سن آرایشگری
۳۰
شهریور

سن مناسب برای آرایشگر شدن

سن مناسب برای آرایشگر شدن چه سنی است؟ بسیاری از افراد بیان می دارند که سن فقط یک عدد است، اما آیا تا به حال از خود جویا شده اید که برای چه محدوده های سنی، گواهی آرایشگری اعطا می شود؟ به صورت کلی باید در نظر داشت با توجه به اینکه حرفه آرایشگری نیاز به مهارت دارد و خیل عظیمی از آرایشگران تنها به صورت تجربی این تخصص ها را یاد می گیرند لذا ممکن است بحث سن زیاد مهم نباشد.

جالب است بدانید که در نظام شغلی کشور ایران هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون های فنی و حرفه ای از لحاظ سن جهت اخذ مدرک وجود ندارد لذا برای یک ایرانی سن مناسب برای آرایشگر شدن محدودیتی ندارد. تا زمانی که وی علاقه و مهارت لازم را داشته باشد، می تواند جواز و پروانه کسب را دریافت نماید.  

سن مناسب برای آرایشگر شدن چه سنی است
سن مناسب برای آرایشگر شدن چه سنی است

سن مناسب برای آرایشگر شدن چه سنی است؟ آیا سن مهم است؟

طبیعتا یادگیری در سنین پایین تر آسان تر است و انعطاف افراد در برابر یادگیری نیز بیشتر می باشد اما حقیقت این است که سن مناسب برای آرایشگر شدن  دارای محدودیتی نیست. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود آرایشگری به عنوان یکی از شادترین و پردرآمدترین مشاغل دنیا شناخته شود و همین امر نیز آن را به حرفه ای تبدیل نماید که افراد در هر سن و حرفه ای تلاش کنند تا تخصص لازم برای ورود به این حرفه را به دست آورند.

این شغل در واقع حرفه ای است که بدون توجه به سن، نژاد، جنسیت و موقعیت اجتماعی از همه افراد استقبال می کند. همین مورد نیز یکی از دلایل اصلی است. اگر عاشق آرایشگری هستید اما نگران این می باشید که سن شما برای هنرجو آرایشگری زیاد است و مدام از خود می پرسید که سن مناسب برای آرایشگر شدن چقدر است، پیشنهاد می شود ادامه مقاله را مطالعه کنید. اگر تعهد به یادگیری و انگیزه برای موفق شدن را دارید، می توانید بدون توجه به سن یک آرایشگر موفق شوید.

سن مناسب برای آرایشگر شدن چه سنی
سن مناسب برای آرایشگر شدن چه سنی

در زیر 3 دلیل اصلی وجود دارد که بیان می دارد در این شغل، سن مهم نیست: 

دلیل اول: تجربه شما به این معنی است که قبلاً بسیاری از مهارت های مورد نیاز خود را توسعه داده اید لذا هر چه سن بیشتر باشد، گزینه بهتری است. 

آرایشگر شدن فقط یادگیری تکنیک نیست، کار سخت است، ترس از اشتباه کردن و درک اهمیت دقت و توجه به جزئیات دارای اولویت بالایی است. همچنین داشتن مهارت های ارتباطی عالی، دانستن نحوه ارائه خدمات عالی به مشتریان و توانایی برقراری ارتباط مطمئن با هرکسی که ملاقات می کنید، مطرح است. طبیعتا افرادی که کم سن و سال هستند در این حوزه نمی توانند خوب عمل کنند.

شما می توانید این مهارت ها را در هر سنی بیاموزید، اما این احتمال وجود دارد که در سنین پایین تر دارای مهارت های کمتری باشید. لذا همین مورد در سنین بالا می تواند برتری شما را نسبت به برخی از دانش آموزان جوان بیشتر کند. 

دلیل دوم: سبک جاودانه است در خصوص این مورد یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید: “آنچه در اطراف می چرخد​​، به سراغ من می آید”. بررسی سن مناسب برای آرایشگر شدناین امر به ویژه در دنیای آرایشگری و مد روز کاملا صادق می کند.

اگر همیشه به صنعت آرایشگری علاقه داشته اید و اگر از تغییر سبک ها، گرایش ها و رنگ ها مطلع بوده اید، غریزه شما می تواند در زمان یادگیری کمک شایانی به شما کند. البته، شما باید مهارت های فنی بسیار مهم را بیاموزید اما ممکن است موارد زیادی را قبلاً یاد گرفته باشید، این بدان معناست که درک ذاتی شما از رنگ ها و شکل دادن به موها و … به یک سبک تبدیل می شود.

علاقه ممکن است در هر سنی به وجود آید اما اگر در بحث یادگیری علاقه زیادی دارید و زمان کافی را نیز برای این مورد سپری می نمایید لذا به جایگاه بهتری نیز در یادگیری خواهید رسید. 

دلیل سوم: محدودیت سنی برای مشتریانی که ملاقات می کنید وجود ندارد افراد در هر سنی برای آرایش و پیرایش به آرایشگاه مراجعه می کنند. بنابراین، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید مشتریانی را پیدا کنید که از داشتن یک استایلیست قدیمی و با سابقه خوشحال نشوند.

 

در حقیقت، سالن های زیادی وجود دارد که افراد مسن را ترجیح می دهند زیرا می خواهند موهای خود را توسط فردی نزدیک به سن خود کوتاه کنند تا با نیازهای آنان آشنا باشد. این یک بازار بزرگ است که فقط یک آرایشگر مسن می تواند از طریق آن کسب درآمد کند. با این توضیح می توان بیان داشت که برای پاسخ به سوال سن مناسب برای آرایشگر شدن چقدر است، لازم است تا جوانب مختلفی را در نظر بگیریم.   

یک نکته دیگر نیز وجود دارد که باید در مورد آن فکر کرد، وقتی آرایشگاه های مشهور را بررسی می نمایید، متوجه خواهید شد که سن تمام آرایشگران آنها بالا است لذا این مورد موجب نشده است که افراد به آنها رجوع نکنند بلکه همین مورد باعث جذب مخاطب نیز شده است. به صورت کلی توصیه می شود تا در هر سنی که هستید و قصد دارید رشته آرایشگری را دنبال نمایید، علاقه و پشتکار لازم را در خود تقویت نمایید.

در حال حاضر بسیاری از افراد جوان هستند که با یادگیری مهارت های روز توانسته اند به جایگاه خوبی نیز دست یابند لذا همه چیز به خود شما وابسته است. سن مناسب برای آرایشگر شدن در کشورهای مختلف

جمع بندی: 

با مطالعه این مقاله بررسی نمودیم که برای پاسخ به این سوال که سن مناسب برای آرایشگر شدن چه سنی است، لازم است جوانب متفاوت را در نظر گرفت،

از یک سو هر اندازه که سن شخص پایین تر باشد، توان و انرژی بیشتر برای یاد گرفتن دارد، خلاقیت و ایده های بیشتر برای بروز دارد و می تواند توان بدنی بیشتری را در حین فعالیت از خود نشان دهد. اما در مقابل افرادی که دارای سن بیشتر هستند، به واسطه سن خود دانش و تجربه بیشتری دارند و راحت تر می توانند سبک های مختلف را با هم ادغام نمایند زیرا آشنایی بیشتری با آنها دارند.

از همین رو آرایشگری یک شغل است که سن کم اولویت ترین فاکتور در آن می باشد.

 https://www.hji.co.uk/apprentices/start-career-hair-age/

https://behindthechair.com/articles/how-old-is-too-old-to-get-a-cosmetology-license/

5/5 - (3 امتیاز)