فوت و فن آرایشگری
۱۸
آذر

7 نکته مهم در فوت و فن آرایشگری

فوت و فن آرایشگری در واقع همان فاکتور اصلی است که تفاوت بین یک آرایشگر حرفه ای و یک آرایشگر مبتدی را مشخص می نماید. اگر قصد دارید تا در این حرفه به جایگاه خوبی دست یابید و از سایر رقبای خود پیشی بگیرید، لازم است تا با این فوت و فن ها آشنا شوید. برخی از مهم ترین فوت و فن های این رشته در ادامه بیان شده است.

 

12 وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه + تصویر

معرفی چند فوت و فن آرایشگری:

اگر شما هم به دنیای آرایشگری علاقه دارید، پیشنهاد می شود تا برخی از فوت و فن های جالب و کارآمد که در ادامه بیان شده است را مطالعه نمایید.

آیا شما نیز در مورد بهترین فوت و فن آرایشگری و ترفندهای مو کنجکاو هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پیشنهاد می شود تا نکاتی را که در ادامه آمده است، مطالعه نمایید تا با اعتماد به نفس بالا اقدام به انجام فعالیت های آرایشگری کنید.

 

آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه

موهای شما یکی از مهم ترین فاکتورها در ظاهر شما است. سرمایه گذاری بر روی خرید محصولات موی مناسب برای به دست آوردن مدل های موی مد روز و خوب می تواند هزینه بر و البته دشوار باشد. با این حال، ایجاد یک روال بر اساس بهترین توصیه های آرایشی و استفاده از برخی ترفندها و فوت و فن آرایشگری می تواند به شما کمک کند ظاهری عالی داشته باشید.

معرفی چند فوت و فن آرایشگری
معرفی چند فوت و فن آرایشگری

نکته شماره 1 مو: موها را به صورت ابریشمی حالت دهید

استفاده از یک دستمال سر یا حوله ابریشمی احتمالاً یکی از کم هزینه ترین و بهترین ترفندهای آرایشگری است. تهیه این مورد نه تنها بهترین گزینه برای مو شما است، بلکه برای پوست نیز گزینه عالی خواهد بود.

حوله های نخی رطوبت را نه تنها از پوست، بلکه موهای شما نیز جذب می کنند. این فوت و فن آرایشگری می تواند باعث ایجاد موی صاف شود و از دو شاخه شدن و شکستگی آن جلوگیری شود. همچنین، یک امتیاز استفاده از حوله نخی این است که حوله های ابریشمی برای کاهش چین و چروک های پوست نیز گزینه خوبی هستند. تهیه این حوله ها برای آرایشگاه ها هزینه زیادی دارد اما بازدهی آنان بیشتر است و موجب می شود تا مشتریان شما مجدد به شما رجوع نمایند.

نکته 2 مفید برای مو: پوست سر مشتری خود را ماساژ دهید

آیا می‌دانستید که ماساژ پوست سر، حتی برای یک دقیقه، به کاهش استرس، کاهش درد و رشد مو کمک می‌کند. باور کنید یا نه، افزایش گردش خون ناشی از ماساژ به تقویت ریشه مو و تقویت رشد مو کمک می کند. از همین رو یکی دیگر از انواع فوت و فن آرایشگری این مورد می باشد که حتما در آرایشگاه خود خدمات ماساژ پوست سر را را نیز انجام دهید.

لوازم آرایشگاهی

نکته 3: حجم موها را افزایش دهید

پس از اتمام حالت دادن به موهای مشتری خود، سر او را وارونه کرده و دوباره سشوار خشک کنید. این فوت و فن آرایشگری ممکن است تکراری به نظر برسد، اما بسیار کارآمد است، به ما اعتماد کنید! صبر کنید تا موها خنک شود و سپس آن را برگردانید. موهای شما به طور چشمگیری تراکم و حجم بیشتری خواهد یافت.

نکته شماره 4: از شانه دندانه پهن استفاده کنید

هنگام برس زدن موهای خیس، همیشه از یک شانه دندانه پهن استفاده کنید. استفاده از برس های پارویی می تواند روی موها بسیار سخت بنشیند و باعث شکستگی و آسیب شود. شانه دندان پهن به شما این امکان را می دهد که گره موهای خود را باز کنید لذا آسیب کمتری به موهای شما وارد می کند.

آشنایی با فوت و فن آرایشگری
آشنایی با فوت و فن آرایشگری

نکته شماره 5: جلوگیری از موخوره

داشتن موهای وز هرگز پسندیده و جذاب نیست، اما نکات و ترفندهای زیادی برای جلوگیری از موخوره وجود دارد. اول نکته از فوت و فن آرایشگری این که، اگر موهای شما به شدت وز است، همیشه هنگام شامپو کردن پس از رنگ نمودن موها از نرم کننده استفاده کنید. ثانیاً موهای مشتری خود را مالش ندهید یا پیچانده و خشک نکنید، بلکه همیشه موهای خود را در شرایطی که صاف است، خشک کنید.

در آخر ترکیبی از کرم و ژل صاف کننده را در حالی که موهایتان مرطوب است به آن اضافه کنید. اگر مشتری شما موهای صافی دارد، از مقداری ژل های فیکس کننده بهره ببرید.

نکته شماره 6: دم اسبی فوق العاده بلند جعلی

این ترفند شگفت انگیز مو یکی از بهترین توصیه هایی است که تا به حال عنوان نموده ایم! در این فوت و فن آرایشگری ابتدا قسمت بالایی موهای خود را جمع کنید و یک دم اسبی بلند ایجاد کنید. این دم اسبی را طوری ایجاد کنید که گویی می خواهید یک مدل موی نیمه بالا بسازید. در مرحله بعد، موهای باقیمانده را جمع کنید و یک دم اسبی پایین قسمت بالا قرار دهید. بخش پایینی را در یک دم اسبی محکم ببندید. در نهایت، دم اسبی بالایی خود را پف داده و طوری قرار دهید که قسمت پایینی آن را بپوشاند و توهم دم اسبی بلندتر و پرتر را ایجاد نماید. این مورد برای افرادی که دنبال یک مدل موی پرپشت هستند، گزینه خوبی است.

نکته شماره 7: محافظت از مو با آب نمک

آب نمک می تواند برای موهای ما بسیار مضر باشد. آب نمک باعث خشکی مو می شود و رطوبت را از موهای مشتری خارج می کند و باعث خشکی آن می شود. همچنین آب نمک کوتیکول های مو را باز می کند و باعث کم رنگ شدن و کدر شدن موهای رنگ شده می شود.

برای جلوگیری از این عوارض ابتدا موهای مشتری خود را در آب خیس کنید. از آنجایی که موهای ما فقط می توانند مقدار مشخصی آب را جذب کنند، خیساندن در آب مانعی نامرئی در برابر اثرات منفی آب نمک ایجاد می کند.

بررسی چند فوت و فن آرایشگری
بررسی چند فوت و فن آرایشگری

جمع بندی:

فوت و فن آرایشگری بسیار زیاد و متنوع است و با توجه به اینکه این حرفه دارای رشته های متفاوتی است، می توان فوت و فن های بسیار زیادی را بیان نمود که برای خبره شدن در آرایشگری، توجه به آنها الزامی است. هر اندازه شما تجربه و مهارت خود را در آرایشگری بالاتر ببرید، قطعا با فوت و فن های بیشتری برای بهبود کار خود آشنا می شوید. یادگیری این موارد نیز باعث جلب اعتماد بیشتر مشتریان می شود.

https://www.birminghammail.co.uk/news/midlands-news/hairdressers-ten-second-trick-work-21278402

https://www.loveambie.com/hair-tips-tricks/

5/5 - (8 امتیاز)