شغل آرایشگری
۰۲
مهر

7اصل مهم در شغل آرایشگری که باید بدانید!!

شغل آرایشگری شغلی است که امروزه خیلی ها به سراغ آن می روند. برخی از این افراد به خاطر علاقه شخصی و برخی دیگر نیز به دلیل موقعیت اجتماعی و درآمد عالی آن، شغل مذکور را انتخاب می نمایند. اما باید در نظر داشت که شغل آرایشگری در کنار تمام هیجاناتی که دارد، بسیار چالشی نیز می باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره شغل آرایشگری را بررسی نماییم.

6نکته اساسی که آرایشگر کیست؟

همه چیز درباره شغل آرایشگری:

به دوران کودکی خود برای یک یا دو ثانیه فکر کنید و از خود این سوال را بپرسید: “وقتی بزرگ شدی می خوای چه کاره باشی؟” در کنار فضانورد، آشپز و معلم قطعا به آرایشگری نیز فکر خواهید کرد. به عنوان یک کودک، همه می توانستند موهای خود را کوتاه کنند یا در آرایش کردن خواهر و برادر خود دخالت داشته باشند. بنابراین، اگر تا به حال به این فکر کرده اید که یک قیچی را کمی بیشتر مهم بدانید و برای کار کردن با آن دستمزد بگیرید، جرقه های آرایشگری را در ذهن خود دارید.

همه چیز درباره شغل آرایشگری:
همه چیز درباره شغل آرایشگری:

·       آرایشگر کیست؟

در شغل آرایشگری، اساسی ترین نقش بر عهده آرایشگر است. در واقع وظیفه او چیزی فراتر از کوتاه نمودن موها است. از آموختن نحوه کار با مواد شیمیایی خطرناک گرفته تا کشف نحوه ایجاد انواع مدل موها و رنگها و اطمینان از تناسب آنها با فرم و رنگ صورت مشتری بخشی از وظایف یک آرایشگر می باشد. آرایشگران مو روزانه وظیفه ای چالش برانگیز و دلهره آوری را بر عهده دارند. از آنجا که آنها باید بتوانند نظرات و سلایق افراد مختلف را برآورده نمایند لذا وظیفه ای سنگینی خواهد بود چون راضی نگه داشتن همه افراد گاها دشوار است.

·       ساعت کاری   

در شغل آرایشگری، آرایشگران معمولاً تا 40 ساعت در هفته، بین ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر کار می کنند. در حالی که به طور کلی در طول هفته یک روز مرخصی دارید ، ممکن است از شما انتظار داشته باشند که روزهای تعطیل نیز کار کنید. البته در این شغل ساعات فعالیت پاره وقت برای کسانی که نمی توانند به صورت تمام وقت در سالن ها به تعهدات خود عمل کنند نیز در دسترس است.

·       مسئولیت های اصلی   

بنابراین، وظایف اصلی یک آرایشگر چیست؟ ما آنها را در زیر به چند قسمت تقسیم کرده ایم تا بتوانید بهتر متوجه شوید که در آرایش ابتدایی یا حرفه ای چه کاری به عنوان یک آرایشگر باید انجام دهید: 

–      خدمات آرایشی ابتدایی:

o       شامپو زدن موها

o       برش های ساده

o       ترکیب رنگ مو

o       حالت دادن به موها و پیرایش و آرایش ساده

o       نظافت سالن و مرتب نگه داشتن آن

o       گپ زدن و احوالپرسی از مشتریان

شغل آرایشگری و دانستنی های آن
شغل آرایشگری و دانستنی های آن

–      خدمات آرایشی حرفه ای:

o       آرایشگران ارشد وظایف روزانه خود را بر عهده دارند، زیرا آنها موظفند در مورد موها و کارهایی که افراد دوست دارند انجام دهند با مشتریان صحبت کنند، در حالی که توصیه های دوستانه و مفید برای سبک انتخابی ارائه می دهند.

o       شامپو زدن و حالت دادن به موهای مشتریان

o       از طریق رنگ، برش، ثابت کردن یا صاف کردن ظاهر جدیدی برای مشتری ایجاد کنید

o       در مورد مشکلات پوست سر و مو مشاوره کنند

o       اطمینان حاصل کنند که محصولات حاوی مواد شیمیایی توسط همه کارکنان به درستی مورد استفاده قرار می گیرند.

·       مهارت های مهم آرایشگری

به عنوان یک آرایشگر واجد شرایط در شغل آرایشگری، باید چندین مهارت کلیدی داشته باشید. این مهارت ها شامل موارد زیر هستند:

o       خلاقیت

o       خدمات به مشتریان و مهارت های مردم داری

o       مهارتهای عملی عالی

o       آگاهی از مد و روند

o       تمایل به یادگیری تکنیک های جدید

o       آگاهی از مسائل بهداشتی و ایمنی و تمایل به یادگیری بیشتر 

·       چگونه می توان آرایشگر شد؟

وقتی همه چیز در مورد آرایشگری را بررسی می نمایید، لازم است تا حتما به این سوال نیز پاسخ دهید که چگونه می توان شغل آرایشگری را برای خود انتخاب نمود

o کارآموزی

– به شما این امکان را می دهد تا حرفه خود را بیاموزید و همچنین تحصیل کنید تا نظریه های جدید را بدست آورید و بتوانید مدرک خود را دریافت کنید. کارآموزی برای افراد 16 سال به بالا گزینه خوبی است.

o صلاحیت حرفه ای ملی

– اگر نمی خواهید از مسیر کارآموزی استفاده کنید، یک مدرک حرفه ای همانند مدرک سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید که نشان دهنده مهارت و تخصص شما باشد. در مورد شغل آرایشگری باید توجه داشته باشید که مدرک آرایشگری شما باید در سراسر جهان دارای اعتبار باشد تا در بازار رقابتی بتوانید فعالیت نمایید.

 

همه چیز در مورد شغل آرایشگری
همه چیز در مورد شغل آرایشگری

 

o مدرک پایه

– به جز موارد بالا مدرک پایه در آرایشگری برای شما یک گزینه عالی است. این مورد با مشارکت کارفرمایان طراحی شده است تا دانش آموزان برای ورود به صنعت به دانش لازم برسند، مدارک پایه را می توان بصورت تمام وقت یا پاره وقت اخذ کرد. برای کسانی که مایلند در اسرع وقت وارد این صنعت شوند، این گزینه می تواند ایده خوبی باشد که در مورد تحصیل در محل کار نیز گزینه های خود را بررسی کنند.

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که شغل آرایشگری، بسیار شغل جذاب و البته دشواری است. خیلی ها دوست دارند موهایشان را مرتب کنند برخی از ما فقط دوست داریم هر زمان که به آرایشگاه می رویم به مدل ها و رنگ های جدیدی دست پیدا کنیم و برخی دیگر آنقدر به مو علاقه داریم که می خواهیم آرایشگر باشیم نه مشتری.ایده پردازی و جسارت در شغل آرایشگری بسیار مهم است.

 

معرفی شغل آرایشگری و مزایای آن

 

به طور مثال ایده گرفتن و تغیر موهای قهوه ای فر دار و تبدیل آن به موهای بلوند صاف برای خانم ها کاری دشوار اما وسوسه انگیز است که انجام آن جسارت می خواهد. به همین دلیل توصیه می شود که قبل از ورود به حوزه آرایشگری حتما با تمام جوانب این شغل آشنا شده و همه چیز را در مورد آرایشگری بررسی نمایید.

در کنار تمام زیبایی های این رشته، گاها نیاز است تا برای چندین ساعت پیاپی بر روی پاهای خود بایستید، با مشتریان ناراضی بحث کنید، در معرض مواد شیمیایی مختلف قرار گیرید و انواع نظرات مختلف را بشنوید که پیاده سازی آنها غیرممکن است. از همین رو رشته آرایشگری علاوه بر تمرین و مهارت نیاز به صبر و کوشش بسیار نیز دارد.

 https://www.lifehack.org/328588/what-you-need-know-before-becoming-

https://www.leisurejobs.com/article/the-definitive-guide-how-to-become-a-hairdresser 

5/5 - (6 امتیاز)