آموزش آرایشگری آنلاین زنانه
۲۵
فروردین

آموزش آنلاین آرایشگری زنانه

آموزش آنلاین آرایشگری زنانه

امروزه باعث شده است تا افراد بسیاری بر حسب علاقه و جنبه کسب درآمد به سمت رشته آرایشگری جلب شوند. با توجه به این مورد که بانوان به زیبایی و استایل خود بسیار اهمیت می دهند، لذا امکان کسب شغل و سرمایه از این روش بسیار زیاد است.

آموزش آنلاین آرایشگری زنانه که امروزه توسط اساتید حرفه ای در فضای مجازی مرسوم است، هزینه رفت و آمد را کاهش داده و این امکان را فراهم می آورد تا افراد بر اساس زمان خالی خود بتوانند بر روی این مورد برنامه ریزی نمایند.

تبدیل شدن به یک آرایشگر زنانه ممکن است جز بهترین مسیرهای شغلی برای بانوان باشد زیرا سرگرم کننده است و ساعات کاری آن نیز انعطاف پذیر می باشد. برای اینکه به عنوان یک آرایشگر در منطقه زندگی خود شناخته شوید لازم است تا حتما برنامه ریزی کرده و مسیر درست را انتخاب کنید. در آموزش مجازی آرایشگری زنانه تلاش می شود تا تمام تمهیدات و مسیر شغلی افراد تازه کار به وضوح بیان شود.

در آموزش آنلاین آرایشگری زنانه چه مفاهیمی یاد داده می شود؟

 • پرورش خلاقیت و علاقه:

    برای اینکه به عنوان یک آرایشگر موفق شناخته شوید، واقعاً باید عاشق این کار باشید. شغل آرایشگری می تواند طاقت فرسا بوده و آموزش آن نیز گران باشد اما اگر عاشق کار باشید ارزش آن را خواهید دانست.

اگر عاشق کار با مردم، ابراز خلاقیت و توجه به جزئیات هستید، حرفه آرایشگری برای شما مناسب باشد. از همین رو در آموزش مجازی ارایشگری در گام اول می بایست این خلاقیت سنجیده شود و راهکار های پرورش آن عنوان گردد. توجه به جزئیات، الگو گرفتن، ترکیب تکنیک ها تنها برخی از مواردی هستند که در آموزش آنلاین آرایشگری زنانه شرح داده می شوند.

در آموزش آنلاین آرایشگری زنانه چه مفاهیمی یاد داده می شود؟
در آموزش آنلاین آرایشگری زنانه چه مفاهیمی یاد داده می شود؟
 • ارتباط با مردم:

   مورد بعدی که در آموزش آنلاین آرایشگری زنانه به آن پرداخته می شود، روش ارتباط با مشتری است. برای حفظ مشتری باید فرد بسیار با شخصیتی باشید. بسیاری از افراد هر از چند گاهی به همان آرایشگر خود مجدد مراجعه می نمایند. زیرا غیر از اینکه لذت می برند مرتب شوند، از گفتگو با او خرسند می گردند. اگر بتوانید تجربه مشتری خود را بسیار لذت بخش کنید، احتمالاً بازخورد خوبی دریافت خواهید کرد. اگر از صحبت با مردم لذت نمی برید یا خیلی راحت نیستید، این حرفه ممکن است برای شما مناسب نباشد.

   

 • انتقاد پذیر بودن

   در آرایشگری باید بیاموزید که چگونه در برابر انتقادها رفتار کنید. قطعا همه مشتریان شما از مدل موهای خود راضی نخواهند بود. برای اینکه به عنوان یک آرایشگر موفق شناخته شوید ، باید بتوانید با مشتریان ناراضی به خوبی برخورد کنید، از اشتباهات خود درس بگیرید و انتقادات را قبول کرده و آنها را اصلاح نمایید.

   

 • آمادگی جسمی

   یکی از موارد دیگر که در آموزش مجازی آرایشگری زنانه به آن توجه می شود، راهکار های جلوگیری از فرسایش جسمی است. آرایشگران بیشتر روزهای کاری خود را روی پاهای خود می گذرانند که این امر می تواند بر بدن آسیب وارد کند. اگر از ناحیه کمر یا زانو مشکل دارید و ایستادن برای مدت طولانی برای شما دشوار است، برای انتخاب این شغل تجدید نظر کنید.

 • دوره های آرایشگری

دوره های آموزش مجازی آرایشگری زنانه را تا انتها تمام کنید. در اکثر کشورها، مدرک معتبر برای تبدیل شدن به آرایشگر مورد نیاز است لذا باید دوره هایی را انتخاب نمایید که پس از اتمام آنها مدارک معتبر ارائه شود

دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه
دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه

به صورت کلی توصیه می شود تا این مورد را به صورت آکادمیک پیگیری نموده و در درجات بعدی دوره های تخصصی را پشت سر بگذارید. این دوره ها چنانچه به صورت آنلاین باشند، قابلیت تمرکز  و بازدهی بیشتر دارند.

 • اطلاع از آخرین متد ها

یکی از مزیت های دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه این مورد است که با آخرین متد های زیبایی شناسی و تکنیک های ارایشگری ارائه می شوند. اما این مورد همواره در کلاس ها بیان می شود که باید در آخرین سمینارها، رویداد ها و اخبار مربوط به دنیای آرایشگری شرکت نمود تا اطلاعات آپدیت شوند. اگر در دوره های سمیناری شرکت نموده اید، می بایست حتما گواهینامه مربوطه را نیز دریافت نمایید.

 • دوران کارآموزی:

 بسیاری از هنرجویان، پس از آنکه دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه را به اتمام می رسانند، تصور می نمایند که آماده ورود به بازار کار هستند اما باید در نظر داشت که کارآموزی نیز در چند سالن یک گزینه آموزشی خوب است. این گزینه بسیار مقرون به صرفه برای تکمیل آموزش های لازم است و به شما این امکان را می دهد که بلافاصله با یک آرایشگر حرفه ای در زمینه کار خود آشنا شوید. شما می توانید با توجه به برنامه های خود به صورت نیمه وقت یا تمام وقت در سالن های زیبایی فعالیت نمایید.

ویژگی های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه

در دوره آموزش آنلاین آرایشگری زنانه قبل از اینکه به کار با مشتری واقعی بپردازند، آموزش خود را با کار بر روی مانکن ها آغاز خواهند نمود. لذا لازم است تا یک مانکن در منزل برای خود تهیه کرده و تکنیک ها را بر روی آن پیاده سازی کنید. شما می توانید علاوه بر یادگیری نحوه کوتاه کردن، رنگ آمیزی و حالت دادن به موها، آشنایی با آناتومی صورت و موارد مرتبط با آن را نیز بیاموزید.

 • ویژگی های آموزش آنلاین آرایشگری زنانهv
  ویژگی های آموزش آنلاین آرایشگری زنانهvویژگی های آموزش آنلاین آرایشگری زنانهv

از برگزار کننده دوره های خود مجوز بگیرید. پس از اتمام برنامه خود، از شما خواسته می شود که مجوز لوازم آرایشی یا آرایشگری را ارائه نمایید تا اجازه باز کردن سالن داده شود. روش های صدور مجوز در هر کشور منحصر به فرد است  اما شما معمولاً باید یک آزمون کتبی و یک آزمون عملی را پشت سر بگذارید تا نشان دهید که تئوری های مدل سازی را درک می کنید و توانایی اجرای آنها را دارید.

 • اطلاعات خود را بروز نمایید:

بسیاری از افراد تصور می نمایند که دوره های آرایشگری تنها مختص به افراد تازه کار است اما افراد حرفه ای نیز برای فعالیت های خود نیاز به دوره های آموزش آنلاین آرایشگری دارند تا مهارت خود را بروز نموده و مدرک مربوطه را دریافت کنند. بیشتر مجوزها باید هر چند سال تمدید شوند. بسته به کشور خود، برای تمدید مجوز ممکن است نیاز به گذراندن دوره های آموزش مداوم داشته باشید.

مزایای آموزش آنلاین آرایشگری زنانه
مزایای آموزش آنلاین آرایشگری زنانه

حتی اگر نیازی به گذراندن دوره های آموزش مداوم نباشد، ایده خوبی است که به صورت دوره ای مهارت خود را محک زده و تکمیل نمایید.. روندها همیشه در حال تغییر هستند، بنابراین برای شما مهم خواهد بود که از جدیدترین تکنیک ها و سبک ها مطلع شوید.

 • شرکت در دوره های پیشرفته:

دوره های آموزش آنلاین آرایشگری در دو دسته مبتدی و پیشرفته برگزار می شود. پس از گذراندن دوره های ابتدایی می بایست حتما در دوره های پیشرفته شرکت کرده و اقدام به دریافت گواهینامه های پیشرفته نمایید تا اینکه در بازار کار برجسته شوید و درآمد بیشتری کسب کنید.

بدست آوردن شغل از طریق دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه:

پس از آنکه این دوره های مجازی را پشت سر گذاشتید، می توانید اقدام به کاریابی نمایید. شما باید رزومه خود را بنویسید و در آن به توانایی ها و دوره های خود اشاره نمایید. هنگام ثبت نام در مشاغل آنلاین، باید رزومه و نامه ای را ارائه دهید که جزئیات تجربه، آموزش و علایق شما در آن وجود داشته باشد. فراموش نکنید که هر تجربه ای را که با مشتری داشته اید، ذکر نمایید. حتی اگر در سالن های زیبایی کار نمی کردید، تجربه ارائه خدمات به مشتری یک امتیاز مثبت است.

آموزش آنلاین آرایشگری زنانه در منزل
آموزش آنلاین آرایشگری زنانه در منزل

پس از اتمام دوره های آموزشی آنلاین، باید نمونه کارهای خود را جمع آوری نمایید. شما باید مهارت های خود را به کارفرمایان بالقوه نشان دهید، بنابراین داشتن نمونه کارهایی از شما بسیار مهم است. قبل و بعد از میکاپ و خدمات از مشتری عکس بگیرید و بهترین کار خود را در کارنامه خود بگنجانید. نمونه کارها باید نقاط قوت شما را نشان دهند، اما از سوی دیگر باید قابلیت کاربردی بودن شما را نیز به نمایش بگذارند. سعی کنید نمونه های متنوعی از برش ها و سبک ها را نشان دهید.

چگونه می توان از دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه برای پیشرفت استفاده کرد؟

البته توجه داشته باشید که قبل از گرفتن عکس از مشتریان خود رضایت بگیرید و برای آنها توضیح دهید که از تصاویر برای چه چیزی استفاده خواهید کرد. داشتن نمونه کارهای آنلاین توصیه می شود زیرا هر زمان که درخواست خود را بصورت آنلاین ارسال می کنید، می توانید به سادگی پیوندی به آن اضافه نمایید که امکان دسترسی به شما وجود داشته باشد. بروز نمودن نمونه کارها، از دیگر اقداماتی است که برای یافتن کار، توجه به آن الزامی می باشد.

چگونه می توان از دوره های آموزش آنلاین برای پیشرفت استفاده کرد؟

در این دوره ها شما با خدمات ارائه شده توسط آرایشگرها، تخصص های لازم و نحوه بازاریابی آشنا خواهید شد.لذا می توانید در این دوره ها در مورد خدمات شغلی سوال کنید. از برند های خوب لوازم آرایشی و بهداشتی اطلاع کسب کنید و جدیدترین تکنیک ها را بیاموزید. شما از طریق این دوره ها مدارک معتبر دریافت می نمایید که به رشد و برجسته شدن شما کمک می کند.

آیا پس از دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه می توان اقدام به افتتاح سالن نمود؟
آیا پس از دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه می توان اقدام به افتتاح سالن نمود؟

دوره های آنلاین یک مزیت اصلی دارند و آن هم برنامه ریزی بر اساس تایم آزاد می باشد. شما می توانید هر زمان که تمرکز بیشتری داشتید در این کلاس ها شرکت نمایید و آموزه ها را بارها و بارها تکرار نمایید. معمولا در این کلاس ها عوامل حواس پرتی کمتری وجود دارد.

اوایل دوره ممکن است کمی دچار ترس شده و روش یادگیری برای شما استرس زا باشد، اما باید سعی کنید در ادامه بیشترین لذت را از کلاس ها ببرید. اگر عاشق رنگ آمیزی مو هستید می بایست دانش خود را در حوزه مو افزایش داده و با تمام رنگ ها و متد های رنگ آمیزی آشنا شوید. دوره های مجازی تنها سرنخ را به شما ارائه می دهند لذا لازم است تا خود شخصا آن را دنبال نمایید.

یکی از روش هایی که به شما در آینده کاری کمک می کند، کار به عنوان فریلنسر است. اگر نمی توانید موقعیتی را در سالن های زیبایی به عنوان کارآموز بیابید یا اگر به دنبال آزادی در کار خود هستید، می توانید غرفه یا سوئیت را در یک سالن اجاره کنید.

در این سناریو، شما اساساً برای خودتان کار خواهید کرد. وقتی یک صندلی را در یک سالن اجاره کنید، برای استفاده از فضا هزینه ای را به سالن پرداخت خواهید کرد. شما مسئول تهیه ابزارهای خود، بازاریابی، ارائه خدمات و برنامه ریزی قرارها خواهید بود. قبل از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که کاملاً شرایط توافق نامه را درک کرده اید.

آیا پس از دوره های آموزش مجازی آرایشگری زنانه می توان اقدام به افتتاح سالن نمود؟

بی شک اگر شخصی عاشق این هنر باشد و دوره های فوق را با موفقیت پشت سر بگذارد، قادر خواهد بود تا سالن شخصی خود را افتتاح نماید. در نظر داشته باشید که برای کسب اعتماد به نفس بیشتر لازم است تا سالن خود را باز کنید. افتتاح سالن به دانش و تخصص کافی نیاز دارد لذا زمانی اقدام به این کار نمایید که از خود اطمینان کافی را داشته باشید.

باید ها و نباید ها در آموزش آنلاین آرایشگری زنانه
باید ها و نباید ها در آموزش آنلاین آرایشگری زنانه

 

اگر سالن شخصی خود را باز کنید، مسئولیت هایی بیشتر از حالت دادن به مو بر عهده شما خواهد بود. شما باید با مدیریت کارمندان، نگهداری سالن خود و بازاریابی از آشنا باشید تا بتوانید پیشرفت کنید. بنابراین مطمئن شوید که برای نقش خود به عنوان یک صاحب تجارت آماده هستید.

جمع بندی:

دوره های آموزش آنلاین آرایشگری زنانه می توانند از چندین جهت برای افراد مفید باشند. این دوره ها در ابتدای کار خلاقیت افراد را پرورش داده و روش های پیشرفت را به آنان نشان می دهد. در ادامه شما خواهید توانست تا از طریق این دوره ها تکنیک و مهارت لازم را به دست آورده و خدمات آرایشگری پرمخاطب را فرا بگیرید.

البته در این مرحله بسیار مهم است که دوره هایی را برگزینید که توسط اساتید مجرب و کاربلد ارائه می شوند. پس از آن برای آغاز شغل، نیاز خواهید داشت تا مجوزها و مدارک معتبر را پشت سر بگذارید لذا در آزمون های عملی و تئوری می بایست شرکت نمایید. در انتها شما دو راهکار خواهید داشت. یا به صورت منفعل سالن زیبایی  خود را افتتاح می نمایید که این مورد نیاز به سرمایه دارد یا به صورت درصدی در سایر سالن های زیبایی فعالیت خود را آغاز می نمایید.

منابع:https://www.wikihow.com/Be-a-Hairdresserhttps://www.wikihow.com/Become-a-Hair-Stylist 

4.9/5 - (18 امتیاز)