آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن
۱۲
آبان

آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن

آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن

امروزه رواج بسیاری داشته و افراد بسیاری نیز از طریق ثبت نام در دوره های آموزش رایگان آرایشگری یا با پرداخت هزینه و حضور در کلاس های غیر رایگان، سعی در شناخت اصول و فراگیری نکات این هنر می نمایند. این بین آرایشگری در بومهن دارای بازار کار خوبی بوده و علاوه بر اینکه این رشته هنری میزبان افراد علاقه مند است، از سوی دیگر می تواند دغدغه افرادی که به دنبال راهی برای کسب درآمد هستند نیز رفع نماید.

امروزه پس از اتمام دوره های آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن، شخص می تواند با شرکت در آزمون های سازمان فنی حرفه ای، اقدام به دریافت مدرک و مجوز لازم برای ورود به به بازارکار شود. لذا بستر خود اشتغال زایی که پس از اتمام دوره آموزش رایگان آرایشگری فراهم است، رغبت افراد را برای یادگیری این هنر بیشتر می نماید.

آموزش آرایشگری درجه 2
آموزش آرایشگری درجه 2

آشنایی با آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن:

به صورت کلی اگر که در دوره های آموزش رایگان آرایشگری شرکت نمایید یا دوره های پولی را را انتخاب نمایید، شما می بایست با دو تاکتیک آرایش و پیرایش آشنا شوید. آرایش به معنای اضافه نمودن و و پیرایش به معنای کم کردن است. البته در دوره های آموزش آرایشگری در بومهن و به صورت کلی در ایران، واژه آرایش برای خانم ها و پیرایش برای آقایان استفاده می شود.

فاکتور هایی که در دوره های آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن برای بخش بانوان و آقایان عنوان می شوند عموما با یکدیگر متفاوت بوده اما در بخش هایی نیز همپوشانی دارند. در آموزش آرایشگری در بومهن مواردی همانند کوتاه نمودن موها، رنگ کردن مو، پاکسازی پوست، طراحی ناخن و مواردی از این قبیل به عنوان سرفصل مطالب آموزش داده می شوند. حال آنکه برای دوره های آموزش رایگان آرایشگری مردانه اصلاح صورت، کوتاه کردن مو، حالت دادن به موها و رنگ آن مهم خواهد بود.

آموزشگاه آرایشگری مردانه
آموزشگاه آرایشگری مردانه
برای آغاز آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن به چه مواردی باید دقت نمود؟

امروزه بسیاری از افراد هستند که پس از  اتمام دوره های آموزش رایگان آرایشگری، وارد بازار کار شده اند اما نتوانستند موقعیت خود را تثبیت نمایند. با بررسی علت ناکامی آنان، می توان به مواردی همچون عدم آشنایی به اصول روز و مهارت پی برد. با این توصیف در زیر برخی از نکات مهم که در دوره های آموزش آرایشگری در بومهن باید به آن دقت شود، عنوان شده اند:

 • برای آغاز دوره های آموزش رایگان آرایشگری یا آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن به صورت کلاس های رسمی و آموزشگاهیی لازم است ابتدا در خصوص سرفصل مطالب آموزش داده شده اطلاعات کامل به دست آورید.
 • استادی که قرار است وظیفه آموزش را بر عهده بگیرد می بایست به متد های روز آشنا بوده و دارای سابقه کافی در حوزه آرایشگری باشد.
 • آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن یا حتی آموزش رایگان آرایشگری می بایست با ارائه گواهینامه معتبر به اتمام برسد تا امکان ارائه به مراکز مربوطه جهت دریافت جواز کسب و کار وجود داشته باشد.
 • مواد کاربردی در دوره های آموزش آرایشگری در بومهن می بایست همگی از برند ها و اجناس معتبر باشند.
 • باید در نظر داشته باشید که دوره های آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن دارای زیر رشته های مختلفی است لذا اگر قصد دارید تا در رشته خاصی تنها مهارت کامل را به دست آورید، بهتر است بر اساس سلیقه و علایق خود یک رشته مناسب انتخاب نمایید.
 • بعضا افراد برای آموزش آرایشگری در بومهن زمان لازم برای فراگیری را ندارند که در این شرایط یک آموزشگاه خوب می بایست شرایط را برای برگزاری کلاس ها به صورت فشرده و تک نفره فراهم آورد.
سرفصل های مهم برای دوره های آموزش آرایشگری در بومهن:

با توجه به میزان درخواست هایی که برای شرکت در دوره های آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن ثبت می شود، و با در نظر گرفتن رشته هایی که بازار کار خوبی دارند، لذا سرفصل های زیر به عنوان سرفصل های اساسی و پایه ای در نظر گرفته می شود:

برای آغاز آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن به چه مواردی باید دقت نمود

 • آموزش های مقدماتی شامل آشنایی با مواد اولیه، لوازم آرایشگری
 • آموزش مربوطه جهت شناخت انواع پوست ها و ویژگی های هر کدام
 • آموزش شناخت انواع موها و ویژگی های هر کدام
 • آموزش انواع کوتاهی های روز
 • آموزش شینیون، صافی، فر و …
 • آموزش اصول اولیه کاشت و ترمیم ناخن
 • آموزش نحوه متعادل سازی و گریم صورت
 • آموزش آشنایی با مواد شیمیایی، استفاده از آنها و نحوه ساخت رنگ های ترکیبی
 • آموزش چگونگی پیرایش صورت و ابرو

البته خاطرنشان می شود که در دوره های آموزش آرایشگری در بومهن، تلاش شده است تا به صورت کلی به بحث های پرطرفدار پرداخته شود. این مورد در آموزش رایگان آرایشگری نیز مشاهده می شود اما گاها برخی از سرفصل ها حذف می شوند. باید در نظر داشت هر کدام از این سرفصل ها می تواند به عنوان یک فصل مجزا نیز محسوب شود و برای اشراف بر آنها نیاز به یک دوره تخصصی مجزا باشد.

ویژگی یک آرایشگر خوب
ویژگی یک آرایشگر خوب

واژگان مهم در دوره های آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن:

اگر قصد آغاز آموزش آرایشگری در رودهن و بومهن یا حتی شروع دوره های آموزش رایگان آرایشگری را داشته باشید، گاها ممکن است که با بعضی از اصطلاحات روبرو شوید که معنا و مفهوم آن را متوجه نشوید. در زیر برخی از این مفاهیم لیست شده اند:

 • پن استیک در آموزش آرایشگری در بومهن:

کرم هایی هستند که برای پوست های خشک مورد استفاده قرار می گیرند. این کرم ها عموما به صورت رولی عرضه می شوند.

 • کاموفلاژ در دوره های آموزش آرایشگری در بومهن:

کاموفلاژها همان فون های رنگی می باشند. عموما از این مورد برای حذف و پوشاندن عیوب چهره استفاده می شود.

 • آکوا در آموزش آرایشگری در بومهن

آکوا نیز جز نام هایی است که در آموزش رایگان آرایشگری بسیار به گوش می رسد. عموما این محصول عملکردی همانند پنکک دارد. تفاوت این دو مورد در نحوه استفاده از آنها است. پنکک عموما خشک می باشد اما آکوا باید حتما با آب مخلوط شود. باید در نظر داشت که در دوره های آموزش رایگان آرایشگری، امکان برگزاری دوره به صورت مجاز و در بستر اینترنت نیز وجود دارد.

منابع:

https://www.reed.co.uk/courses/free/hairdressing

https://myhairdressers.com/

5/5 - (2 امتیاز)