۳۱
مرداد

آموزش آرایشگری مردانه در منزل

آموزش آرایشگری مردانه در منزل برای بسیاری از افراد که به نظافت و تمیزی خود اهمیت می دهند و همچنین زمان زیاد برای منتظر ماندن در آرایشگاه ها را ندارند بسیار مفید است. با فرا گرفتن تکنیک های آموزش آرایشگری مردانه در منزل، از یک سو در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می شود و از سوی دیگر همیشه ظاهری مرتب و آراسته خواهید داشت.

در این مقاله تلاش شده است تا در خصوص آموزش آرایشگری مردانه در منزل و تکنیک های آن اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده شود.

تکنیک های آموزش آرایشگری مردانه در منزل:

آموزش آرایشگری مردانه در منزل به نکات  و روش هایی می پردازد که طی آن شما می توانید مو خود را با کمترین امکانات کوتاه نمایید. برای این مورد لازم است تا مراحل زیر را یاد بگیرید.

  • آماده سازی موها

در اولین گام لازم است تا مدل مو های خود را انتخاب کنید. تعیین نمایید که خط ریش شما به چه نحوی می خواهد باشد. در همین راستا لازم است تا قیچی خوبی برای پیرایش خود استفاده کنید. لذا پیشنهاد می شود برای آموزش آرایشگری مردانه در منزل از قیچی های نازک و نوک دار بهره ببرید.  این نوع قیچی برای مو ها گزینه خوبی هستند اما برای پیرایش سبیل، دم خط و … پیشنهاد می شود تا از قیچی کوچک وکوتاه تر استفاده کنید.

برای آنکه در پیاده سازی تکنیک های آرایشگری مردانه بتوانید موهای خود را بهتر حالت دهید لازم است تا یک شانه خوب داشته باشید. هر اندازه دندانه های شانه شما ریزتر باشند، بهتر می توان زوایای مختلف را با آن اصلاح کرد. برای کوتاه کردن مو لازم است تا حتما موها مرطوب باشد. لذا از یک اسپری آب استفاده کنید.

تکنیک آموزش آرایشگری مردانه در منزل

برای اینکه بتوانید با استفاده از روش های آموزش آرایشگری مردانه در منزل، موهای خود را کوتاه کنید لازم است تا به موهای خود احاطه کامل داشته باشید لذا با فاصله کمی از آینه به گونه ای بایستید که به آن تسلط کافی داشته باشید. سپس موهای خود را دسته بندی کنید. برای این کار از لبیه یک گوش به صورت ردیفی موها را دسته کنید تا به لبه گوش دیگر برسید.

  • نحوه کوتاه کردن مو در آموزش آرایشگری مردانه در منزل

در اطراف گوش موهای خود را ابتدا به سمت جلو شانه کرده و سپس به وسیله انگشت اشاره و انگشت وسط به بالا بکشید. در این وضعیت تا هر میزان که مایل هستید می توانید موها را کوتاه نمایید.در نظر داشته باشید که قیچی شما می بایست بر موها عمود باشد.

هر چه به اواسط سر نزدیک می شوید لازم است تا موها را با دست به سمت بالا کشیده و عملیات کوتاهی را انجام دهید. یکی از اصول مهم در آموزش آرایشگری مردانه در منزل، این است که هر چند مدت یکبار نتیجه کار خود را در آینه بررسی کرده و اگر نیاز به رفع نقص داشت، ایرادات را برطرف کنید.

موهای بالای سر به صورت معمول باید 3 الی 4 سانتی متر بلندی داشته باشند لذا از کوتاه کردن بیشتر آن بپرهیزید. در  سخت ترین مرحله کوتاه کردن موهای پشت سر است که دید کافی بر روی آن ندارید. آینده دوم شما باید به گونه ای باشد که شما بر قسمت عقبی سر احاطه داشته باشید.

برای پشت سر بهتر است موها را با انگشتان خود گرفته و به سمت بالا بکشید، در گام دوم می توانید با حرکات اریب قیچی کوتاهی را تا جایی که متناسب با سایر بخش ها شود ادامه دهید.

             روش زدن خط گردن

بسیاری از آرایشگر ها برای آنکه خط قیچی را از بین ببرند از یم کوزر برای یک دست نمودن کوتاهیی استفاده می کنند. در آموزش آرایشگری مردانه  نیز می توانید از یک موزر با صورت عمودی از پایین به بالا استفاده کنید تا حالت سایه در موها ایجاد شود.

اصول آموزش آرایشگری مردانه در منزل

در گام آخر برای میزان نمودن خط ریش اگر که به خط ریش کوتاه علاقه مند هستید می توانید از استخوان گونه برای میزان نمودن آن استفاده کنید. برای خط ریشه های بلند استفاده از یک تیغ یا ماشین ریش تراش برای تمیزی کار بسیار مهم می باشد.

به صورت کلی آموزش آرایشگری مردانه در منزل دارای یک سری اصولی است که تنها با تمرین بسیار به دست خواهد آمد لذا امید است که با تکنیک های بالا بتوانید بهترین اصلاح را داشته باشید.

4.6/5 - (8 امتیاز)