آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه
۱۷
دی

آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه

آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه

برای افرادی که قصد دارند وارد این رشته شوند همانند یک راهنما عمل می کند که می تواند به آنان مسیر درست را نشان دهد. در آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه افراد آموزش خود را با یادگیری اصول آرایشگری همچون شناخت ابزار آغاز می نمایند و تا انواع فوت و فن های حرفه ای همچون چهره پردازی ادامه خواهند داد. اما ممکن است که این سوال به وجود آید برای آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه از چه طریقی می توان اقدام نمود؟

آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه
آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه

برای این سوال سه پاسخ اساسی وجود دارد:

 • شما می توانید آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه را در مراکز آرایش مردانه و به صورت تجربی فرا بگیرید. این پروسه بسیار زمانبر و برای افرادی که قصد دارند سریعا وارد بازار کار شده و با نکات و تکنیک های روز آشنا شوند، گزینه خوبی نخواهد بود. روش مذکور در گذشته مرسوم بوده و امروزه کاملا منسوخ شده است.
 • از سوی دیگر می توانید  از هنرستان ها آغاز نمایید و سپس تحصیلات آکادمیک خود را در کالج ها و دانشگاه های معتبر ادامه دهید. در این روش برای آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه حدود 3 سال در هنرستان و میانگین 4 سال در دانشگاه ها می بایست تحصیل نمایید. با اتمام این دوره ها، شما دارای مدارک آکادمیک هستید که به کمک آنها امکان ادامه تحصیل در این رشته را خواهید داشت.
 • راه حل سوم برای آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه، یادگیری این فن از طریق دوره های آموزشی است که توسط مراکز مخصوص برگزار می شود. اگر مایل هستید تا در این دوره ها شرکت نمایید لازم است تا به اصالت آموزشگاه، سرفصل های آموزشی، اساتید و … توجه نمایید.
 • آموزش آرایشگری فنی حرفه ای
  آموزش آرایشگری فنی حرفه ای

سرفصل های مهم در آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه:

بسیاری از افرادی که قصد دارند تا دوره های آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه را پشت سر بگذارند هیچ دید ذهنی و برنامه ای برای یادگیری خود ندارند اما باید در نظر داشته باشید که برای طی نمودن صحیح این راه، لازم است تا با سرفصل های زیر آشنا گردید:

 • دوره های عمومی: آشنایی با موها، استایل مو، انواع کوتاهی، آشنایی با ابزارها، ضدعفونی ابزار ها، آشنایی با رنگ ها، اتو کشیدن مو …
 • دوره های تخصصی: نحوه کوتاهی در زوایای مختلف، ژورنال خوانی، آشنایی با تکنیک های پیتاژ، کم حجم کردن مو، آشنایی با اسکراب، بافت مو، آشنایی با کراتینه، ویتامینه کردن مو و …
 • دوره های گریم سینمایی: آشنایی با شخصیت پردازی، نحوه پیر کردن، ایجاد سوختگی، ایجاد جراحت های سطحی، آموزش ایجاد تاول، آموزش گریم معتادی و …
 • دوره های گریم داماد: آشنایی با آناتومی چهره، پاکسازی پوست، چهره شناسی، رفع سیاهی زیر چشم، رفع عیوب چهره، قرینه سازی و …
 • دوره های ترمیم مو: آموزش قالب گیری، نصب پروتز، آموزش ترست بافی و …

برای آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه از کجا باید آغاز نماییم؟

اگر قصد دارید تا آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه را آغاز کنید، لازم است تا از یک آموزشگاه خوب فعالیت خود را آغاز نمایید. در نظر داشته باشید که در این دوره ها تنها قیمت دارای اهمیت نیستند بلکه می بایست به مواردی همچون بروز بودن تجهیزات آموزشگاه، مهارت استادان، سرفصل های هر دوره و … توجه کنید. این مورد بسیار مهم می باشد که شما در حین دوره فرصت تمرین را داشته باشید که بتوانید با چالش ها ها و نواقص خود آشنا شوید.

برای آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه از کجا باید آغاز نماییم؟

مورد دیگری که باید به آن دقت نمایید، دریافت مدرک پس از پایان دوره ها ایت. این مدارک می توانند به عنوان رزومه شما در آینده شغلیتان تاثیر داشته باشند. گاها برخی از دوره ها به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شوند که با ارائه مدارک بین المللی معتبر به اتمام می رسند. این دوره ها می توانند برای بالا بردن سطح دانش شما بسیار مفید باشند.

یکی دیگر از موارد مهم در آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه، یادگیری خدمات جانبی است. به طور مثال در این دوره های آموزشی، فرد باید بتواند امکان ارائه خدمات جانبی همچون ساخت انواع ماسک های طبیعی و شیمیایی، ارائه مدل های فشن، آرایش های مینیمال و … را فراهم آورد.

آرایشگری مردانه
آرایشگری مردانه

جمع بندی:

برای اینکه در دوره های آموزش 0 تا 100 آرایشگری مردانه، بتوانید خوب ظاهر شوید و مهارت لازم را به دست آورید لازم است تا شنونده و بیننده خوبی باشید. این رشته نیاز به ابتکار عمل زیادی دارد لذا اگر بتوانید موارد آموزش دیده را به خوبی با درخواست های مشتریان خود هم سو نموده و احساسات آنها را در نظر بگیرید، قطعا می توانید به پاسخ مناسب نیز برسید.

دقت نمایید که در آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه حتما با اصول آشنا شوید زیرا این رشته جایی برای کپی برداری نیست، افرادی موفق ظاهر می شوند که بتوانند خلاقیت خود را بروز دهند.

منابع:

https://www.lhaa.co.uk/academies/camden

https://www.tafensw.edu.au/courses/hairdressing-and-barbering-courses

5/5 - (30 امتیاز)