فنون آرایشگری مردانه
۱۵
بهمن

با 6 نکته مهم در فنون آرایشگری مردانه آشنا شوید

با 6 نکته مهم در فنون آرایشگری مردانه آشنا شوید

فنون آرایشگری مردانه به مواردی گفته می شود که آرایشگر به کمک آنان می تواند بهترین مدل ها و بروزترین آنان را که مطابق با مد روز است برای مشتری پیاده سازی نماید. باید توجه نمود که در حال حاضر مد و فشن در حال رشد سریعی است و با این تفاسیر، پیش بینی می شود که تغییر و تحولات زیادی نیز در استایل افراد رخ دهد. لذا آشنایی با فنون آرایشگری مردانه باعث می شود تا یک ارایشگر پاسخگوی هرگونه نیازی باشد

.برخلاف آنچه که اکثر افراد تصور می نمایند و بر آن باور دارند که فنون آرایشگری مردانه محدود است اما باید در نظر داشت که این رشته دارای تکنیک های بسیاری است که یادگیری تمام این موارد نیاز به زمان و مهارت فراوانی دارد. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص برخی از مهمترین فنون آرایشگری مردانه که دانستن آن برای هر آرایشگری الزامی است، صحبت نماییم.

آشنایی با برخی از فنون آرایشگری مردانه پرکاربرد:

همانگونه که در بالا عنوان شد، فنون آرایشگری مردانه گوناگون می باشند اما در زیر تلاش شده است تا برخی از موارد مهم توضیح داده شوند: آشنایی با برخی از فنون آرایشگری مردانه پرکاربرد:

1-   آشنایی با تکنیک کوتاهی مو BUZZ

در فنون آرایشگری این تکنیک جز آسان ترین تکنیک ها محسوب می شود و شاید هر شخصی با ابتدایی ترین وسایل آرایشگری در منزل بتواند از پس آن بر بیاید. باید توجه نمود که در این مورد موها بسیار کوتاه است لذا می توان از تیغه صفر زن ماشین اصلاح یا موزر استفاده نمود. شما می توانید کوتاهی را از پشت سر شروع کرده تا سپس به نواحی بالاتر برسید. باید در نظر داشته باشید که میزان کوتاهی مو با توجه به سلیقه مشتری تنظیم می شود. البته نکته مهم در این مورد از فنون آرایشگری مردانه، این است که باید دور سر و کنار گوش ها کوتاه تر باشد. به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید که هر اندازه موها کوتاه تر باشد، صورت کشیده تر به نظر خواهد رسید.

 

2-   آشنایی با تکنیک کوتاهی مو ماهوتی:

این مورد از  فنون آرایشگری مردانه، بسیار شبیه به مورد پیشین است اما باید توجه نمود که میزان کوتاهی مو در اطراف سر بسیار بیشتر است لذا سفیدی پوست دیده می شود. توجه نمایید این نوع کوتاهی را اگر که حرفه ای هستید می توانید با تیغ نیز انجام دهید. مدل موهای فوق برای افراد جوان و نوجوان بیشترین کاربرد را دارد.

3-   آشنایی با تکنیک کوتاهی آیوی لیگ:

این مورد از فنون آرایشگری مردانه نیز برای افراد کم سن دارای کاربرد بسیاری است. در این مدل کوتاهی باید دقت نمایید که موها به سمت عقب شانه شود و دور موها کوتاه گردد.  در این مدل می توان از شانه و قیچی نیز برای کوتاهی استفاده کرد ولیکن ماشین اصلاح موجب می شود تا موها یکدست گردد. در نظر داشته باشید که هدف در این تکنیک کم پشت نمودن موها است لذا اندازه موها می تواند در اطراف گوش کمی بلند تر باشد. بررسی فنون آرایشگری مردانه

4-   آشنایی با تکنیک پوش دادن موهای مردانه 

فنون آرایشگری مردانه بسیار هستند اما تکنیک پوش دادن موها جز مواردی است که دانستن آن برای هر آرایشگری الزامی است. در همین راستا می توان از این تکنیک برای مدل های مو داماد و دیگر مدل ها بهره برد. این تکنیک به هیچ کشور یا منطقه خاصی تعلق ندارد. برای تسلط بر این فن لازم است تا موها را به صورت طبقه طبقه کوتاه نمایید. توجه داشته باشید که برای مدل های پوش لازم است موها دارای دو سایز بلند و کوتاه باشند. از سوی دیگر دقت داشته باشید که موهای جلوی سر به مراتب باید بلندتر باشد. استفاده از شانه مناسب در این مورد از فنون آرایشگری مردانه بسیار مهم است زیرا نوع شانه شما باید به گونه ای باشد که قطر آن از اندازه موها کمتر باشد. برای اینکه موها را پوش دهید، لازم است تا مو را به به سمت بالا شانه نموده و به کمک شانه در طبقه های پایینی مو پف ایجاد نمایید.

5-   آشنایی با تکنیک نواری:

این تکنیک نیز بین فنون آرایشگری مردانه دارای طرفداران بسیاری است. جالب است که بدانید این مدل در فشن شوها بسیار استفاده می شود از سوی دیگر آسان است و قیچی در این مدل به راحتی مانور داده و انواع مدل های کلاسیک را پیاده می ماید. برای اینکه بتوانید این مدل را پیاده سازی نمایید، لازم است تا قیچی را بر روی موها خوابانده و دست را به سر تکیه دهید. سپس اقدام به کوتاه نمودن دسته ای موها کنید. هر اندازه نوک قیچی شما در این مورد بلندتر باشد، خروجی کار شما نیز حرفه ای تر می باشد.

6-   آشنایی با تکنیک های مراقبت از پوست:

بسیاری از افراد تصور می نمایند که فنون آرایشگری مردانه تنها به کوتاه نمودن موها و اصلاح صورت خلاصه می شود اما رنگ نمودن موها، مراقبت از پوست و … نیز در این میان دارای اهمیت بالایی است. آقایان برخلاف بانوان از آنجا که از محصولات مراقبتی پوست همانند ضد آفتاب کمتر استفاده می نمایند، دارای پوست خشن تری هستند لذا می توان به کمک انواع بخور ها و کرم های لایه بردار زیبایی و سلامت را به پوست بازگرداند. آشنایی با فنون آرایشگری مردانهدر این راستا از فنون آرایشگری مردانه، اگر آقایی دارای پوست چرب و جوش دار باشد، بهتر است تا از بخورهای سرد همانند آلوئه ورا استفاده نموده و به هیچ وجه از کرم هایی که خاصیت اسکراب دارند، بهره نبرد. اما اگر وی دارای پوست خشک است می توان با انواع ماسک های طبیعی همانند ماست عسل و آبلیمو طراوت و شادابی را به پوست بازگرداند.

جمع بندی:

فنون آرایشگری مردانه به این مرحله ختم نمی شود اما در این مقاله تلاش شد تا برخی از فنونی که دارای طرفداران بسیاری است و دانستن آن برای تمام آرایشگران الزامی است، اشاره شود. توجه نمایید که برای یادگیری فنون مذکور در گام اول لازم است تا مهارت و تخصص را به خوبی آموزش دیده و سپس از تمرین بسیار بهره گیرید تا خروجی کار شما بسیار حرفه ای باشد.آرایشگران حرفه ای برای اینکه بتوانند پاسخگوی هرگونه کاربری باشند لازم است تا با این فنون و نحوه پیاده سازی آنها به خوبی آشنایی داشته باشند.

منابع:https://www.byrdie.com/how-to-cut-mens-hair-2326533https://hairdressing.jisc.ac.uk/resources/?fwp_unit_title=cut-mens-hair

5/5 - (3 امتیاز)