آموزشگاه فنی و حرفه ای پردیس
۱۸
شهریور

آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس

آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس فرصتی را در اختیار هنرجویان و علاقه مندان قرار می دهد تا بدون سپری نمودن زمان زیاد در سیستم های آموزش آکادمیک فن و حرفه مد نظر خود را یاد گرفته و به سرعت وارد بازار کار شوند. همان گونه که می دانید امروزه برای آغاز هر شغل و پیشه ای نیاز به مهارت است. یک آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس باید بتواند موارد تئوری و عملی را به گونه ای شفاف به افراد بیاموزد تا آنها پس از ورود به بازار با کمترین چالش ها روبرو شوند. یکی از مزیت های اصلی تحصیل و فراگیری تخصص در کلاس های آموزشی در پردیس این مورد می باشد که در انتهای دوره به شما مدارک معتبر فنی و حرفه ای اعطا می شود که جواز ورود شما به صنعت است.

چرا مهم است که در آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس شرکت نماییم؟
چرا مهم است که در آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس شرکت نماییم؟

چرا مهم است که در آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس شرکت نماییم؟

این سوالی است که برای بسیاری از افرادی که در آغاز راه یادگیری هستند، ممکن است مطرح شود. در پاسخ باید بیان داشت، دغدغه تمام افرادی که یک فن و مهارت را یاد می گیرند و مخصوصا اشخاصی که به صورت تئوری بر روی آن سرمایه گذاری می نمایند، این است که بتوانند از تخصص خود بهره ببرند. در این کلاس ها علاوه بر آموزش مفاهیم تئوری و اصل موضوع، تمام موارد به صورت عملی نیز ارائه می گردد تا اشخاص بتوانند با استاندارد ها و تجهیزات مربوطه نیز آشنا شوند. به صورت کلی می توان بیان داشت که فرآیند آموزش همواره به دو المان در کنار یکدیگر نیاز دارد، این دو المان یادگیری مفاهیم تئوری و افزایش تخصص عملی هستند.

آموزشگاه فنی و حرفه ای آرایشگری

 

بررسی ویژگی آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس

کیفیت کلاس های آموزشی در پردیس می تواند تحت تاثیر فاکتورهای متفاوتی قرار گیرد. اما این بین می توان 4 فاکتور مهم را به عنوان مهمترین فاکتورها در نظر گرفت که در زیر به آنها اشاره شده است.

  • تجهیزات نو و مطابق با استاندارد های روز:

اگر شما برای آموزش و یاد دادن از تجهیزات به روز استفاده نمایید قطعا بازخورد کار و میزان یادگیری به مراتب بیشتر خواهد بود. امروزه با رشد تکنولوژی دائما ابزارآلات جدید وارد بازار می شوند لذا اگر شخصی نحوه فعالیت با آنها را به خوبی آموزش نبیند، نمی تواند در ادامه فعالیت ها رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

ویژگی یک آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس
ویژگی یک آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس
  • اساتید خوب:

طبیعتا یکی از مواردی که در آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس به آن توجه ویژه ای می شود؛ استفاده از اساتید حرفه ای و کاربلد است که سالها سابقه تدریس و اجرای پروژه های عملی را دارند. از همین رو پس از تایید مراجع بالاتر جذب خواهند شد. این مهم در کلاس های آموزشی در پردیس بسیار مهم می باشد که دانش اساتید همواره بروز باشد.

هر آنچه که باید در خصوص آموزش آرایشگری مردانه فنی حرفه ای بدانید

 

  • ارائه مدارک معتبر:

پس از اتمام دوره ها، آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس، اقدام به صدور گواهینامه معتبر برای هنرجویان خود می نماید. با توجه به اینکه گواهی نامه فنی و حرفه ای ایران در لیست ilo قرار دارند لذا در بیش از 140 کشور می توانید از این گواهی و اعتبار آن استفاده نمایید. البته برای ورود به بازار کار و کسب پروانه کسب نیز وجود آن الزامی می باشد.

مدرک فنی و حرفه ای
مدرک فنی و حرفه ای

 

  • کارآموزی:

در کلاس های آموزشی در پردیس شما امکان کارآموزی دارید و این مورد را قطعا نمی توان در دوره  های آکادمیک مشاهده نمود.وقتی شما بتوانید یک پروژه را از صفر تا صد پیاده سازی نمایید، قطعا در حین انجام کار با چالش های زیادی روبرو می شوید که این مورد به بالا رفتن تجربه شما کمک می نماید.

تفاوتهای آموزشگاه های فنی و حرفه ای با سیستم های آموزش عالی در کشورهای متفاوت:

در حال حاضر افراد زیادی برای ورود به بازار کار اقدام به مهاجرت نموده و در دوره های فنی و حرفه ای کشورهای مد نظر شرکت می نمایند تا پس از یادگیری مهارت وارد بازار شوند اما هر کدام از این کشورها دارای ساز و کار متفاوتی هستند که در ادامه در خصوص آنها صحبت می شود:

  • استرالیا:

برای اینکه بتوانید جواز ورود به دوره های فنی و حرفه ای این کشور را به دست آورید باید دارای نمره آیلتس 6.5 بوده و حتما مدرک دیپلم مرتبط داشته باشید. با شرکت در این دوره ها می توانید در هفته 20 ساعت کار مرتبط نیز انجام دهید. این کشور دو مدرک Certificate درجه دو و سه ارائه می دهد که برای رفتن به دوره های بالاتر نیاز به مدرک دوره قبل می باشد. پس از دریافت این مدرک می توانید در شغل های وابسته اقدام به فعالیت نمایید.

  • آلمان:

دوره های فوق حتما با معرفی یک شرکت کارفرما برای متقاضی برگزار می شود. در این دوره های فرد متقاضی می تواند در هفته 10 سال در حوزه های مرتبط فعالیت نماید. یکی از مزایای خوب دوره های فوق این مورد می باشد که در آینده نیز با توجه به مدارک دریافت شده فنی و حرفه ای، این کشور می بایست برای شما شرایط کار را فراهم آورد.

خصوصیت آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس
خصوصیت آموزشگاه فنی و حرفه ای در پردیس
  • ایران:

با توجه به نوع رشته، ساعات آموزشی در دوره های فنی و حرفه ای متفاوت است. آموزش ها به صورت کلی در دو دسته تئوری و عملی برگزار می شود. عموما برای قبولی در آزمون نیاز است تا هنرجو از هر دو آزمون عملی و تئوری حد نصاب نمره را به دست آورد. همچنین اخذ این مدرک جواز ورود فرد به بازار کار می باشد.

  • کانادا:

دوره های فنی و حرفه ای کانادا مبتنی بر بازار کار می باشد. این دوره های عموما دولتی بوده و از 6 ماه تا 1 سال به طول می انجامند. همچنین باید در نظر داشت که هزینه دوره ها بر عهده دولت می باشد. برای ورود به این آکادمی ها حتما باید دارای مدرک دیپلم باشید. دولت کانادا شرایطی را فراهم نموده است که فرد، پس از پایان دوره ها بتواند وارد حرفه های مرتبط شده و اقدام به کارآموزی نماید.

به صورت کلی باید در نظر داشت که در دوره های آزاد فنی و حرفه ای سریع تر و راحت تر می توان مهارت به دست آورد و بر اساس مدارک آن وارد بازار کار شد.

https://ervet-journal.springeropen.com/articles/10.1186/1877-6345-5-3

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/13636820.2019.1679969

4.9/5 - (21 امتیاز)