رنگساژ
۰۱
خرداد

5نکته مهم در رنگساژ مو

رنگساژ مو که امروزه به وفور استفاده می شود یک روش ترمیمی موهای رنگ شده است. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که موهای خود را رنگ و دکلره می نمایید، اما پس از مدتی، موهای شما دیگر شفافیت و زیبایی روزهای اول را ندارد. حتی در برخی از موارد مشاهده می شود که موهای فرد به زردی رفته و بسیار کدر می شود. در این موارد عموما توصیه می گردد تا از رنگساژ استفاده نمود تا رنگ مو احیا شود. بدترین بخش قضیه آن است که گروهی از افراد به دلیل عدم آگاهی اقدام به رنگ نمودن موهای خود در این وضعیت می نمایند که این موضوع به موها آسیب زیادی وارد می نماید.

دوره های آموزش رنگ مو 

اگر بخواهیم توضیح درستی در خصوص رنگساژ ارائه دهیم باید بیان نماییم که رنگساژ یک رنگ مو ضعیف است به عبارت دیگر رنگ موهایی که با آب مخلوط شده است و قدرت روز اول را ندارد. عموما رنگساژ ها دارای انواع متفاوتی هستند و با توجه به شرایط موها از نوع خاصی نیز استفاده می شود. انواع رنگساژ مو را می توان به رنگساژ با شامپو، با واریاسیون یا با رنگ مو  تقسیم نمود. در ادامه در مورد هر کدام از این موارد توضیحات کافی ارائه می شود. جالب است بدانید که در زمان رنگ نمودن موها، رنگ موهای غلیظ با نسبت حدود 40 به 60 با اکسیدان مخلوط می شود اما رنگساژ ها نیاز به این مورد ندارند و از همین رو کمترین آسیب را به موها وارد می نمایند.

رنگساژ نمودن موها با واریاسیون
رنگساژ نمودن موها با واریاسیون

چرا باید از رنگساژ ها استفاده نمود؟

نمی توان منکر این موضوع شد که رنگ کردن های مداوم موها و دکلره نمودن آنان می تواند باعث آسیب زیاد به مو شود. از همین رو عموما توصیه می گردد برای افرادی که دوست دارند زیبا به نظر برسند اما موهای آنان درخشندگی خود را از دست داده است، از رنگساژها استفاده نمود. این موارد دارای انواع متفاوتی هستند. اما به صورت کلی می توان در سه دسته دائم، نیمه دائم و موقت آنها را رده بندی نمود.

بهترین رنگ موهای سال 1400

–         رنگساژهای موقت:

این موارد همانگونه که از نام آنها نیز مشخص است، موقتی می باشند. به صورت میانگین حدود 1 هفته بر روی موهای شما باقی خواهند ماند. در بازار می توان آنها را با صورت شامپو، ژل و مواردی از این قبیل خریداری نمود. برای استفاده از آنان نیز باید دقت داشته باشید که می توانید ابتدا بخشی را بر روی موهای خود زده و سپس اقدام به پخش نمودن آن با شانه نمایید. این نمونه ها دارای آبرسان و مرطوب کننده نیز می باشند لذا می توان انتظار داشت که شادابی و طراوت را مجدد به موها بازگردانند.

–         رنگساژهای نیمه دائم:

یه نسبت مدل قبل، این گروه دارای دوام بیشتری می باشند. چنانچه مراقبت ها و نکات کلیدی به درستی رعایت شوند، می توان انتظار داشت که حدود 3 هفته بر روی موها باقی بمانند. برای اینکه اثر این گروه بیشتر باشد و راحت تر بر روی موها بنشیند، پیشنهاد می شود که ابتدا موها را کمی مرطوب نمایید. موارد نیمه دائم را می توانید به صورت رنگدانه های ژله ای در بازار مشاهده نمایید. شما شخصا خواهید توانست تا مقداری از آنها را با توجه به حجم موهای خود با واریاسیون و اکسیدان 3 تا 6 درصد مخلوط کرده و بر روی موهای خود پخش نمایید. در انتها نیز پس از 10 دقیقه قادر خواهید بود تا موهای خود را آبکشی نمایید.

21 مدل موی کوتاه مردانه 

–         رنگساژ های دائم:

در انواع دائم می توان انتظار داشت که قدرت بیشتری از درخشندگی را بر روی موها مشاهده کرد. از همین رو لازم است تا آن را با توجه به رنگ مو خود و دکلره ای که قبلا بر روی موها پیاده سازی شده است، با واریاسیون و اکسیدان 3 الی 6 درصد مخلوط نمود. این مورد نیز بر روی موهای مرطوب بهترین جواب را می دهد. همچنین بهتر است تا پس از 15 دقیقه که بر روی موها قرار گرفت، اقدام به آبکشی آن نمود.

شستشوی موهای رنگساژ شده
شستشوی موهای رنگساژ شده

رنگساژ نمودن موها با واریاسیون:

اگر قصد دارید تا موهای خود را شخصا ترمیم نمایید، می توانید از واریاسیون استفاده نمایید. واریاسیون در واقع همان رنگ مو است که غلظت بیشتری دارد. البته باید بیان داشت که نسبت به رنگ نمودن موها، این روش دوام کمتری دارد اما به همان اندازه نیز آسیب کمتری به موهای شما وارد می نماید. یکی از مزایایی که این روش دارد، ایجاد رنگ های فانتزی و همچنین از بین بردن تارهای قرمز و زرد در بین موهای رنگ شده است. برای اینکه شما بتوانید موهای خود را شخصا احیا و ترمیم نمایید، لازم است تا با توجه به حجم و موهای خود از محلول رنگساژ استفاده نمایید. از لحاظ ترکیب موارد نیز در نظر داشته باشید که به ازای هر تیوب محلول رنگساژ حدود 80 سی سی اکسیدان و 80 سی سی آب نیاز است. توجه داشته باشید برای اینکه کمترین آسیب به موها وارد شود، بهتر است از اکسیدان 1 تا 6 درصد استفاده نمایید. برای موهایی که دارای تارهای زرد و قرمز می باشند، استفاده از واریاسیون الزامی است. البته اگر که قصد دارید، حرفه ای تر عمل نمایید، پیشنهاد می شود که در حد چند قطره، به آن شامپو نیز اضافه نمایید. با این کار موهای شما نرم تر می شود و آسیب کمتری نیز به آن وارد می گردد.

شستشوی موهای رنگساژ شده:

همواره باید در نظر داشته باشید که برای اینکه تاثیرات رنگساژ را بهتر مشاهده نمایید، لازم است تا برای شستشوی روزانه از شامپوهای مخصوص رنگ بهره ببرید. همچنین استفاده منظم از ماسک مو می تواند باعث شادابی موهای شما شود. در نظر داشته باشید که استفاده از روغن نارگیل، روغن بادام زمینه و سایر روغن های طبیعی جهت حفظ شادابی موها بسیار مهم می باشند.

رنگساژ نمودن مو
رنگساژ نمودن مو

جمع بندی:

همان گونه که در بالا توضیح داده شد، برای اینکه موهای شما تحت رنگ کردن های متفاوت آسیب نبیند و بتوان هرگونه رنگ فانتزی را بر روی آن پیاده سازی نمود، پیشنهاد می شود تا از رنگساژ استفاده نمایید. این موارد با قیمت های مقرون به صرفه تر و البته آسیب های کمتر در بازار یافت می شوند. اگر در خصوص پایه رنگ موهای خود و فرمول ترکیب رنگ ها آگاهی داشته باشید، شخصا قادر می باشید تا این مورد را بر روی موهای خود پیاده سازی نمایید.

 https://dchlorin8.com/collections/for-colored-hair

https://www.instructables.com/Hair-Dye-Science/

https://www.mcgill.ca/oss/article/you-asked/where-does-colour-go-when-i-bleach-my-hair

Rate this post