آرایشگری فنی و حرفه ای
۱۷
شهریور

آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای

آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای که امروز علاقه مندان زیادی نیز دارد، به دوره های متفاوتی تقسیم می شود. در این دوره ها انواع کوتاهی، گریم، مراقبت های پوست و … آموزش داده می شود و معمولا با ارائه دیپلم رسمی این سازمان همراه است.

پس از به اتمام رسیدن این دوره ها و دریافت دیپلم مربوطه شخص می تواند اقدام به اشتغال زایی نماید. برای آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای لازم است تا شما یک آموزشگاه معتبر انتخاب نمایید تا ضمن آموزش تمام سرفصل های مهم و ضروری، تکنیک ها مهم و بروز را آموزش دهد تا بتوانید پاسخگوی تمام افراد باشد.

در دوره های آموزش آرایشگری هر اندازه تجربه و دانش استاد بیشتر باشد، وی می تواند بهترین آموزش را ارائه دهد. توجه نمایید که آشنایی با مدل های روز، وسایل آرایشگری جدید و برنامه ریزی مدون از جمله مواردی است که قبل از آغاز باید در مورد آن تحقیق نمایید.

خدمات آرایشگری
خدمات آرایشگری

فهرست مطالب

مواردی که در آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای به آن پرداخته می شود:–    

خدمات مو
خدمات مو یکی از پرکاربردترین مواردی است که در دوره های آموزش آرایشگری قطعا بسیار از سایر موارد با آن روبرو می شوید. در این دوره تلاش می شود تا تمام نکات و تکنیک های کوتاهی مو، شینیون مو، رنگ و مش، صاف کردن مو، بافت مو و مدل موهای عروس آموزش داده شود.      
گریم و میکاپ
دوره بعدی مربوط به آرایش و میکاپ می باشد. در این دوره آرایش عروس، کودکان و بزرگسالان قرار دارد که علاقه مندان زیادی نیز به خود جلب می نمایند. در این دوره تمام اصول مربوط به گریم، در نظر گرفتن هندسه صورت، پوشاندن عیب ها و مواردی از این قبیل آموزش داده می شوند.
آموزش میکاپ فنی و حرفه ای
آموزش میکاپ فنی و حرفه ای

آموزش میکاپ عروس، گریم کودک،خودآرایی و چگونگی پیرایش جز سرفصل های آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای در این دسته می باشند.

خدمات پوست
سومین دسته در آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای مربوط به خدمات پوست خواهد بود. این بخش نیاز به آموزش دقیق دارد. البته به جز آموزش بکارگیری ابزار مناسب و کارآمد نیز بسیار مهم می باشد. خدماتی همچون میکروبلدینگ، پاکسازی پوست، اصلاح ابرو و صورت، تاتو، اپیلاسیون، طراحی حنا و لیفت ابرو در این دسته قرار میگیرند.–        
خدمات ناخن
خدمات ناخن از دیگر دوره های مهم در آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای محسوب می شود.چگونگی تراش ناخن، کاشت، ترمیم و بازسازی جز مواردی است که در این دوره ها آموزش داده می شود. این مورد نیز علاوه بر تکنیک و هارت به وسایل جدید و مناسب نیاز دارد. طراحی ناخن و چگونگی کاشت ناخن دو موردی هستند که این بین طرفداران زیادی دارد.
خدمات ناخن
خدمات ناخن
خدمات اکستنشن:
یکی از دوره های جدید در آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای، خدمات اکستنشن می باشد. در این سری از خدمات از ملزومات طبیعی و غیرطبیعی برای کاشت مژه، مو و … استفاده می شود. این کار برای حجیم نشان دادن مو و ابرو می باشد و دارای علاقه مندان زیادی نیز می باشد. در سرفصل های این دوره، مواردی همچون آموزش اکستنشن مو، آموزش لیفت و لمینت مژه و آموزش اکستنشن مژه قرار دارد.
اکستنشن مو
اکستنشن مو

شخص هنرجو باید بتواند تکنیک ها را با اصولی ترین روش و وسایل درست فرا بگیرد و آنها را پیاده سازی نماید. در همین راستا، شرایطی که هنر جو بتواند موارد آموزشی را تکرار نماید، بسیار مهم است.از سوی دیگر هنرجو باید بتواند تا ایده های ذهنی خود را به خوبی مطرح کرده و پیاده سازی نماید. آنچه که بسیار مهم است، خلاقیت و ابتکار افراد برای خلق نمودن یک ایده جدید است.

جمع بندی:
در این مقاله تلاش شد تا ساختار آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای و دوره های لازم آن توضیح داده شود. در نظر داشته باشید که اگر مایل هستید که دیپلم آرایشگری خود را دریافت کرده و اقدام به اشتغال زایی نمایید لازم است تا با اصول و تکنیک های روز آشنا شوید. در همین راستا کلاس ها و دوره های زیادی هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک نمایند. قبل از انتخاب کلاس لازم است تا از مهارت استاد و فضای آموزشی خود اطمینان حاصل کنید.
5/5 - (4 امتیاز)