل را به وجود آورد. اما باید در نظر داشت که روش هایی امروزه در صنعت آرایشگری وجود دارد که بدون کوتاه نمودن قد موها می توانند حجم آنان را کاهش دهد. در همین راستا قیچی پیتاژ می تواند مفید باشد. این قیچی طول ساقه موها را کاهش داده و باعث تنک شدن آن می شود.

معمولا جنس تیغه ها از نوع استیل است که علاوه بر سبک بودن، برندگی لازم را داشته باشد تا باعث کشیدن موها نشود. لذا قبل از خرید قیچی پیتاژ به اندازه تیغه ها و وزن قیچی دفت نمایید.

منابع:

https://www.yoybuy.com/pd/d4EkhHIBbZ1MBMb912r6.html

https://www.financialexpress.com/india-news/hairstyling-with-fire-is-actually-a-thing-pakistani-barber-using-fire-instead-of-scissors/509792/

3.8/5 - (24 امتیاز)