آموزش آرایشگری درجه 2
۱۹
مرداد

آموزش آرایشگری مردانه مبتدی

آموزش آرایشگری مردانه مبتدی برای هر شخصی که به هنر آرایشگری علاقه داشته باشد، مفید است. در این آموزش ها برای افرادی که تا به امروز آرایشگری ننموده اند تکنیک ها و روش هایی به جهت اصلاح  و پیرایش آقایان توضیح داده خواهد شد.  برای افرادی که قصد دارند وارد این حوزه شوند می تواند چشم انداز خوبی از آینده موفق داشته باشد.

متاسفانه در ایران هنر آرایشگری مخصوصا در حوزه مردانه نتوانسته است که خود را با جهان بروز نماید. امروزه صنعت مد و فشن دارای پیشرفت عظیمی بوده و دارای فیلد های متفاوتی است اما گاها در آرایشگاه های مردانه سنتی، تنها به کوتاه نمودن مو و اصلاح ریش بسنده می شود. در این مقاله در خصوص آموزش آرایشگری مردانه مبتدی که می توان زمینه ساز ورود حرفه ای به حیطه آرایشگری مردانه باشد، توضیحاتی ارائه می شود.

آموزش آرایشگری مردانه مبتدی در ایران:

امروزه موسسات خصوصی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای اقدام به برگزاری می نمایند. در این دوره ها تلاش می شود تا حداقل اطلاعات لازم به همراه تکنیک های مربوطه به جهت فراگیری این هنر شرح داده شود. لذا تلاش بر این است تا در دوره آموزش آرایشگری مردانه مبتدی به موارد زیر پرداخته شود:

 • نحوه برخورد با مشتری
 • کوتاه نمودن مو
 • شناخت انواع مو و پوست
 • نحوه ضد عفونی وسایل
 • ارائه مشاوره
 • اصلاح صورت
 • و …

باید در نظر داشت که در آرایشگری مواردی همچون نور کافی، آشنایی با اصول رنگ ها،شناسایی ابزار کار و نحوه فعالیت با آنها بسیار مهم است و برای مبتدیان آموزش این تکنیک ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

در دوره های مبتدی تلاش می شود تا تمرکز بر روی کوتاهی مو باشد لذا انواع کوتاهی ها، نحوه کوتاهی با تیغ، قیچی، ماشین اصلاح و .. آموزش داده می شود. معمولا اصلاح مو در این دوره به دو بخش اصلاح مو کودکان و اصلاح مو بزرگسالان تقسیم می شودو تکنیک های هر مورد به صورت جداگانه آموزش داده خواهد شد.

آنچه که آموزش آرایشگری مردانه مبتدی را بسیار تاثیر گذار می نماید، این مهم است که ریزترین جزئیات و تکنیک ها به صورت شفاف عنوان شود. در این آموزش ها، هنر آموزان لازم است تا امکان تمرین و روبرو شدن با چالش ها را داشته باشند. لذا آموزش گام و گام و آهسته از ارزش بسیاری برخوردار است.

آموزش آرایشگری مردانه مبتدی

باید عنوان نمود که بحث آرایشگری مردانه بسیار گسترده است این مورد شامل موارد زیر خواهد بود:

 • مهارت های ترمیم مو
 • مهارت رنگ مو
 • مهارت چهره پردازی و گریم
 • مهارت متعادل سازی
 • مهارت اصلاح مو
 • مهارت اصلاح ریش و سبیل
 • مهارت شناخت مو و صورت

چرا نیاز است تا آموزش آرایشگری مردانه مبتدی را پشت سر بگذاریم؟

 در پاسخ به این سوال باید عنوان نمود که امروزه با توجه به گسترش ارتباطات و شبکه های مجازی امکان تبادل ایده، خبر و … بسیار است. بسیاری از مردم با مشاهده تصاویر افراد برجسته و آشنایی با مد روز ترجیح می دهند تا آنها را الگو خود قرار دهند.

در این شرایط طبیعتا روش های قدیمی و سنتی نمی تواند پاسخگو باشد و لازم است تا تکنیک ها و استراتژی های روز با توجه به درخواست مشتریان بکار گرفته شود. آموزش آرایشگری مردانه مبتدی باعث می شود تا علاقه مندان این رشته به صورت حرفه ای تر فعالیت خود را آغاز نمایند و از همان ابتدا با چالش ها و موارد مهم در آن آشنا شوند.

البته گفتنی است که دوره های مذکور نمی تواند پاسخگوی همه نیازهای آرایشگری باشد اما می تواند راه آینده را روشن سازد البته خیلی از افراد با فراگیری  می توانند کسب و کار خود را به صورت ابتدایی آغاز نمایند و سپس این مورد را گسترش دهند. آموزش آرایشگری مردانه مبتدی امروزه به صورت حضوری در مراکز دولتی وابسته به سازمان فنی و حرفه ای یا به صورت خصوصی ممکن است اما در فضای اینترنت نیز هزاران ساعت فیلم رایگان موجود می باشد که برای افزایش مهارت می توان از آنها استفاده نمود.

برای آموزش آرایشگری مردانه مبتدی باید در نظر داشته باشید که لازم است فعالیت خود را به صورت پایه ای و درست آغاز نمایید لذا انتخاب استاد خوب و با مهارت که تمام موارد را عنوان نموده و به تکنیک های روز آگاه باشد، بسیار مهم است.

منابع:

https://www.lhaa.co.uk/blog/barber-courses-for-beginners

https://www.iveracademy.co.uk/courses/haircutting-and-barbering/

5/5 - (27 امتیاز)